SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PZLA - problemy

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9961

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 568 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5699
Moim zdaniem przepis ten też jest strasznie nie fair i w ogóle. M.in. teraz będzie trudniej o rekord, bo przez ryzyko można przegrać wszystko. Tak samo fakty trochę niezauważalne jak większy, dodatkowy stres dla zawodników. Przepis z kiedyś gdy każdy mógł zrobić jeden falstart i owszem bywał irytujący, zły i w ogóle. Ale ten o jednym falstarcie mógł zostać... No cóż, jednak jest jak jest i tyle :>

"Nie ma woli zwycięstwa bez woli przygotowania"

Mój dziennik treningowy http://www.sfd.pl/PavloJ__Dziennik_Treningowy__Lekkoatletyka-t566972.html

"Kto walczy, może przegrać, kto nie walczy, przegrywa zawsze"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 490
wie ktoś cos na temat tej gazety LA?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 161
Z drugiej strony jak by na to popatrzeć to jest nie sprawiedliwe. Ale to powstało po to aby słabsi zawodnicy nie próbowali się ,,wstrzelić" lub mieszać w eliminacjach lepszym zawodnikom.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Organizacja halowych (2015) i letnich (2018) mistrzostw Europy oraz podwojenie liczby do 50 tys. uprawiających dyscyplinę to kluczowe zadania, jakie stawia przed sobą Polski Związek Lekkiej Atletyki na najbliższe lata.

Sukcesy w ubiegłorocznych mistrzostwach świata (osiem medali) i niedawnych Europy (dziewięć krążków) potwierdziły, że Polska jest liczącym się krajem w tej dyscyplinie. Za ciosem chcą pójść władze PZLA.

"Jest dobrze, ale powinno być jeszcze lepiej. Takie wyniki mobilizują nas do pracy i uwypuklają skalę zadań i wyzwań, przed jakimi stoi nasza dyscyplina. Już spora grupa jest w ekspresie do Londynu na igrzyska olimpijskie, a drzwi są nadal uchylone. Zawodnicy, którzy w ostatnich dwóch latach nie zdobyli medali na najważniejszych imprezach, a są wciąż rozwojowi, będą przygotowywani na bazie bezpośredniego wsparcia finansowego PZLA" - obiecał prezes związku Jerzy Skucha.

Ambicją PZLA jest także możliwość organizacji halowych w 2015 roku i letnich w 2018 mistrzostw Europy.

"Mamy piękny obiekt w Łodzi, który był już znakomitą areną meczów mistrzostw Europy w koszykówce mężczyzn i siatkówce kobiet, a powstają jeszcze hale w Krakowie i Toruniu. Mamy piękne stadiony w Chorzowie i Bydgoszczy, które z powodzeniem mogłyby gościć najlepszych lekkoatletów Starego Kontynentu" - dodał Skucha.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 161
Bardzo dobrze zapowiadają się młodzi lekkoatleci którzy próbowali sił w tegorocznych MŚJ w Kanadzie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Skucha: to będzie ważna i trudna impreza

- Uczuciowo liczę na dziesięć medali. Mamy dziesięciu zawodników, którzy zdobywali już medale, dlatego jeżeli wyszło by z tego pięć krążków w Daegu, to trzeba byłoby uznać ten wynik za bardzo dobry - powiedział w rozmowie z Onet.pl Jerzy Skucha, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W tym roku najważniejszą imprezą dla naszych lekkoatletów będą mistrzostwa świata w południowokoreańskim Daegu, które odbędą się na przełomie sierpnia i września. I właśnie przez pryzmat tych zawodów będziemy patrzeć na ewentualne nasze szanse na medale podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie.

- Na pewno będą to bardzo trudne mistrzostwa świata, bo zawsze to trudniejsza impreza, kiedy odbywa się na rok przed igrzyskami olimpijskimi niż na rok przed nimi. W porównaniu choćby do niezwykle udanych mistrzostw świata w Berlinie, teraz można stwierdzić, że już niemal wszyscy będą w olimpijskiej formie. W tym także oczywiście nasi zawodnicy. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze aklimatyzacja. To będzie szalenie ważna impreza. Już teraz dreszcze przechodzą, kiedy się o niej mówi, a co dopiero będzie się działo podczas samych mistrzostw.

Czy przygotowania przebiegają zgodnie z planem?

- Na szczęście tak i niemal wszyscy sportowcy są zdrowi. Anita Włodarczyk jest już po problemach zdrowotnych i jest już gotowa do treningu. Niebawem czekają nas pierwsze starty i wówczas zobaczymy, z jakimi nadziejami pojedziemy na mistrzostwa. Jestem przekonany, że dziesiątka lekkoatletów, która jest w "Klubie Polska Londyn 2012", podejmie walkę o medale. Ile ich będzie w Daegu? Dzisiaj jest trudno to przewidywać. Jestem przekonany, że spoza wspomnianej dziesiątki, ktoś na pewno sprawi nam miłą niespodziankę.

Wydaje się, że odżywa polska męska tyczka, natomiast kryzys szykuje nam się w kobiecej?

- W kobiecej sytuacja nie jest rzeczywiście zbyt dobra. Mamy dwie znakomite zawodniczki - Anię Rogowską i Monikę Pyrek - które pewnie niedługo po igrzyskach w Londynie będą kończyły karierę, a za nimi jest przepaść. U mężczyzn mamy czerech zawodników co najmniej na poziomie europejskim. Nagle męska tyczka odrodziła się i to od razu sypnęło nam sporą liczbą dobrych zawodników. Nie jest wykluczone, że właśnie ci zawodnicy będą rozdawali karty podczas igrzysk w Londynie.

Od kilku ładnych imprez znakomicie spisuje się nasza młodzież, która atakuje szeroką ławą. Czy w tym roku również czeka nas "wysyp" utalentowanych lekkoatletów?

- W tym roku w Ostrawie odbywać się będą młodzieżowe mistrzostwa Europy i właśnie ta impreza pokazuje nam, kto z lekkoatletów znów nam doszedł. Sylwek Bednarek przecież najpierw dzielnie walczył na takich zawodach w Kownie, a potem sięgnął po medal mistrzostw świata w Berlinie. Teraz spodziewam się, że będzie więcej takich osób. W tym roku wybieram się do Ostrawy, by przyjrzeć się dokładniej przyszłości polskiej lekkiej atletyki. Tu startować będą potencjalni olimpijczycy na Londyn, czy Rio de Janeiro.

Może jednak da się pan namówić na medalowe dywagacje, co do naszych szans na mistrzostwach świata?

- Mogę powiedzieć, ale bardziej będą to dywagacje statystyczne i matematyczne, bo uczuciowo liczę na dziesięć medali. Mamy dziesięciu zawodników, którzy zdobywali już medale, dlatego jeżeli wyszłoby z tego pięć krążków w Daegu, to trzeba byłoby uznać ten wynik za bardzo dobry.

Rozmawiał - Tomasz Kalemba, sportonet.pl

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

basen na Kurdwanowie

Następny temat

Skoki Narciarskie: Letnia GP 2008

WHEY premium