SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

polskie jednoski specjalne .....

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4777

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4147


chciałem zainicjowac dyskusję na temat polskich jednostek specjalnych (GROM morzemy pominąc bo juz były takie posty) chodzi mi o resztę czyli: 1 pułk specjalny komadosów, kawaleria powietrzna, 56 kompania spacjalna (chyba nie ma więcej) morze macie jakies ciekawe artykuły zdjęcia opisy wyposarzenie. a pozatym chciałbym przeczytać wasze opinie na ich temat, szczegulnie jesli chodzi o wyszkolenie i wyposarzenie.

Au combat, tu agis sans passion et sans haine. Tu respectes les ennemis
vaincus, tu n'abandonnes jamais, ni tes morts, ni tes blessés, ni tes armes.

Nitorus Oxide Systems

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 327 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4465
"po 2 nikt nie napisal ze 6BDsz to jednostka o charakterze specjalnym

a po 3 zastanowmy sie nad znaczeniem slowa specjalny jak dla mnie jest to inny od normalnego przeznaczony do precyzyjnie wyznaczonych dzialan
a desant to z pewnoscia sa jednostki specjalne"

Piszesz: nikt nie napisał a dalej piszesz że desant to z pewnością js


Po pierwsze desant to nie jednostka specjalna i to nie podlega żadnym wątpliwością.

Po drugie kolesie ze zwiadu to przech**e przyznaje ci rację.

Po trzecie, w Polsce jednostki do zadań specjalnych to: 1PSK w Lublińcu, Grom i Formoza

Reszta to co innego.



Zmieniony przez - Remi-Thor w dniu 2004-01-24 18:05:48

Remigius.pl - IT, e-commerce, e-marketing | Centrum-evolution.pl - centrum treningowo-dietetyczne we Wrocławiu | Serwispomp.eu - dystrybutor narzędzi Graco & Festool

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4147


no kurde zapomiałem dopisać 6 brygada desnatowo-szturmowa.

Au combat, tu agis sans passion et sans haine. Tu respectes les ennemis
vaincus, tu n'abandonnes jamais, ni tes morts, ni tes blessés, ni tes armes.

Nitorus Oxide Systems

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1941
JAk dobrze sie orientuje 56 k0ompania specjalna została rozwiazana w poczatkach lat 90(jak rowniez kilka innych)
Pozdrawiam

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />


Wasza niezwyciężoność zależy od was, słabość wroga - od niego.
Sun Tzu

SFD FIGHT CLUB


Wasza niezwyciężoność zależy od was, słabość wroga - od niego.
Sun Tzu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4147
no to tego nie widziałem dzięki za infromacje nie wiesz morze czemu ją rozwiązno ? ale reszty co wypisałem to chyba nie rozwiązali no chyba ze polska zrezygnowała z desantu

Au combat, tu agis sans passion et sans haine. Tu respectes les ennemis
vaincus, tu n'abandonnes jamais, ni tes morts, ni tes blessés, ni tes armes.

Nitorus Oxide Systems

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1941
NA poczatku lat 90 gdy na czele wojsk stał Wilecki. Dawniej jak dobrze pamietam kazde wieksze zgrupowanie miało swoja jednostke specjalna, a tymczasem postanowiono ze stworzy sie centralna j.s. mam na mysli obecny 1 PSK z Lublinca. Moge sie mylic ale chyba tak to w skrocie wygląda.
Pozdrawiam

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />


Wasza niezwyciężoność zależy od was, słabość wroga - od niego.
Sun Tzu

SFD FIGHT CLUB


Wasza niezwyciężoność zależy od was, słabość wroga - od niego.
Sun Tzu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4147
acha dzięki. a jak oceniasz stan 1psk jak oceniasz ich wyszkolenie i wyposarzenie ale te drugie chyba zdecydowanie gorzej. bo w przyszłości chciał bym tam slyrzyć bo do GROM-u wątpie że mnie przyjmną

Au combat, tu agis sans passion et sans haine. Tu respectes les ennemis
vaincus, tu n'abandonnes jamais, ni tes morts, ni tes blessés, ni tes armes.

Nitorus Oxide Systems

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
http://www.polska-zbrojna.pl/artykul.html?id_artykul=1073

http://www.polska-zbrojna.pl/artykul.html?id_artykul=497


Ja swojej opini o kawalerii powietrznej nie wygłoszę bo byłaby subiektywna i dla niektórych krzywdząca. Nie jestem wszechwiedzący i mógłbym się mylić.
Powiem jedno nigdy w historii polski mimo tego że posiadaliśmy prawie pełną dywizję powietrznodesantową (6 PDPD) nigdy nie mieliśmy środków transportu do jej przewiezienia nad cel. Juz to chyba nawet gdzieś tu pisałem. I od tamtej pory nic się nie zmieniło.

Kawaleria nie ma śmigłowców transportowych spełniających wymagania współczesnego pola walki (też pisałem), że o szturmowych nie wspomnę.

Nic nie ma, poza bronią osobistą (prawie). Nadal służą w nich zołnierze służby zasadniczej - rok!!!!

Ja byłem półtorej (co prawda w żadnych komandosach) i widziałem ten burdel, i mam bezpośredni kontakt z żołnierzami zawodowymi z racji nauki.

Polska armia to farsa. Coś się niby zmienia na lepsze ale to jeszcze długa droga.



https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w Rukopasznyj Boj/Samozaszczita

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
a jak to właściwie jest ze śmigłowcami w naszej armii, wiem że za dużo ich nie mamy. W moim mieściue jest jednostka wojskowa i od czasu do czasu nad miastem latają śmigłowce, głównie jeden podobny do Sokoła (a moze do PUmy?) z podwieszonymi wyrzutniami. niestety nie jestem w stanie dokładie sprecyzować bo wzroku za dobrego nie mam
No ale pare dni temu widziałem 4 śmigłowce lecące w fromacji na miastem, z dołu wyglądały jak Cobry, ale raczej mało prawdopodone że to byly one, nie mniej "sylwetke" miały smukła, raczej były "chude".
daltego jeżeli ktoś wie jakie to mogły być smgłowce to niech napisze.
Mnie sie wydaje że mogły to być jakieś cwiczenia z żołnierzami innych państw ale nie wiem.

pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4147
he widze po wypowiedziach kiciusia że chyba spowrotem przestawie się na piekło legi a nie będę sie tu marnował albo jak skoncze gimnazjum potem zrobie profil wojskowy i będziemy w UNI to wyjezdzam może do angli i marzyć o SAS .............

Au combat, tu agis sans passion et sans haine. Tu respectes les ennemis
vaincus, tu n'abandonnes jamais, ni tes morts, ni tes blessés, ni tes armes.

Nitorus Oxide Systems

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Nie załamuj się, jeszcze masz pare lat, coś się może zmieni.

Poza tym wiele zależy od ciebie. Ja nie napisałem, że żołnierze sa do niczego. Do d..y jest tylko armia. I jakoś nikomu w sztabie genialnym nie zależy aby to zmienić.

Ci ludzie to prawdziwy przysłowiowy "beton" nawet "żelbeton".


https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w Rukopasznyj Boj/Samozaszczita

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4147
ok dzięki już rzumiem żyję tą nadzieją że sie zmieni olicze polskiej armi. a czytałeś morze artykuł z wakacyjnego KOMADOS-a (dali jeden numer na 2 miechy wrrrrrr) "kiedy spełnią sie sny ?" strasznie mnie to poruszyło (chodzi mi o ostani akapit i te stwierdzenia na początku) jak nie to polecam lekturke..

Au combat, tu agis sans passion et sans haine. Tu respectes les ennemis
vaincus, tu n'abandonnes jamais, ni tes morts, ni tes blessés, ni tes armes.

Nitorus Oxide Systems

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zarobki w JS

Następny temat

CAŁY REGULAMIN K-1 (ANG.)

WHEY premium