SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

olimp OMEGA -3 -nowość

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9850

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 724 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6791
Co do obnizenia TG to bez watpienia omega-3 je obnizaja, tego nie neguje. O braku wplywu na LDL, wrecz ich podwyzszanie, to czerpie to czego sie dowiedzialem na studiach, w sumie niedawno i z badan na pubmedzie. Nie wiem juz sam, u mnie za takie stwierdzenie to z egzaminu mozna wyleciec. Naukowcy maja to do siebie, ze sie lubia sprzeczac (zeby nie bylo ja nim nie jestem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
I każdy zespół forsuje swoją teorię. Pamiętam - na jednych zajęciach trzeba było mówić X, a na innych Y, bo profesorzy byli ze zwalczających się zespołów.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3403
Właśnie kupiłem sobie opakowanie Omega 3 i zastanwiam się, czy jest istotne w jakich porach to przyjmować? Między posiłkami, przed posiłkami, a może w trakcie? Czy ma to istotny wpływ na wchłanianie i działanie?
Aha i jeszcze jedno - panie Sławku - pisał pan w ostatnim numerze SDW o antyestrogenowym działaniu Omega 3. Tak więc, czy przy skłonnościach do lipomastii naprawdę warto ten suplement włączyć do diety i będzie on w wyraźny sposób zapobiegał gromadzeniu się tłuszczu w tych niepożądanych miejscach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Medard - wiesz jak to jest - teoria teorią, a praktyka prkatyką. Trzeba spróbować... Nic nie ryzykujesz.
Preparaty omega 3 najlepiej brać w trakcie posiłku lub po, a do posiłku koniecznie należy dodać trochę tłuszczu - np. 2 łyżki oleju lnianego do sałatki. Omega 3 rozpuszczają się w tłuszczach, więc lepiej też wchłaniają się w ich obecności.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3403
Dziękuję bardzo za tak szybką i konkretną odpowiedź!
Oleju lnianego akurat nie mam, ale oliwę z oliwek tak, więc pewnie też się nada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Lniany jest najlepszy, bo zawiera najwięcej omega 3. Na drugim miejscu - rzepakowy. Ale oliwa też jest ok.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Na drugim miejscu - rzepakowy

z tym rzepakowym to jest trudna sprawa
robilimy kiedys sledztwo (AD team - nie ARG Team)

i wyszlo na to ze to co my nazywamy rzepakowym nie jest tym zdrowym - canola

a canoli nie idzie dostac w PL - przynajmniej nam sie nie udalo dotrzec

a tak se tylko wpadlem na chwile
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Biniu - nie zgłębialem tematu. Ze znanej mi literatury, to rzepakowy ma bardzo dużo omega 9, bardzo mało omega 6 i najwięcej, po lnianym, omega 3.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
kiedys gdzies slalem odpowiedz na podobne pytanie (udalo sie znalezc)

in EN

as far as I can see USDA database shows something like rapeseed oil=canola oil (I am not sure about this one sometime ago I was searching for the difference and I remember that was not the same, not sure right now) and it has in 100gr

Fatty acids, total saturated g 7.100
Fatty acids, total monounsaturated g 58.900
Fatty acids, total polyunsaturated g 29.600
has 0 g of EPA and DHA

oraz

also maybe it will be interesting - from Wikipedia
Natural rapeseed oil contains erucic acid, which is mildly toxic to humans in large doses but is used as a food additive in smaller doses. Canola is a specific variety of rapeseed bred to have a low erucic acid content. Canola was developed in Canada and its name is a combination of "Canada" and "Oil" (Canadian oil low acid, more precisely). The name was also chosen partly for obvious marketing reasons.

jak mowie trudny temat

ja omijam ten olej - rzepakowy


omega3 i oliwa z oliwek daja moje kolo 80-90% zapotrzebowania na tuszcze
reszta wiadomo tez wpadnie z nasyconych
czasem pizze trza zjesc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 724 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6791
rzepakowy to przede wszystkim jednonienasycone KT, jak dla mnie to
"oliwa z oliwek" dla tzw. lower class. Widzialem, gdzies rzepakowy niskoeurykowy, wiec toksycznosc tu pewnie mozemy pominac. Z drugiej strony tym tokiem myslenia, to wszystko co nie jest pharmaceutical grade jest toksyczne, w tym i omega 3. Ja osobiscie odnosze sie sceptycznie do wielonienasyconych KT, za duzo wokol nich jest zrobionego szumu. Oczywiscie sa potrzebne, ale w ilosciach rozsadnych, jak dla mnie to
omega-3 2% kalorycznosci z tluszczy, a omega-6 6%. W ogole kwasy tluszczowe to bardzo drazliwy temat dla dietetykow i kazdy ma swoje teorie :).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BCAA MEGA CAPS-nowość

Następny temat

Olimpie czy anabolik amino 2300 tez bedzie w mega capsach ???

WHEY premium