SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nikotyna

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 550 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10905
Dym tytoniowy nie równa się nikotynie Molder.

"Ha! Mam młot Thora! - Czy teraz będę mógł rozmawiać z rybami?"
**********
[http://romb.org.pl] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To skoro nikotyna pomaga spalać tłuszcz i pobudza to może Olimp wypuści dopalacz przedtreningowy z nikotyną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Zdanie autora:
pale papierosy i zastanawiam sie czy nikotyna wplywa na rozwoj masy miesniowej

a paląc papierosy wdycha tylko nikotyne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Kreatynek

sorry
ale chyba w poprzednim poscie musielismy sie nie do konca zrozumiec ...

Wiem na pewno, że nikotyna wpływa na poziom noradrenaliny w ten sam sposób co efedryna, natomiast oprócz wikipedii nie znalazłem żadnego źródła, które by potwierdzało że nikotyna zwiększa wydzielanie adrenaliny.

zrozumialem ze masz pewnosc ze uwalnia sie NORadrenalina ale nie masz nic na adrenaline ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Volter14

wydaje mi sie ze nie bedzie to legislacyjnie mozliwe - bo zastosowanie od dawna jest znane - jednak jak gdzies pisalem przydaje sie raczej w nizszych stanach tkanki tluszczowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Jak pisałem - nikotyna pobudza rdzeń nadnerczy do wydzielania adrenaliny i noradrenaliny.

Wyżej pisałem też bardzo wyraźnie, że papierosy są niezdrowe i lepiej nie palić!!!

Ale nikotyna nie wpływa negatywnie na rozwój masy mięśniowej. Wydaje się, że dym tytoniowy również, chociaż nie widziałem badań na ten temat (chyba takich nie było).
Natomiast opinię moją opieram na tym, że wielu czołowych kulturystów to nałogowi palacze. Niektórzy nawet skrajnie zdeklarowani i namiętni, jak chociażby Arnold Schwarceneger.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 478 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20004
Molder:
a więc tytoń = nikotyna
ale zabłysłeś, nie wiedziałem tego
myślałem że nikotyna to substancja aktywna w tytoniu

Biniu: właściwie, to nigdzie nie mogłem znaleźć informacji, że nikotyna uwalnia adrenaline i noradrenaline, bo albo jest o jednej, albo o drugiej, chyba autorzy tekstów ich nie rozróżniają.

Ciekawe w jakim stopniu nikotyna wpływa na uwalnianie noradrenaliny... jaki wpływ ma w porównaniu do johimbiny? Oczywiście johimbina oprócz uwalniania noradrenaliny, zwiększa jej poziom przez blokowanie pewnych receptorów blabla... więc zapewne wpływ nikotyny jest słabszy niż johimbiny.

Zmieniony przez - Kreatynek w dniu 2009-12-09 09:59:12

Pomogłem? - Kliknij: https://db.tt/QJPATJaZ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Johimbina hamuje wychwyt zwrotny noradrenaliny przez zakończenia nerwowe. Nikotyna stymuluje jej uwalnianie z rdzenia nadnerczy.
Mechanizm całkowicie odmienny, chociaż efekt końcowy podobny.

Jeżeli mówimy o spalaniu tłuszczu, to johimbina powinna być skuteczniejsza. Zwiększa bowiem poziom noradrenaliny bezpośrednio w tkance tłuszczowej, gdyż tkanka ta jest silnie unerwiona przez zakończenia adrenergiczne (produkujące noradrenalinę). Natomiast noradrenalina, uwolniona przez nikotynę z rdzenia nadnerczy, dociera do tkanki tłuszczowej wraz z obiegiem krwi.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Molder:
a więc tytoń = nikotyna
ale zabłysłeś, nie wiedziałem tego
myślałem że nikotyna to substancja aktywna w tytoniu


Myslisz, że w skład papierosa wchodzi tylko tytoń? Oprócz tego na papierosa składa się jeszcze wiele innych, trujących związków! O ile być może sama nikotyna nie wpływa źle na mięsnie, o tyle inne składniki napewno.

Nie mam przy sobie swoich notatek z wykładu, ale conajmniej 50% wszystkich zgonów w Polsce ma powiązania z paleniem papierosów. Nawet jeden papieros mógł doprowadzić do mutacji komórek, które mogą się ujawnić nie w tym momencie ale w przyszłości.

Pisze to tylko po to, że jakbyś ktoś chciał korzystać z jakichkolwiek "zalet" nikotyny to napewno nie przez palenie papierosów, a wiem, że ludzie mają różne pomysły.

Zmieniony przez - MolderDist w dniu 2009-12-09 23:12:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 478 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20004
Substancje smoliste itd. kilkaset trujących, rakotwórczych związków chemicznych. Nie rozumiem ludzi, którzy palą jeszcze tytoń. Palenie tytoniu przypomina trochę jedzenie zepsutych owoców, zamiast kupienia sobie wódki. Ja myślałem o e-papierosie czy jakiejś innej syntetycznej nikotynie podczas ćwiczeń.

Pomogłem? - Kliknij: https://db.tt/QJPATJaZ 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KORTYZOL - i domowe sposoby na obniżenie jego poziomu

Następny temat

KORTYZOL i sposób na obniżenie

Wiecej