SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mleko

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6948

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No dobra ale ukladajac diete trzeba wytypowac co jest mniej szkodliwe,a co bardziej !
W tej chwili wydaje mi sie ze wolalbym zjesc kurze jajko od picia mleka(oczywiscie jest to uproszczony przyklad)!!!
I nie cytujcie mnie ,bo to jest irytujace, a kazdy wie czedo tyczy sie odpowiedz.




JESZCZE TU WROCE

UWAGA bo dam wam zaraz jak Kasparow mata
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
powiem tak:
od dawna byly mi znane - szkodliwe wlasciwosci nabialu
wyplukiwania wapnia - powiem szczerze - choc to subiektywne odczucie i niesparwdzone - doswiadczam sam (mam problemy ze stawami luzy na stawach chrupania ale nie wiem jeszce dokldnie czy sa tam jakies patologie na kosciach - a moja dieta to przez dluzszy okres - byly glownie prdukty mleczne )

przy diecie lowacrb - nie mialem problemow ze stawami a glownym "dostarczycielem" bialka bylo mieso/ryby/etc praktycznie troczke nabialu - ale to nie o tym mialem mowic

jesli juz - to polecam produkty mleczne w postaci kefirow maslanek etc - wstepnie juz sfemrentowane..
pozdrawiam

ps. info nt szkodliwosci nabialu to stara sprawa jest [poszukajcie na necie


Idac po Alternatywnej Drodze zawsze przejdziemy przez podstawy Odzywiania.
Kanarek.mafii.hardcor.suple.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
haha Byku a mowilem ze twrogi lepsze




JESZCZE TU WROCE

UWAGA bo dam wam zaraz jak Kasparow mata
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
Dlatego nie jestem duży !!!! To przez te mleko !!!!




Tekst tygodnia - z poczty moderatorskiej :)
"dlaczego naryszylem i czym dziadzial nierozumie !!!"
------------------------------
Zamiast dać mi soga kliknij w pajacyka http://www.pajacyk.pl 
"Moderator w dziale Trening"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brutus Ja tam pije i nie narzekam, ale teraz mam zabojcza ilosc testosteronu - widocznie pozno dojrzewam - i kazdy kto mnie zobaczy mowi ze jem sterydki

Misioo skoro twierdzisz, ze wszystko jest szkodliwe, to po to sie wlasnie uczymy i prowadzimy badania, aby tych substancji szkodliwych bylo jak najmniej w naszym jadlospisie!.Bez sensu jest gadanie ze skoro wszystko jest niedobre , to juz nie ma sensu sie tym interesowac i trzeba przyjac wszystkie szkodliwe produkty !




JESZCZE TU WROCE


Zmieniony przez - McRaYvEn w dniu 2003-12-01 10:27:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
Dobra , bo MisOO mi tu znów zamieszał w głowie , jezeli z leksza nietoleruje mleka (a przynajmniej większych ilosci) to znaczy ze czego nie toleruje ?
Myślałem że laktozy ? No a co wtedy z kazeiną ? Jeżeli nie strawie tej laktozy (razultat biegunka?) to znaczy że kazeina tez się nie strawi ?
Noo..kto tu studiuje biochemie




Tekst tygodnia - z poczty moderatorskiej :)
"dlaczego naryszylem i czym dziadzial nierozumie !!!"
------------------------------
Zamiast dać mi soga kliknij w pajacyka http://www.pajacyk.pl 
"Moderator w dziale Trening"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
No cóż, co jakiś czas pojawia się jakaś "bomba" informacyjna, często sprzeczna całkowicie z panującymi dzięsiątki lat poglądami naukowymi. Pojawiajace się od pewnego czasu sensacyjne informacje o szkodliwości mleka, nie wydają się mieć aż tak głębokiego uzasadnienia naukowego. Bezsprzecznie liczba dowodów naukowych przemawiajaca na korzyść produktów mlecznych jest druzgocąco wyższa. W ostatnich latach spożycie mleka w Polsce bardzo spadło i na tle większości krajów Europejskich wypadamy bardzo blado. Jak wynika z publikowanych danych, spożywamy około dwukrotnie mniej tych produktów w porównianiu z e Szwecją, Szwajcarią, Finlandią czy Holandią. Prowadzone w ostatnim czasie badania dowodzą, ze fakt niskiego spożycia mleka i produktów mlecznych moze miec wyraźny zwiazek z narastajacym problemem osteoporozy. Może przytoczę jeden z ostatnich raportów Instytutu zywienia i żywności w Warszawie na temat mleka

"Mleko i jego przetwory należą do najbardziej wartościowych produktów spozywczych i odgrywają podstawową rolę w racjonalnym zywieniu człowieka. Stanowią one grupę pełnowartosciowych produktów, niezbędnych we wszystkich okresach życia. Spożywanie mleka i jego przetworów od najwcześniejszych lat stanowi podstawowy warunek prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci i młodzieży oraz kształtowania się ich ukjładu kostnego. Wyłączenie mleka i przetworów z dziennej diety, bądż zbyt niskie w stosunku do zalecanego ich spożycie, może prowadzic do wystąpienia niedoboru szeregu skłądników odżywczych a w dalszej kolejności do wystąpienia niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych. Upowszechniając spożycie mleka i przetworów mlecznych należy pamiętać, że pod względem zawartości wapnia i ryboflawiny produktów tych nie można zastapic innymi, gdyż w żadnym innym produkcie wapń nie występuje w tak dużych ilościach i w tak dobrze przyswajalnej postaci...Należy zwrócic uwagę na fakt, że mleko i jego przetwory wykazują dużą koncentrację szeregu skłądników odżywczych w przeliczeniu na jednostkę dostarczanej energii. jest to tzw. gęstość żywieniowa wyrażona w ilosci składnika w przeliczeniu na 1000kcal. jest ona wysoka w odniesieniu do takich skłądników jak białko, wapn, ryboflawina, niższa dla witaminy A, a niska dla witaminy C i żelaza, w porównaniu z koncentracją tych składników w innych produktach spożywczych. Wysoka gęstosć żywieniowa mleka oznacza, że przy niskiej wartości energetycznej produktów w tej grupie, zapewniony jest wysoki poziom pokrycia zapotrzebowania na ważne dla zachowania zdrowia składniki odzywcze. "

Osobiscie byłbym z dala od pochopnego eliminowania mleka z diety. Oczywiscie istnieją indywidualne przypadki, gdzie produkt ten jest przeciwskazany, jednak nie wydaje sie słusznym by całkowicie negowac ten produkt. Osobiscie znam ludzi ( w wieku pow 60 lat) którzy od najmłodszych lat piją od 1-2 litra mleka dziennie, posiadaja wszystkie swoje zęby, cieszą sie doskonałą kondycją i włąsnie w mleku upatrują źródła swojego wyjątkowego stanu zdrowia.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra na to czekalem, dzieki Darku wrezszcei cos konkretnego , a nie samo gadanie




JESZCZE TU WROCE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Oczywiscie nikt nie mowi tutaj o eleiminacji produktow mlecznych ze swojego codziennego menu !
Jak wiadomo mleko jest bardzo dobyrm zrodlem bialka a takze witamin etc.

Jednak fakt ze mleko samo w sobie jest w pewein sposob szkodliwe - byl wiadomoy juz jakis czas temu ! I tutaj nie ma watpliwosci
Ja pokazalem przyklad odczucia subiektywnego - a ze moja przypadlosc moze miec wiele pozdlozy - i jakiekolwiek patologie w obrebie stawu to wcale nie sprawa mleka - to chyba oczywiste

Tak czy inaczej mleko pije - z tym ze nie 2l dziennie - ale np 0,5
A polecam produkty juz w pewien sposob sfermentowane - takie jak maslanka, kefir etc.
pozdrawiam

ps. nie dajmy sie zwariowa bo doniesienia oraz dowody ze wiele produktow nam szkodzi - sa nie nowowscia. Sęk po prstu w tym abysmy starali sie spozywac produkty jak mnajmnej przetworzone - dostarczali odpowiednia ilosc wiatmin i mineralow i ... bedzie dobrze

Idac po Alternatywnej Drodze zawsze przejdziemy przez podstawy Odzywiania.
Kanarek.mafii.hardcor.suple.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
Mc...zle zrozumiales...podalem przyklady szkodliwosci w tamtych produktach bo stwierdziles ze "jak sie okarze ze mleko w maly stopniu szkodzi to je odstawiam..." co jest lekka hiporyzja i roownie dobrze TRZEBA odstawic wspomniane produkty...jak zwykle stosujesz wyolbrzymienia z moich sloow..


misOO
Dozorca w dziale OLIMP
Portier in s0Ople

Pozdrawiam
misoo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZMA dla dziewczyny

Następny temat

co na to eksperci ze Slawkiem na czele

WHEY premium