SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

manekin zapasniczy-warto?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6263

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
ja mam wlasnie taki manekin i ubieram go wlasnie czesto w Judoge, ale ostatnio tez rzucam sobie go bez ubrania. Tak jak gdzies napisalem najbardziej meczy meczy wstawianie go.
U mnie ma takie juz nogi ubite, ze sie w biodrach uginaja.

Tez mam wlasnie czesto sobie cwicze z gumami, jak nie mam czasu a zeby sie nie zastac to szybko mozesz sobie z gumami pocwiczyc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111
Wielkie dzieki, wlasnie o cos takiego mi chodzilo.A jakiej firmy warto kupic i o jakiej wadze? Zeby mi sie nie rozpadl po miesiacu

shindareba kosso ikitare

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
ja kupilem za 350pln - 35kg / 165cm, chociaz wydaje mi sie ze ciezszy jest. Firma jakas polska nieznana, kiedys znalazlem na allegro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111
Mam jednak dylemat czy kupowac tego manekina. Mieszkam zagranica i i na jednym z forum zapytalem, gdzie w okolicach mozna kupic cos takiego. Oto odpowiedzi po podaniu jakiegos sklepu ktos dopisal:
"Outside of demonstrating moves for kids classes, they're fair useless though."
Nastepny gosc:
"There is little point practicing something that is not realistic or for that matter incorrect as you are just learning to preform something the wrong way. Does the dummy move or react at all like a human, is the weight distribution similar?. You need a partner. If you are already proficient at the throws then there are drills you can use to add polish to your technique, but if you're a beginner then these things would more likely just mess everything up."
Nastepna odpowiedz: "To be blunt, there is very little direct technique work to be done with out a partner. However there is a lot you can do to maximise the usefulness of your contact time.

Improving fitness and strength outside of class time, will let you get the most
from your time there. You can't think listen or learn effectively when you are
tired, and you'll suffer less injuries.

You can inquire from your instructor about some drills on footwork, general mobility
and kinesthesia. I found these sorts drill particularly use full for ground work.

Watch videos, read about technique and visualisation yourself preforming the
techniques and breaking them down into component steps are also useful.
Judo forum is an excellent source of information and also free.



Seen as you cant work on your skill outside of class you can work on your Functional Movement and Performance. Mobility and ROM in your joints is a good one to start with.

For example if you have tight calves you've automatically stunted your acceleration into a throw. Tight glutes your mobility in all ranges will be affected.

Alot of ppl over emphaise the strength training side of things when they are trying to make a quicker advance in the learning curve. Work more on movement and mobility than brute strength, and when you are in the gym work on strength endurance that your 1rm. You'll see better advances in your skill set then."

Przyznam szczerze, ze troche mi namieszali. Teraz juz naprawde nie wiem, czy jest sens kupowac czy nie...Prosze o pomoc...

shindareba kosso ikitare

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
jak drogi to niekupuj, jak masz kase i czas po treningu to wedlug mnie warto.

Oczywiscie ze lepiej cwiczyc z czlowiekiem o tej samej masie, ale manekin ma podobna sylwetke jak czlowiek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A takie manekiny nie mają inaczej rozłozonego środka cieżkości,niż człowiek? Teraz mi się nausnęło takie pytanie.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
u mnie ,nogi ma ciezsze, na poczatku bylo ok, gora podobnie wazyla co nogi, ale to nie wa wiekszego znaczenia IMO.
Troche sie ubil po upadkach ale nie jakos strasznie jak np. worek bokserski , ktory u gory ma luzy a na dole "kamien"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Moim zdaniem ma znaczenie, bo przecież w dużej mierze od położenia środka ciężkości ciała partnera zależy to, jak np. nisko zejść na nogach,ale moje pytanie było zadane tylko tak na marginesie, z czystej ciekawości.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
Na pewno.ale mimo to jest dobrze bo jeśli już to teraz nogi sa bardziej ciężkie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testy do policji część 3

Następny temat

Suplementacja w boksie

WHEY premium