SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

magnez - minerał niezbędny !

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50608

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1784 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5148
za taki art należy sie odemnie kilka sogów nie tylko jeden, brawa :)

"Jesli straciles wiare we wszystko, zyj dla swojej silowni, dla swoich miesni"
---------------------------
mój dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/Massujemy_-_Vice_Lord2_komentujcie_:_-t425576.html#post9

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 514
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica między "MULTIPOWER Magnesium Liquid", a "ADRIEN GAGNON Naturelle Magnesium Liquid" (http://www.kulturystyka.sklep.pl/product_info.php/cPath/165/products_id/2376/products_name/adrien-gagnon-naturelle-magnesium-liquid-250-ml.html)
oprócz tego że pierwszy jest jakieś 12 razy droższy ? Czy jakość/przyswajalność Multipower Magnesium jest wyższa? A jeszcze co powiecie o podobnym preparacie Adrien Gagnon w kapsułkach ? Co lepiej wybrać ? (http://www.kulturystyka.sklep.pl/product_info.php/cPath/165/products_id/2380/products_name/adrien-gagnon-naturelle-magnesium-100-kaps300mg.html)
Ostatnio dużo trenowałem i odczuwam jakby pewną arytmię serca, dlatego jak najszybciej mam zamiar zacząć suplementację dlatego z góry dziękuje za konkretną pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
w żadnym nie doczytałem się tego jaka jest tam użyta forma, ale po co szuakac daleko.

probowales chela mag, albo chela mzb.
działa szybko i b. dobrze.

a co do twojej arytmii- trudno pewnie stwioerdzic czy to fakt czy złudzenia, jak co to możesz rozważac opcje odwiedzenia gab. lekarskiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 514
Złudzeń na pewno nie mam, oprócz zaburzeń pracy serca w spoczynku, miewałem nieraz ukłucia i skurcze, a ciążenie w klacie to praktycznie mnie nie opuszczało. Zmagam się z tym już jakiś czas i sprawdziłem (przestałem trenować przez kilkanaście dni), że gdy nie trenuje wszystko jest w porządku, więc to musi być niedobór minerałów (zwłaszcza że genetycznie bardzo się pocę i wszystkie witaminki ze mnie wylatują), a że chodzi o serce to musi chodzić o magnez. Od jakiegoś miesiąca staram się jak najlepiej odżywiać co dało pewną poprawę, która pozwala mi przynajmniej normalnie grać (mowa o tenisie) ale czuje że moja kondycja i regeneracja jest przeciętna i ciągle towarzyszy mi to ciążenie w klacie.

Widzę, że Chela Magnez który polecasz jest także niedrogi więc pewnie się skuszę skoro sprawdzony środek. Swoją drogą dalej mnie ciekawi czy aż tak bardzo się różni ten Multipower Magnesium od np. Chela Magnez że jest tyle razy droższy.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
moim zdaniem powinienes zrobic sobie badana elektrolitow, ogolne krwi, tak na slepo bowiem nie wiem czy sie wyleczysz, jeśli nawet taka jest przyczyna, to conajmniej 4 podstawowe pierwiastki mogą miec na prace serca wplyw; magnez, potas, sód, wapń.
pierwszy i ostatni wlaściwie nie zaszkodzi, te w środku mogą, zreszta objawy podobne do opisywanych mogą powodowac rowniez za wysokie stężenia tychże mineralow.
polecałbym także zrobić badana na poziom mocznika/kreatyniny w celu ustalenie czy z nerkami jest wszystko ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 514
Chciałbym jeszcze spróbować z tym magnezem i ewentualnie później wykonać badania jeżeli nie zauważę poprawy. W tej kwestii, te badania to wszystkie można sprawdzić przy zwykłym pobraniu krwi?

Co do teorii o zbyt wysokim stężeniu to raczej bym odrzucił, do tej pory nie stosowałem jakiejkolwiek suplementacji, a z tego co wiem to hiperwitaminoza z żywności jest praktycznie niemożliwa zwłaszcza przy mojej wysokiej potliwości i częstości treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ale nie o witaminy tu chodzi, lecz o mineraly, mniemam więc, ze to tylko takie przejęzyczenie

z magnezem możesz probować zawsze- przy zdrowych nerkach.

z ogolnych badac może ci wyjść poziom elektrolitow sód, potas, chlorki co już możę cos zasugerowac w razie zlego wyniku...

wapń, magnez to juz chyba raczej oddzielne badanie.

arytmia może mieć także i inne -bardziej niebezpieczne podłoża- więc jesli nie ustąpi po tej kuracji magnezowej, kilka dni wlaściwie powinno wyjaśnic sytuację, to trzeba zwrocic sie z tym problemem do lekarza.

ale bądźmy dobrej mysli nawet choćby taka koniecznośc zaistniala to nie musi to jeszcze świadczyc nie wiadomo o czym...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 514
Jeszcze jedno pytanie. Mam już ChelaMagnez ale na ulotce jest napisane, że należy przyjmować po posiłku. Natomiast w tym temacie przeczytałem, że najlepsza jest pora przed snem, a ja bezpośrednio przed snem nie spożywam konkretnych posiłków, zatem mam mały dylemat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
to żaden dylemet, możesz brac przed snem- bez posiłku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 514
Kurczę, chyba naprawdę jest ze mną coś nie tak, po wzięciu ChelaMagB6 (nawet po posiłku) ostro mnie zaczyna kłuć w brzuchu i tak zostaje co najmniej przez godzinę, a poprawy żadnej w sprawach sercowych nie zauważyłem :/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

VAULT?!

Następny temat

NUTREND WHEY GAINER - DAWKOWANIE

WHEY premium