SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kcal vs. proporcje białek, tłuszczy i WG

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2421

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 227
Witam,

Jestem aktualnie podczas cyklu treningowego na mase (w ciągu 2 miesięcy przyszło już 8 kg) jednak waga się zatrzymała.

Zastanawiam się, czy nie jest to przyczyna tego, że zmniejszyłem ilość spożywanych kalorii przy utrzymaniu odpowiednich propocji białka, węglowodanów i tłuszczy. (tj. 1,8 - 2,0 dla biłaka, 4.5 - 6.0 dla WG itd. na kg masy ciała).

Chodzi w skrócie oto, że udaje mi się idealnie (lub prawie) osiągnąć w ciągu dnia potrzebną ilość białek, węgli i tłuszczu, jednak mam problem z przełożeniem tego na kcal.

Przykładowo, zjadam około 130 g białka, około 250 - 300 g węgli i około 80 tłuszczy i przy tych proporcjach najcześciej osiągam około 1700 - 2000 kcal (a wiadomo, że przy cyklu na mase powinno być to o wiele, wiele więcej...).

Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 2221 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 260326
Podaj troche informacji o sobie wage, wzrost itp bo nic nie wiadomo.
Piszesz że zmiejszyłes kalorie to pewnie dlatego waga nie rośnie, ale z drugiej strony 8kg w 8 tyg to pewnie sporo Cie podlało.
Przyjmij na początek około
bialko 2,2 - 2,5g/kg
tłuszcze 1 - 1,2g/kg
reszta wegle
tak żeby wyszła lekka nadwyzka kalorii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 227
Sądzę, że te 8 kg to efekt tego, że wcześcniej miałem problemy zdrowotne i miałem lekką niedowagę - teraz wróciłem do zdrowia i rozpocząłem trenować. Czyli to co czytałem na forum, że gdy rozpoczyna się trenować to w pierwszych miesiącach zauważamy najmocniej pierwsze rezultaty - tak przypuszczam i skłaniam się w tym kierunku bo gruby nie jestem :)

Przed rozpoczęciem treningów:
Wzrost: 180 cm
Waga: 60 kg
Wysiłek: zero (praca + dom)
Dieta: zero (wyliczłem później, że jadłem wtedy około 1300 kcal)

Po dwóch miesiącach treningu:
Wzrost: ten sam ;)
Waga: 68 kg
Wysiłek: "typowy" trening na mase 3x w tygodniu
Dieta: 2500 - 2800 kcal (+ proporcje białek, wg, i tłuszczy)
Suplementy: glutamina i tauryna (głównie na zmniejszenie katabolizmu) + biało (przed treningiem i po) oraz carbonox (przed treningiem i po)

Zauważyłem znaczącą różnicę w objętości rąk (biceps i triceps) a także klatka. Zauważyłem też lekką fałdkę tłuszczu po tym jak zrobiłem sobie 2 tygodnie lekkich trenigów (musiałęm troche odpocząć) a miałem dięte taką jak na treningach - więc zjechałem troche z węgli :)


Zmieniony przez - gripek w dniu 2012-09-14 17:12:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta ocena

Następny temat

Dieta Na mase w internacie

WHEY premium