SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak oczyścić zatoki??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 108415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 293 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5860
mam problem z zatokami, ponieważ bolą mnie przy nurkowaniu w wodzie nie mogę z tego zrezygnować ponieważ pływanie to najlepsze co teraz można robić w te upalne dni i sam bardzo lubię pływać, jednak podczas nurkowania bolą mnie te zatoki, im niżej schodzę pod wodę tym ból jest silniejszy jakie polecacie domowe sposoby na oczysczenie zatok??
3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2023 lat Przeczytanych tematów 0
Jka masz problem z zatokami to lepej udaj sie do lekarza.Moj tato mial problem z niedroznymi zatokami i skonczylo sie niestety operacja.Ale sama operacja to pikuś przy tym co mial pozniej,jak mu 10 cm jakis specjalnych sznurkow wyciagali z podniebienia po paru dniach-myslal ze z bolu wyskoczy przez okno.
W twoim przypadku to raczej nie jest powazny problem ale na starosc moze nim byc.takze profilaktycznie lepiej sie zmusic do wizyty u specjalisty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
hmm hmm
tu chyba nei chodzi o czyszczenie ...
odwiedź laryngologa , moze to jakeiś przewlekłe zapalenie , niedrozne ujścia zatok albo coś ...

a co do "czyszczenia" inhalacja olejkami + środki obkurczajace (krople albo też inhalacja ... - wtedy jest szansa że sie zdrenuje i wyleci jeśli coś siedzi ...

ale ogólnie nei mam pomysłu ....
2

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 142 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2375
To ja podam domowy sposób (ciekawe kto pierszy mnie wyśmieje)aczkolwiek skuteczny. Otóż szyjesz sobie mały woreczek z materiału (formatu mniejwiecej 12x5cm)i zaszywasz w nim piasek rzeczny (wsypujesz tyle ile sie da). Potem podgrzewasz to w piekarniku do temperatury aby było to cholernie gorące, zawijasz w ręcznik (abyś sobie łba niepoparzył) i przykładasz na zatoki czołowe na parenaście minut. Powinno zejść wszystko co zalega Niestety z zatokami tak to już jest że problem da się tylko zaleczyć.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
po pierwsze sa nie tylko zatoki czołowe ... a po 2 to czasami wręcz nei wolno grzać
"Niestety z zatokami tak to już jest że problem da się tylko zaleczyć. "
nei ma w medycynie słowa ZALECZYĆ a po 2 to wcale nei jest prawda !
jak najbardziej mozna wyleczyć
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 142 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2375
Niebęde wchodził w polenikę na temat terminologii ponieważ liczy się jedno - skuteczność, a tego w wielu przypadkach medycyna zagwarantować niemoże. Ale niewchodźmy w dyskusję bo znając życie i tak nic z niej nie wyniknie. Jednakże pragnę zauważyć o drobnym elemencie który został przeoczony - a może wypadało by prześwietlić zatoki? Bo faktycznie może nie być to winą załadowania a czegoś innego. W moim przypadku, choć z zatokami mam problemy od ładnych paru lat, medycyna jest bezradna. Natomiast "inne" sposoby i owszem są narazie skuteczne.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 293 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5860
a słyszałem, że wdychanie oparów z bodajze soli kuchennej (lub sody? - nie jestem pewien) pomaga na zatkane lub niedrożne zatoki Ale coś czuję że trzeba iśc po skierowanie na prześwietlenie laryngologa raz na jakiś czas odwiedzam na płukaniu uszu bo z nimi też jest nieraz problem, bo się zatykają, ale na szczęście wystarczy wizyta 2-3 na rok i wcale to tak mocno nie przeszkadza:-]
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
co za porblem isc do lekarza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 293 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5860
żaden problem, ale chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość udrożnienia zatok bez łykania pigułek, psikania aerozolu do nosa itd. W sumie to już dzisiaj byłem u lekarza i mam tablety oraz aerozol do nosa
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
choć z zatokami mam problemy od ładnych paru lat, medycyna jest bezradna
FEOZ też nie pomogła?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 142 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2375
Widze że sie cieszysz ! Miło, mam tylko pytanie czy lekarz wspomniał że ten aerozol ma też wadę?(przeczytaj dokładnie ulotkę). Kolego mnie też aerozol przepisano - pomógł - teoretycznie Następnym razem już wciskał mi skierowanie na ul.Banacha na zabieg Jeżeli niepomoże to szukaj dalej "domowych" sposobów.

Zresztą "spychologia" aż bije w oczy. Standart - krople, pigułki i pacjencie lecz sie sam.



Zmieniony przez - Prezes_PL w dniu 2006-06-22 20:19:42
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 867 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11652
moj kumpel mial odkurzacz z opcja dmuchania balonow z taka cienka koncowka. nalozyl ja na normalnym trybie "ssacym" i wlozyl sobie do nosa (cale szczescie mial regulacje obrotow) pozniej powiedzial ze prawie orgazmu dostal ci co mieli zatoki zrozumieja czemu.
nie polecam praktykowac w domu
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bruksizm

Następny temat

Benzacne czy Brevoxyl?

WHEY premium