SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

do Specjalistów

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5719

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 4480 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32149
Witamina B12 w doustnej formie to dibencozide, w założeniu ma działanie anaboliczne a w praktyce to lipa...nie warto brać (Dibencozide jest jednym z 4 koenzymów witaminy B12) . Forma domięśniowa wit. B12 jest natomiast szalenie niebezpieczna z uwagi na ryzyko wstrząsu-masywnej reakcji uczuleniowej ,która może zakończyć się wstrzymaniem oddechu i śmiercią(!).Natomiast efekty żadne. Nie ryzykuj ...efektów na tym i tak nie zobaczysz.

Wstrząs to zupełnie inna historia niż powikłania po koksach... te są dużo mniej widowiskowe- ot jakaś tam ginekomastia może się przytrafić, ale przecież nie każdemu i nie od razu; może trochę wątroba siądzie...ale tez przecież nie od razu a nawet jesli to przecież z tym jezscze ładnych parę lat się pożyje, no nie?
Musicie zrozumieć ,że ryzyko wstrząsu jest niewspółmiernie większe!!!
Jeśli w ciągu 4 minut nie zostaniecie z niego wyprowadzeni to Wasz mózg zacznie obumierać, rozpocznie się proces odkorowania mózgu (chyba każdy wie co to jest kora mózgowa? dla tych którzy niebardzo wiedzą..wyjaśniam: to to dzięki czemu róznimy się od rośliny), pojawiają się masywne drgawki...i wkrótce nadchodzi śmierć. Jedyną szansą przeżycia wstrząsu jest błyskawiczna (liczona w sekundach i minutach) akcja reanimacyjna. Nawet ona oczywiście nie gwarantuje Wam ,że nie będziecie roślinami (choć bardziej obrazowa jest nazwa -żywe trupy). Ja nie twierdzę ,że wstrząs musi się przydazyc każdemu...powiem więcej zdarza się BARDZO RZADKO, ale się zdarza. Witamina B12 jest zarezerwowana do leczenia konkretnych chorób i taką niech pozostanie, ja nie widzę sensu w ładowaniu w siebie czegoś takiego.

Ktoś kiedyś napisal ,że z dobrą dieta powinna dać rezultaty...a ja mówię, że sama dobra dieta da rezultaty ..i to bez witaminy B12.

Natomiast co do kwestii (też mi ktoś to zarzucił),że nie wierzę w witaminy: WIERZĘ w ich silne działanie i dlatego ostrzegam przed bezsensownym braniem.

P.S. Ktoś zaraz napisze: "...o szkodliwosc nie trzeba sie martwic jesli wie sie jak to zazywac, w strzalach jest bezpieczna..."
no ale jak to zarzywać?
domyślam się ,że chodzić bedzie o to by przy drugim podaniu wstrzyknąć tylko część ...i czekać, a jeśli nic się złego nie stanie to dawać do końca?
muszę entuzjastów zmartwić..juz nawet ta pierwsza mała dawka może wywołać reakcję o której mówię, a co więcej to nawet jeśli jestes już po n-tej iniekcji - to i tak reakcja może wystąpić...medycyna zna takie przypadki.

Myślę ,że już więcej nie będe zabierał głosu w tej dyskusji...wiem że wielu z Was nie jest zainteresowana takim ujęciem sprawy. Post ten napisałem po to by osoby młode, które nie zajmują się profesjonalnie kulturystyką czy pokrewnymi, nie brały się za wstrzykiwanie megadawek witamin.



Doradca w dziale suplementacja

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Moderator Działu Suplementacja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Zwierzu wszystko zrozumiałem i idę walnąć 3 strzały
p.S. Takiej odpowiedzi nie przewidziałeś




lucek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Boogie wzorowalem sie na rozpisce Dabka (jest ona w artykule super cykl)Przejrzyj go sobie. Zalatw sobie kogos dobrego do strzalow, bo wywali ci tylek w kosmos z bolu hehe Jak masz jakies pytanka to pisz.


Michał G.

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
Goral- ja to będę brał w gabinecie zabiegowym (wszystko przepisał mi mój lekarz, który wypisuje to od lat ludziom na litry). Z "Dąbka" na pewno coś skorzystam- dzięki za przypomnienie.
Lekarz kazał mi to wziąć wszystko na raz (B12, B6, kokarbo, magnez) przez 10 dni codziennie.(tak jak większość jego pacjentów). Powiedział, że ostatnio pewna babcia staruszka dostała coś takiego (tylko wit. B prawie dwa razy więcej ode mnie) i przeżyła...prawdziwy wstrząs....- bo od wielu lat nie czuła się tak dobrze
P.S.
Lucek- z ust eksperta nie przewidziałem (porównanie z koksem pozostawię bez komentarza). Muszę Ci również powiedzieć, że BARDZO RZADKO zdarza mi się puścić bąka z kleksem.
A tak poważnie- szkoda, że Bigger nie podał jakiejś sensownej rozpiski.
Pozdrawiam.




Zmieniony przez - boogie w dniu 2002-12-16 10:25:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Boogie bardzo dobrze robisz ze poddajesz sie strzala w gabinecie zabiegowym, gdyz nie wiem czy slyszales, ale jakis maly % ludzi jest uczulona na wit. B12 (niewielka ilosc moze wywolac wstrzas czy cos takiego)
PS. Dzieki za SOGa

Michał G.

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
Wiem Goral- dlatego takie rzeczy zawsze pod kontrolą lekarza. ( i dlatego jest mi.in. recepta na te ampułki).
Nie wiem czy słyszałeś, że mały % kobiet posiada trzeci sutek (jest nawet taka jedna modelka u YSL chyba
Ale przejdźmy do konkretów:
wezmę pon., śr., pt. przez trzy tygodnie.
Tylko nie wiem z czym -ale się prędzej czy później k.... dowiem
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Boogie ty koksiarzu najpierw B12 a potem Wino, nie spodziewałem się tego po tobie





lucek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
Wiśni nie pijam nawet przy kreatynie.
Co innego Lucek, jakbyś postawił browara (też ma wit.B)- ale to w połączeniu z zastrzykami to już by były "megadawki witamin" .
No i diuretyków też nie używam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Dabek proponowal taki cykl i ja tak bralem:

Wit. B12
Wit. COCARBO
Glucocardiamid
Ossopan
Dolovit Multimineral
Supradyn

pon, sr, pt wydaje mi sie dobrym rozwiazaniem

Michał G.

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
Goral - te składniki i rozpiska to typowa "regeneracja", a ja mam jeszcze te wszystkie suplementy...
Tak czy inaczej będę wiedział co zrobić.
Z Twoją wit. C też poczekaj do przyszłego tygodnia.
Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tusipect-przed spotkaniem z.....

Następny temat

Tyrozyna i therma pro

WHEY premium