SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dijon- dużo do redukcji po ciąży

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3221

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1467
Witam wszystkie Panie
Jestem świeżo upieczoną mamą. Dwa miesiące temu urodziłam siłami natury synka i byłam święcie przekonana, że kilogramy, których się nabawiłam podczas ciąży polecą w dół jak szalone. Niestety, moje oczekiwania przerosły możliwości mojego cielska, które wygląda tragicznie. Pomijając wszędobylskie rozstępy (wyskoczyły mi małpy w ostatnim tygodniu ciąży), sen z powiek spędzają mi fałdki tłuszczu na plecach i brzuchu oraz szeroka jak trzydrzwiowa szafa pupa i tłuste udziska. Jednym słowem opisując moje ciało mogę powiedzieć: dramat. Nie mieszczę się w żadne spodnie więc chodzę w ciążowych. Nawet nie chcę myśleć co to będzie jak przyjdzie lato i będę się musiała rozebrać…
Przed ciążą balansowałam na granicy nadwagi, chciałam coś zrobić ze swoim ciałem, zaczęłam jeść zdrowo, ćwiczyłam siłowo i biegałam, kilogramy zaczęły ładnie spadać. Jakież było moje zdziwienie, gdy miesiąc po rozpoczęciu „nowego etapu w moim życiu” zobaczyłam dwie kreski na teście ciążowym. Niestety przez różne powikłania nie mogłam ćwiczyć przez pierwszy trymestr, a potem pojawił się brzuszek i już nawet nie chciało mi się zaczynać… Teraz się opamiętałam i naprawdę bardzo chciałabym wrócić na właściwe tory, ogarnąć się pod względem diety, wziąć dupę w troki i zacząć porządnie ćwiczyć. Tylko nie wiem jak… Czuję się jak stara baba, bolą mnie stawy, mam wrażenie, że nie chodzę tylko człapię, jest mi strasznie ciężko i nie mogę na siebie patrzeć! Wstydzę się rozebrać przed mężem a aparatu unikam jak diabeł wody święconej. Czuję że jeśli nie schudnę, to wpadnę w jakąś chorobę, dostanę depresji i się skończy…
Stąd też moja prośba o podpowiedź jak powinnam ćwiczyć i jak jeść (chodzi mi o rozkład bwt).
Poniżej moje foty i przykładowa miska (wiem że okropna jest, chciałam pokazać jak bardzo złą mam teraz dietę).





Wiek : 27
Waga : 76kg
Wzrost : 162
Obwód w biuście(1) : 105
Obwód pod biustem : 85
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 83
Obwód na wysokości pępka :96
Obwód bioder (3): 111
Obwód uda w najszerszym miejscu: 65
Obwód łydki : 39
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, biodra, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często): Od tygodnia staram się rozruszać po ciąży i porodzie (dopiero teraz niestety). Na razie są to szybkie marsze, ćwiczenia dywanowe (popularne na yt ośmiominutówki), ćwiczenia rozciągające. Jestem w pełni świadoma tego, że ćwiczenia zaczęłam za późno, ale dopiero teraz pozwala mi na to dziecko, które do tej pory dawało mi nieźle w kość. Dysponuję hantlami z obciążeniem 15kg i mam też piłkę gimnastyczną.
Co lubisz jeść na śniadanie: owsiankę, jajka
Co lubisz jeść na obiad : ziemniaki, kaszę, ryż z jakimś mięsem i surówką, zupy
Co jako przekąskę : nie jadam przekąsek
Co jako deser : soki owocowe, czasem ciacho domowej roboty
Ograniczenia żywieniowe : karmię piersią więc wystrzegam się produktów mających działanie wzdymające
Stan zdrowia: dobry
czy regularnie miesiączkujesz: po porodzie jeszcze nie miałam miesiączki, przed ciążą były regularne
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: tak, dwa miesiące temu
Preferowane formy aktywności fizycznej: bieganie, skakanka, ćwiczenia siłowe, rower
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : siedem lat temu kopenhaska, 3 lata temu dieta niełączenia

Teraz moje foto:













Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1467
Jeszcze miska, za którą z góry przepraszam. Obiecuję nad nią popracować





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 370 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7288
Witaj...poczytaj sobie ten link https://www.sfd.pl/-t752315.html,co jedza ladies. Posilki powinny skladac sie z BTW. Zauwazylam ,ze masz parowki w rozpisce,nie jest to najlepszy pomysl. Wiele rad znajdziesz w regulaminie tego dzialu.Wszystko jest podane na tacy Chleb baltonski,chyba tez do najzdrowszych nie nalezy? Pewnie dziewczyny odezwa sie i naprowadza Cie na rozklad BTW odpowiedni dla Ciebie. Cwiczenia podczas ciazy i po ciazy rowniez sa w regulaminie ...Zycze powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1467
Dziękuję, na pewno przeczytam i się zastosuję
Chyba źle założyłam temat, bo tytuł jest wytłuszczony..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 370 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7288
Swoj temat widzisz tylko Ty z pogrubiona czcionka Ktoras z doswiadczonych dziewczat napewno sie odezwie.Ja tez niedawno zaczelam...powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4400
witaj :) i na pewno dziewczyny doradza, zebys sprawdzila czy masz diastasis po ciazy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spacery z wózkiem, trening poporodowy by obliques. Koniec.

I zacznij się odżywiać, bo póki co jedynie jesz, a to nie to samo. Radzę Ci naprawdę, żebyś zaczęła dbać o jakość żywności - w przeciwnym razie karmienie piersią Cię wyniszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1467
Dziękuję Martucca za szybki odzew. Spacery zaliczam codziennie po 2-3 godziny, a trening moze już dziś mi sie uda zrobić.
Mam silne postanowienie zmienić swoją dietę, wiem że to co teraz jem nadaje się na śmietnik i dlatego znalazłam się tutaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 345 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10055
hej
Mnie też "zaskoczyło",że po ciąży jakos karmienie piersią nie pomagało przy chudnięciu -bo przecież widziałam po koleżankach,że one chudziutkie sie robiły i wracały do figury sprzed ciązy-u mnie to się nie sprawdziło- ściema totalna! Nadal pracuję nad sobą.
Na pewno jak będziesz się dobrze odżywiała i spacerowała z dzieckiem to Ci to pomoże :)
powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1467
Heh, o to odżywianie chodzi najbardziej... zupełnie nie wiem jak komponować sobie posiłki, żeby było dobrze. No ale od czego jest forum Myślę, że powoli się wszystkiego nauczę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1467
Pracuję nad miską, wiem że nie jest idealnie, ale chyba ciut lepiej niż poprzednie... Widzę że za dużo węgli mi wychodzi.
Dziś zaliczyłam pierwszy trening poporodowy i muszę powiedzieć, że mi się bardzo podoba


Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozstęp kresy białej - jakie ćwiczenia na nogi?

Następny temat

Problem z redukcją- 2 misiące stagnacji..pomocy!!!

WHEY premium