SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ciezarki na kostki pytanie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3057

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1068 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3231
witam zdecydowalem się na ciezarki na kostki na wyskok, jednak nie wiem za bardzo kiedy mam ich uwzywac.Przez caly rok gram w siatke, wiec myslalem ,ze dobrze bedzie nosic je do koszly itd, a na treningach grac bez.Slyszalem, ze na początku wyskok spada, wiec chcialbym wiedziec kiedy robic przerwy w noszeniu...prosze o odpowiedz

The Great Seal Of State Of CALIFORNIA

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 104 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1631
Chlopie wez sie wkoncu za trening jak chcesz wysoko skakac bo za bardzo narzekasz na wszystko. Jezeli bardzo chcesz to polaczysz wszystkie treningi tak aby tobie pasowaly. Niewiem kiedy masz co trenowac bo to zalerzy od indywidualnych predyspozycji metoda prob i bledow dojdziesz do optymalnego zestawienia treningow.

A lawka o wysokosci 30-40 cm zupelnie wystarczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
> jednak nie wiem za bardzo kiedy mam ich uwzywac

Nigdy.
Jesli juz chcesz sie dociazac, dociazaj sie w pasie.
Ciezarki przy kostkach dzialaja jak kolo zamachowe
roz******lajac Ci na dluzsza mete stawy.

Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 104 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1631
Temat wielokrotnie poruszany na forum. I jakbys przeczytal dokladnie forum otrzymal bys jednoznaczna odpowiedz: NIE POLECAM !!!! Poniewaz mozna popsuc sobie niezle stawy, a dlaczego? Po prostu skaczac do gory ciezar ktory masz na kostkach ciagnie w dol powodujac mikrourazy stawow, ktore moga przelorzyc sie na powazniejsze kontuzje jak zerwanie sciegien. A pamietaj po tak ciezkiej kontuzji w moldym wieku mozesz zapomniec w sumie o zawodowo uprawianym sporcie a takze bedziesz miec problemy na starosc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1068 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3231
czytalem te tematy i wiem ze wiekszosc nei poleca tego.Nie zamierzam skakac ani cwiczyc w tych ciezarkach, tlyko czasami chodzic, z umiarem.Nie wiem jak inaczej poprawic wyskok, probowalem tych morderczych super dunksów itd, chyba nie ma nic gorszego od tych programów, a samymy przysiadami ze sztangą tez sbie nie pomogę, bo nie mam zamiaru dzwigac niewiadomo jakich ciezarow, bo szkoda mi pleców.

The Great Seal Of State Of CALIFORNIA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 468 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3317
nie mam zamiaru dzwigac niewiadomo jakich ciezarow, bo szkoda mi pleców.

Nie wiez co mówisz człowieku
Poprawnie wykonywane przysiady i z głową WZMOCNIĄ PLECY i o nic sie nie bój. Wiem po sobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 104 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1631
kazdy kto choc troche zna sie na wyskoku powie Ci ze zeby wysoko skakacz trzeba miec potezny wynik w przysiadzie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 468 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3317
76ers tat tak

Duży wynik w przysiadzie - Ja właśnie tą droge wybrałem, aby poprawic wyskok i jestem berdzo zadowolony i namawiam do tego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1068 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3231
no czyli z tego wynika ze ja gowno osiagne bo przysiad to dla mnie cos nowego, b malo udzwigne w przysiadzie, choc dla mnie to dosyc duzo, czy to cos mi pomoze z wyskokiem?
A te wyszystkie cwiercskoki itd to pomagaja cos wogole?

Zmieniony przez - ecko unltd w dniu 2008-12-27 23:32:48

The Great Seal Of State Of CALIFORNIA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 468 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3317
cwiercskoki-- jak by nie pomagały to by nie było ich tyle w kazdym treningu na wyskok....to tak na logike.

Cwicz przysiady. Rób to z głową, zaczynaj od malych ciężarów, szlifuj technike, stopniowo zwiekszaj ciężar, potem dodaj jakies cwiczenia dynamiczne i bedziesz latał Powoli do celu. Bedzie rosła sila w nogach to wyskok tez bedzie szedl powoli do góry. Nic na siłe. Wyskoku nie zrobisz na jednym treningu to długotrwały proces. Pozdrawiam

napisz cos o sobie wiek waga aktualny wyskok, co trenujesz

Zmieniony przez - jarasek71 w dniu 2008-12-27 23:39:10

Zmieniony przez - jarasek71 w dniu 2008-12-27 23:40:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1068 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3231
17 lat wzrost 173 wyskok z miejsca ok 60cm,waga 60kg trenuje siatke.Ze wzgledu na taki wzrost potrzebuję wyskoku;/. A na przykład gdy bed erobil; przysiady 50% lub 60% swojego max ciezaru to cos pomoze?

The Great Seal Of State Of CALIFORNIA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 468 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3317
- 25% CM szybkość
W tym zakresie obciążeń ćwiczymy gównie szybkość ruchu i szybkość rozwijania siły, ale nie wpływamy zbytnio na rozwój siły maksymalnej. Ćwiczenia nadające się do wykonywania w tym zakresie obciążeń to np. przysiad z podskokiem czy rzuty piłką lekarską.

25 -55% CM szybkość-siła
Ćwicząc w tej strefie koncentrujemy się na szybkości rozwijania siły i szybkości. Rozwój siły maksymalnej nadal pozostaje marginalny.

55 -80% CM siła-szybkość
Tutaj rozwijamy zarówno siłę absolutną jak i szybkość rozwijania siły. Bezpośredni wpływ ćwiczeń w tym zakresie na szybkość jest znikomy.

80 -100% CM siła maksymalna
Prosta sprawa - rozwój siły maksymalnej.

Teraz musisz budować siłe maksymalną. Cwiczenia z duzym ciężarem rozwijają siłę. Poszukaj tu na forum trening siłowy na wyskok. Tam sa takie cwiczenia i opisane z jakim ciężarem. Ja sam robie teraz taki trening
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Buty do biegania ????

Następny temat

KOMPENDIUM RZUTU DYSKIEM

WHEY premium