SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

choroba stawów tylko nie wiem jaka :-(

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38946

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18
na co chorowałam... wiesz co chwile mialam inna diagnoze. Mozliwe ze mamy inne choroby<ale jednak podobne> :)... z ta akupunktura naprawde sproboj!!!!.
A wiec.. jak sie rozchorowalam stwierdzili mi chorobe Stilla... dokladnie nie wiem co to jest. Moje poczatkowe objawy to puchniecie stawów skokowych, barkowych i prawego nadgarstka, bóle tych stawów, niewielka ograniczona ruchomość, oczywiscie złe wyniki badan krwi <OB mialam 130!!!!>. Od razu pobyt w szpitalu, rehabilitacja, przeswietlenia, badania... i niby pomogli ale tylko na krótko. No heh.. tak bywa.
Po roku czasu bolal mnie tylko nadgarstek... ale do tego doszly kolana i minimalnie bolalo mnie prawe biodro. Wyniki z krwi były fatalne<podejrzewali nawet bialaczke ale to wykluczyli.. zla krew przez leki>. No i tak sie meczylam bo nie potrafili mi pomoc.. w sumie zdiagnozowac co mi jest tez nie umieli. Zrobili mi punkcje kolana... i kolana przestaly bolec.
Tak pol roku i biodro coraz bardziej bolało.. kolejny pobyt w szpitalu. Nic nie pomogli, faszerowali mnie jakimis lekami a to nie dawalo efektu. No i tak zdecydowalamsie na akupunktore... no i cud!! Wszystko doslownie wszystko przestalo bolec, nie uwierzysz ale wszystkie wyniki z krwi byly dobre<jak leukocytwo bylo 21tys.. a norma to 7 tys... to po zabiegu spadlo do normy!!!!> I juz poltorej roku jest ok, poza tym biordem bo tam choroba doszla do kosci :(.. no i w wakacje mialam zabieg artroskpopi.No tyle co mi bylo i jest :(
Wiesz ja tez bylam osoba aktywna... sport kochalam.Ale jak widze sport szkodzi zdrowiu bo spotkalam juz wiele osob ktore po aktywnym uprawianiu sportu choruja na jak ja to nazywam "choroby starych ludzi". Ale jest nadzieja... wiec probuj..jak sie zdecydujesz na akupunkture to potem daj mi znac jakie efekty :)
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
TSH, FT3 i FT4 to hormony związane z tarczycą [TSH jest przysadkowy, ale jego nieprawidłowy poziom wskazuje na nadczynność/niedoczynność tarczycy]. Możesz spróbować zawalczyć o skierowanie na badanie krwi u lekarza rodzinnego [morfologię i cukier też nie zaszkodzi zrobić], ale nawet jeśli Ci nie da, to w Twoim regionie/mieście na pewno jest laboratorium odpowiednie do Twojego ZOZ-u, gdzie zrobią Ci to za stosunkowo niewielką opłatą bez skierowania.
W Wawie na Szajnochy TSH i FT4 kosztują po 20 zł, FT3 18 zł.

Duży spadek wagi - zwłaszcza mięśni [czyli de facto spadek poziomu wody w organizmie] - powinien Cię zaniepokoić, o ile nie jest to efekt zamierzony i nastąpił we względnie krótkim czasie. Koniecznie zrób przynajmniej TSH!

Pozdrawiam,

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18
spadek wagi moze byc spowodu zazywania lekow... np jak ja jadlam leki schudlam 5 kg...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Oczywiście, że tak

Tylko widzisz - Tobie pomogła akupunktura i teraz zachwalasz akupunkturę, a ja właśnie się dowiedziałam, że mam mocno zwichniętą tarczycę - więc u wszystkich widzę zaburzenia hormonalne . Każda pliszka własny ogon chwali .

Ale z tymi leukocytami, to ja bym też sprawdziła TSH i jeszcze przeciwciała przeciwtarczycowe

Pozdr,
1

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Wyklucz jeszcze rzeżączkę, bruceloze (rzadka u nas), boreliozę (p/ciała przeciwko borelia trzeba oznaczyć), wirusowe zapalenie stawów ( virus hepatitis B, wirus różyczki, adenowirus typ 7, arbowirus i wirus HIV), łuszczycowe zapalenie stawów, zapalenie stawów towarzyszące enteropatiom (np we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, chorobie Leśniowskiego- Crona, chorobie Whipple'a) i reaktywne zapalenia stawów (zakażenia gardła paciorkowcami beta- hemolizującymi, zakażenia jelit : Shigella, Salmonella, Yersinia, Campylobacter, Clostridum difficile, Escherichia coli,zakażenia dróg moczowych: dwoinka rzeżączki, Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealiticum), zespół Reithera oraz chondrocalcynozę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
Emslek choroba Stilla z tego co sie orientuje (ale moge sie mylic) to jest mlodziencze przewlekle zapalenie stawów czyli jedna z chorób reumatycznych (nieuleczalna) hmm z tą akupunktóra bym spróbowal ale napisz mi ile sie sie placi za 1 zabieg i ile okolo trwa

Ulka spadek miesni nie byl zamiezony, ok big thx badania zrobie w tym tygodniu, lekarstwami nie byl napewno spowodowany bo nie mialem nic ze specjalistycznych

Jagna big thx. mozesz jeszcze napisac jakie trzeba konkretnie badania ?? bo tych chorób jest tyle ze szok chyba zbankrutuje jak mi to wszytsko przyjdzie prywatnie zrobic

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
Jagna, dalas czadu

Gorum: borelioze rzeczywiscie sprawdz, bolace stawy tu tez moga byc objawem. Reszty chorob nie znam [na szczescie ]

Pozdr,

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
heh dokladnie dala czadu

szkoda ze nie jest moim lekarzem (znaczy sie takim u którego móglbym sie leczyc). widac ze ma wiedze co sie bardzo ceni. mam nadzieje ze zmieszcze sie w 500 złotych zeby zrobic te badania ...

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
ty wujo a to przypadkiem nie jest problem od szyji??? piszesz ze masz wyprostowana lordoze szyjna, a czesto zmiany w tym odcinku odpowiedzialne sa za bole w stawach lokciowych, barkowych...

przydal by ci sie ktos kto zna sie dobrze na terapi manualnej bo on moglby ewentualnie wyeliminowac to podejrzenie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
Ty jestes wujek nie ja masz jednak pamiec fakt mam wyprostowana mialem wlasnie robiony rtg ale nic nie wykazal (opis zdjecia na pierwszej stronie) szyja mnie bardzo zadko boli (przewaznie wtedy jak przeciąże albo zle spie) wiec to chyba nie od tego chociaz cholera juz wie

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zęby (wypelnienie)

Następny temat

prosze o Rade

WHEY premium