SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zęby (wypelnienie)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13113

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8604
Jak to jest z tym wypelnieniem emalgatem (czyli czarne plomby), a na światlo bo dentysta dzisiaj mnie spytal jakie sobie zycze, z tym ze te pierwsze sa nieodplatne, a te drugie kosztuja 60 zl, wziolem te drugie bo niby lepsze, ale w sumie to czym one sie roznia i co dziala na plus tych drugich?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3487 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31473
nie chce tutaj nic sugerowac/ wybor nalezy do ciebie

ale kiedys ogladalem taki ciekawy program, w ktorym byla mowa wlasnie o stomatologii i tych plombach. Mówili, ze u nas jest tak, ze te z AMALGAMATEM to sa "za darmo", a za inne to juz trzeba placic.

Tylko ze te pierwsze to mają swoje wady, ze sa szkodliwe, bo moga szkodzic na mozg i nerki.

Naprawde, widzialem ten program i pewnie jak inni - tez sie oburzylem.

Mam rację Boofi?

- Siema. I jak, masz te zakwasy po wczorajszym wf ? Rozlał ci się kwas mlekowy?

+ No mam. Teraz czekam, aż go wp******i glukoza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1047 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4955
a gdzie ty robisz te plomby?? w przychodni? u mnie w przychodni tych czarnych to juz dawno nie robią, a białe są za darmo wiec nie wiem czemu aż 60zł placisz... wiadomo biale ladniej wyglądają i chyba są zdrowsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Kiedyś jak jeszcze chodziłam do podstawówki, dentystka założyła mi takie ohydne plomby. Parę lat później poszłam prywatnie i trzeba było cały ten syf wyciągać, bo pod spodem zęby się psuły.
60 zł za plombę ? Poj..ło kogoś ? Na moim osiedlu jest bardzo porządny gabinet, gdzie wizyta kosztuje 50 zł, nawet jeśli dentysta musi zęba naprawiać przez godzinę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
prawidłowo założone wypełnienie amalgamatowe to i przeszło 30 lat wytrzyma ...
kompozyt trzeba co kilka lat wymieniać
wszystko ma swoje + i - ale nie chce mi sie o nich teraz pisac
NFZ w tylnych zębach płaci za amalgamat ,z przodu za coś jaśniejszego ...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 273 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3517
moze sie wypowiem..studiuje stomatologie i przyjmuje pacjentow. amalgamat ma ta najwieksza zalete, ze jest trwaly i wytrzymaly. kompozyt kurczy sie przy naswietlaniu, a tym samym niesie wieksze ryzyko prochnicy wtornej pod wypelnieniem . jesli zab jest z tylu, na gorze i wypelnienia nie widac..to czemu nie amalgamat. a kosmetyczne wypelnienia na NFZ to sa wypelnienia z glasjonomerow...a nie kompozyty. a glasjonomery nie nadaja sie kompletnie do wypelnien w stalych zebach (stosujemy je u dzieci!). Tak wiec..jesli nie widac w zgryzie ... to amalgamat jest lepszym rozwiazaniem niz kompozyt. Nikt nam nie dojrzy tego amalgamatu na 7 czy na 8 na gorze nawet jakby sie staral bardzo za to z przodu kompozyty sa jedynym rozwiazaniem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
po pierwsze glasjonomery jak najbardziej stosuje się jako wypełnienia , podobnie kompomery ...
NFZ zwraca za chemoutwardzalne
co do amalgamatów nalezy pamiętać iż między innymi metalami w jamie ustnej mogą wytwarzać się róznice potencjałów --- a z tego wiele chorób błony śluzowej może być ....
kompozyt się kurczy (hy7bryda najmniej) amalgamat rozszerza
kompozyt sobie jest i sie nic nie robi z nim , amalgamat nalezy polerować

nima złotego środka

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1047 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4955
aha czyli jak mialem robioną jedynke to mi wstawila za darmo białą plombe, a jak sie popsuje siódemka to juz za darmo nie wstawi tylko czarną ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 273 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3517
Boofi -> do mnie ostatnio przyszedl pacjent z glasjonomerami na powierzchniach zujacych trzonowcow i przedtrzonowcow..chyba nie powiesz mi, ze to dobre rozwiazanie ubytki V klasy i inne wskazania.. ok..ale przeciez nie takie cos w tej chwili on polowy grubosci tych wypelnien nie ma juz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
a kto mówi że na pow żujących ??
a czy w zębach 11 i 21 masz powieżchnie żujące czy masz może brzegi sieczne ?
a i jak wspomniałem nie mówimy o glassionomerach tylko chemoutwardzalnych kompozytach

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
po prostu nima idealnego wypełnienia
są tylko wskazania i przeciwskazania

jak wspomniałem
metal w jamie ustnej może wpływac bardzo patologicznie
wiec po winno się używac tylko jednego rodzaju jeśli już
np w protetyce ... jak używasz stopu chromowo-molibdenowego z jednej a z 2giej jakigoś srebro-palladu to metaliczny posmak może być najmniejszym powikłaniem
trzeba patrzeć po pierwsze na całą jamę ustną (minimum) a i nawet na całego pacjenta !

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 208 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8499
Sorki,ze odswiezam taki stary post,ale nie chce zakladac nowego,a mam pytanie...Chodzi o to czy przyjmowanie odzywek(carbo,gainer,bialko itp) moze miec ujemny wplyw na zęby?Czy moze zwiekszac ryzyko powstawania dziur?Pytam bo wczoraj u dentysty okazalo sie,ze mam 6 dziur,a od poprzedniej wizyty minal niecaly rok o zeby staram sie dbac - myje 2 razy dziennie i nitkuje ...Prosze o odpowiedz

"Serce bije szybciej niż pięści"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bol głowy:/

Następny temat

choroba stawów tylko nie wiem jaka :-(

WHEY premium