SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bol w okolicy odcinka ledzwiowego kregoslupa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6789

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1442
dziekuje Piotrze za odpowiedz konsultowalem sie telefonicznie ze znajomym lekarzem ortopeda, ktory powiedzial ze prawdopodobnie naciagnalem, przeciazylem miesnie i powinienem to wylezez przez 2 dni w razie braku poprawy mam sie do niego zglosic na przeswietlenie, noc byla straszna w koncu jakos udalo mi sie przespac na podlodze bo na miekkim lozku nie dalem rady lezec, smaruje plecy zelem fstum i lyknalem rano ibuprom czuje sie znacznie lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1734 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6554
Jednak to musi być to...
Mam dwa dni przerwy i już nie odczuwam bólu. Dodatkowo smaruje maścią końską

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11105 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46226
Ja mam ZZSK i ból w tej okolicy to u mnie norma.
Ale zauwazyłem, że dużo mniejszy ból odczuwam przy unoszeniu tułowia na ławce do prostowników.
Także jeśli komus zalezy na prostownikach a boli krego w tym miejscu to moze próbowac.


(to taki off top )
pzdr.!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1734 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6554
przy unoszeniu tułowia na ławce do prostowników
Tz? Nie rozumiemPzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11105 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46226
Normalnie. Na lawce na prostowniki.
Poszukaj w necie lawki i bedziesz wiedzial ocb.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
ZZSK to zupełnie inna jednostka chorobowa niż dyskopatia o zupełnie innym podłozu. W ZZSK czyli zesztywniajacym zapaleniu stawów kręgosłupa dochodzi do usztywnienia kręgoslupa, choroba nieulecalna i postepująca, aktywnośc fizyczna moze ja tylko troche spowolnic.

W dyskopatii najpierw trzeba popracować nad przyczyną a potem dopiero wzmacniac prostowniki. Ważniejsze przy dyskopatii są cwiczenia stabilizacyjne na mieśnie brzucha i mięśnien wielodzielny wchodzacy w skład stabilizatorów tułowia. Tam nie chodzi o siłe mięśniową tylko o odpowiednia koordynacje pomiędzy mięśniem wielodzielnym a poprzecznym brzucha.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11105 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46226
Panie Piotrze ja wiem co to za choroba

pisałem "to taki off top"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1734 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6554
Piotrze, robię tak jak mi zaleciłeś już drugi dzień i nie odczuwam już tak mocnego bólu jak wcześniej... I nie dość tego wydaję mi się, że teraz bardziej pracują dolne mięśnie brzucha.
Możesz mi wytłumaczyć jakie ma znaczenie te opuszczanie, które jest wykluczone? Czy dużo tracę na poziomie robienia masy tej partii?

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Opuszczenia prostych nóg w leczeniu na plecach czy o to chodzi ?? To tak jak wczesniej pisałem ze przeciązasz wtedy mieśnie grzbietu. hyba ze jeszcze raz zadaj to pytanie bo nie za bardzo rozumiem o co chodzi.

Chyba ze Ci chodzi o te wyprosty tułowia na specjalnej ławce gdzie rece masz splecione na karku i sie opuszczasz i podciągasz?

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1734 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6554
Możesz mi wytłumaczyć jakie ma znaczenie te opuszczanie, które jest wykluczone? Czy dużo tracę na poziomie robienia masy tej partii?

Chodzi mi o opuszczanie nóg w leżeniu na plecach. Bo teraz robię tak jak mi pisałeś (ala świeca), żeby wypychać do góry tylko tyłek, bez opuszczania do nóg ziemi.

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból węzłów

Następny temat

opuchlizna po omce

forma lato