SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bjj na wielu przeciwników

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3164

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4414 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
j.w. trening powinien byc przekrojowy, ale większe szanse z kilkoma przeciwnikami ma na pewno chwytacz niz uderzacz.
a tak w ogole to na kilku polecam kij.

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 509 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7912
Jakryc:powiedziales ze na kilk przeciwników ma wieksze szanse chwytacz niz uderzacz.Moim zdaniem tak niejest, ale to i tak niewazne bo generalnie nich gość sobie chwyta i uderza i fruwa i znika i***** cie wie co jeszcze, nap[rawde na kilku przeciwników niema skutecznej obony i tyle!!!Ja jesli mam taką sytacje to wle w łeb tego kto mi stoi na drodze i *******lam bo niwieze ze da sie zrobioc coś wiecej.
Chybe ze znowu sie rozwinie tamat typu " co by było gdyby było" to mozna sobie polemozopwac az do za.***ania a i tak nic moądrego sie niewymyśli i tyle.

Podsumowuja moja recepta na wiecej ni 2 przeciwników: UCIEKAC ILE SIŁ W NOGACH.

PODRAWIAM!!!

"Karate ni sente nashi"-Gichin Funakoshi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4414 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
oczywiście - ucieczka jest najodpowiedniejsza,
ja pisałem o sytuacji bez wyjścia, np. kibel na PKP.
masz 3 przeciwników..co zrobisz? bedziesz ich uderzał, czy moze założyć najblizszemu duszenie i zasłaniając sie nim zagrozić ze mu kark skręcisz?

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 426 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20149
Dwa pytania:
1. Jak sie zaslaniac gosciem np. o 20, 30, 40 czy 50 kg ciezszym?
2. Skrecisz mu kark, jesli pozostali nie odpuszcza? A jesli nie, to co zrobisz?

"I don't want knowledge, I want certainty" -- David Bowie

"I don't want knowledge, I want certainty" -- David Bowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4414 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
1. mata leo
2. nie moge odpowiedzieć.

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 426 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20149
Powiem szczerze, nie wyobrazam sobie wywijania np. 110 kilogramowym gosciem trzymanym nawet w mata leo i to jeszcze takim, ktory bedzie sie wyrywal. Mimo, ze sam waze prawie 100 i do najslabszych nie naleze. A jak mi facet omdleje, to tym bardziej nie wyobrazam sobie tego, bo to tak, jakbys probowal sie zaslaniac ponad 100-kilogramowym workiem np. z ziemniakami. Taki numer moze przejdzie, jak stanisz w rogu, oprzesz sie o sciane i zaslaniac sie bedziesz tylko z jednej strony, ale w bardziej otwartym polu, to cienko to widze.

A nawet jesli skrecic mu kark, to reszta zatlucze i to tym bardziej brutalnie.

Proponuje takie cwiczenie: wziac powiedzmy tylko 50-kilogramowy worek ziemniakow/zboza/wegla czy czegokolwiek innego, poprosic ze 3 sympatycznych kumpli (sympatycznych, zeby byli delikatni) i niech atakuja w dowolny sposob, byle rownoczesnie z roznych stron. Zadaniem jest zaslanianie sie tym workiem. Potem mozna sprobowac z jeszcze ciezszym.

"I don't want knowledge, I want certainty" -- David Bowie

"I don't want knowledge, I want certainty" -- David Bowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4414 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
ze 115 kg. gościem to ja co dwa tyg. sparuję.
a zeby mata leo w stójce zadziałało (tak, żeby sie gościem zasłaniac) to trzeba gościa wygiąć do tyłu.

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 426 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20149
Jakryc: ja nie mowie o sparowaniu ze 115 kg gosciem, tylko o zaslanianiu sie kims takim. Wiem, jak trzeba zalozyc mata leo, zeby dzialalo w stojce. Problem jest w czyms innym: jak dlugo bedziesz sie ta metoda bronil. Zaslonisz sie nawet 15 razy i co z tego? Wszystkie pozostale ciosy zbierzesz, a jedyne, co osiagniesz, to totalne przedwczesne zmeczenie spowodowane wymachiwaniem ta "tarcza". U mnie w wymaganiach egzaminacyjnych jest m.in. wolna walka przeciwko 2-3 przeciwnikom. Zapewniam Cie, ze nikt nie stosuje metody zaslaniania sie jednym z nich, bo zwyczajnie nie wyrobi sie kondycyjnie. A sa tutaj znacznie lepsi od Ciebie i mnie (twierdze tak, mimo, ze nie znam Twoich umiejetnosci, ale wydaje mi sie to uzasadnione -- wybacz). I nikt nie konczy takiej walki w dobrym stanie.
Tak, jak wczesniej wspomnialem, zrob sobie takie cwiczenie z workiem i daj znac, jak dlugo sie broniles i z jakim skutkiem.

Do czego zmierzam? Do tego, co juz bylo pisane 1000 razy albo i wiecej: nie ma recepty na taka sytuacje i ani sama stojka ani same chwyty sie nie sprawdza.

"I don't want knowledge, I want certainty" -- David Bowie

"I don't want knowledge, I want certainty" -- David Bowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4414 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
recepty nie ma, ale większe szanse ma chwytacz.

jakby było w tym kiblu na PKP? uderzalbyś?

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Temat bumerang. Wraca co jakis czas. Najpierw z okazji kk, zapasow,judo, pozniej w nowej erze do krav magi i bjj. Kazdy powtarza jeden slogan - nie ma uniwersalnej walki vs grupie. Z tym sie zgodze. Tylko czemu kazdy potem skrzetnie powtarza ze chwytanie badz uderzanie jest lepsze? Sami wierzycie w to co mowicie? CHYTANIE + UDERZANIE - a najlepiej dlugi sprint+zabezpieczenie sprzetem.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kulturystyka a sztuki walki - problem

Następny temat

Ortiz "wymieka" Liddella ?

WHEY premium