SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

akademia medyczna...... pytanko

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8266

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Ludzie wszystko jest do przejścia tylko ma się 6 lat wyciętych z życiorysu a jeżeli chodzi o przedmioty to są różnice programowe między akademiami bo np u nas biofizyka jest na 1 roku, histologia trwa tylko rok a np anatomia 3 semestry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Anatomia 3 semestry? Lipa u mnie tylko dwa, nie mowie ze mi przykro z tego powodu ale jak umiec to chyba lepiej umiec dobrze. Jeden dodatkowy semestr to pewnie sporo wiedzy wiecej. Hmmmm. Chyba ze my musimy spręzyc anatomie w 2 semestry która wy robicie w 3, ale to juz barbarzynstwo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
JAGNA - u mnei tak samo było z biofizyką histologią i anatomią
teraz wiem że obcinają

a co do zarobków - cóz z samego szpitala człowiek nie wyżyje , nawet za 6 lat ... (wyżyć to i wyżyje - ale nie tak jak powinien po tylu latach nauki i tylu godzinach pracy ...)
ale specjalista np dermatolog , ginekolog , czy np internista specjalizujący się wchorobach cywilizacyjnych a do tego jeszcze jak doszedł do dr.hab albo prof ... to już serio nie ma co z pieniędzmi robić ale i tak czasu na nic nie ma ...(najczesciej musi być jeszcze dobry w tym co robi )

ostatnio pewna pani doktor lat ok 38 - specjalizacja z stom zachowawczej + i głownie zajmująca sie periodontologią - choroby przyzębia - dużo zabiegów krwawych oczywiście - cięcie , szycie , lasery itp z doktoratem , dostała propozycję pracy w Anglii za ok 11 000 Ł (* 5,5,zł za 1 funt) miesięcznie - nei wiem czy netto czy brutto - ale nawet neich jej 30 % z tej kwoty zostanie to i tak przeszło 20 000zł

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Bahamut za moich czasów anatomia trwała 3 semestry. Przez pierwsze 2 była anatomia opisowa a w 3 semestrze topograficzna (miałeś zaliczenia np z całej kończyny górnej (kości, nerwy, mięśnie, naczynia), głowy ( łacznie z OUN) i tak co tydzień miałes zaliczenia ). Do tego dochodziły zaliczenia cotygodniowe ćwiczeń z biochemii i fizjologii no i co 2- gi tydzień zaliczenie seminarium z biochemii i fizjologii. Jednym słowem było co robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
Maksymalna liczba punktów to 320 z matury + 10 z testu czy jak?

p.s. Ile trwa specjalizacja ortopedii jeśli ktoś wie ?

Zmieniony przez - Kogaion w dniu 2006-01-08 02:20:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
no około 6 lat

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Minimum 6 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4413 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
bo to zabiegówka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
Czyli jeśli chciałbym robić specjalizacje lekarza sportowego to musze spędzić:

1. 25h/7 zakuwac bo jeszcze jestem w liceum
2. Potem 6 lat medycyny, po której mam 700pln na rękę
3. 13 miesiecy stażu
4. 6 lat specjalizacji - ortopedia
5. Znowu staż i zowu kilka ładnych latek nauki?

p.s. maksymalna ilość punktów z matury to 300 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Jest jak mówisz, czyli fajnie

A z matury maxymalna punktacja to 300.

Pomysl ile musi uczyc sie transplantolog 6 lat studia, 13 miesiecy staz, 6 lat specjalizacja na chirurga i potem na transplantologa http://www.cmkp.edu.pl/transkl.htm

a najfajniejsza jest chyba radioterapia onkoligiczna, zobacz wymagania, jak dla mnie to pestka, miesiac nauki góra http://www.cmkp.edu.pl/radionk.htm 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jest Cos takiego ?!

Następny temat

Zeza mam?

WHEY premium