SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

akademia medyczna...... pytanko

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8268

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7337
Boofi,moglbys powiedziec cos o kierunku lekarskim?Jak się studiuje,czy jest tak ciezko jak wszyscy mówią,czy jest jakis czas wolny i jak z perspektywami pracy po ukonczeniu studiow??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
lorass po pierwsze to jak skończysz studia (5 lat), to musisz jeszcze sobie zrobić jakąś specjalizację, bo bez tego ciężko (od niedawno jednostopdniowe, a nie jak kiedyś dwu-). A, i wcześniej trochę stażu, który też zbytnich dochodów raczej nie przynosi.

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7337
Dzieki za odpowiedz:)Jak jest z pracą po skończeniu studiów?Szukanie na własną reke,czy może po skończeniu stażu jakieś propozycje od szpitali,przychodni??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Hehe, no to wszystko zależy jak się zakręcisz...
Ale raczej nie licz na to, że ktoś będzie Ci tak sam z siebie proponował pracę, zwłaszcza jeśli bardziej opłaca mu się przyjać nowego stażystę (i płacić mu mniej); a tak szczerze, to jakoś sobie nie wyobrażam tych zalewających młodego absolwenta "propozycji od szpitali, przychodni" (). Lepiej liczyć na siebie, zresztą na tym w sumie polega szukanie sobie pracy - to Tobie ma zależeć, i to Ty szukasz.
Chociaż nie wiem, może w ciągu kilku lat coś się zmieniło, i teraz łatwiej jest lekarzom znaleźc pracę? W sumie jest coraz więcej prywatnych gabinetów, i taka praca jest wtedy nawet całkiem nieźle płatna (w porównaniu z etatem w państwowych miejscach - np. płace w klinikach - śmiech na sali, niestety).

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 932
Jakbym zdawał biol chem podstawowe, fizyki wogule to jakie mam szanse dostania się na stomatologię ? Wie ktos może jak to jest na akademii w Białymstoku ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4413 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
Pawe - umiesz korzystać z wyszukiwarek?

http://www.amb.edu.pl/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Ja jestem na drugim roku AM na Lekarskim. O ile ja i Boofi mielismy mniejszy problem, bo na wstępnych był TEST ABCD, to wy macie teraz lipe bo musicie pisac zadania otwarte, są nieporównywalnie trudniejsze. Biologia jest najobszerniejsza, polecam jakis kurs przygotowawczy dlatego ze wiele pytań na rozszerzonej biologi moze wam sie wydac ze z biologią nie ma nic wpolnego. Chemie MUSICIE umiec bo jak nie umiecie to nie przejdziecie pierwszego semestru(chemia na AM wedlug mnie jest mordercza). Fizyka przyda sie raczej najbardziej na wstepny bo potem dopiero fiza medyczna jest na 4 roku(pomijajac biofizyke na 2gim.).

Radze sie zacząć juz dzisiaj uczyc. Niektorzy mowia ze eee ja sie nie uczylem, 3 miesiace przed egzaminem przejzalem ksiazki i sie nauczylem..-******LENIE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Pawe nie masz zadnych szans. Nie wpuszczą cie z podstawowa maturą nawet na korytarz. Ich Interesują tylko rozszerzenia z Biol Chem fiz. W poznaniu jest się dostac najtrudniej w Polsce. Szczerze odradzam i ostrzegam bo sie mozna rozczarowac jak malo sie umie.

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2006-01-01 18:26:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 932
no ok a jakbym napisał biol chem rozsz. całkiem nieźle, fizyka tylko podstawa lub wogle(fizy nie trawię najbardziej ze wszystkich przedmiotów) no i ewentualnie dodać angielski rozszeżony to jak na mnie wtedy spojżą ? Gdzie w kraju mogę się dostać bez fizyki a gdzie nie ma szans?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Bez fizyki w Poznaniu, ale mówie ci, tam konkurencja jest taka ze bedziesz plakał. Rok temu zdawali tam olimpijczycy. Jeden koles brał udzial w międzynarodowej olimpiadzie w chinach i zają 50 miejsce na swiecie. DO poznania dostaniesz sie jak jestes wybitny albo jak wymiatasz z biologi chemi i fizyki, ale to są lata nauki a nie pol roku przed egzaminem. Na wszystkich innych AM w polsce MUSISZ pisac rozszezoną fizyke na maturze. Poszukaj w internecie tegorocznych egzaminów wstepnych na AM i zobacz jak sie czujesz przy ich rozwiązywaniu.


PS:Jesli uszyles sie w Liceum o profilu ogólnym a nie Biologiczno Chemicznym, to w tym roku sie juz nie dostaniesz

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2006-01-01 19:26:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jest Cos takiego ?!

Następny temat

Zeza mam?

WHEY premium