SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

akademia medyczna...... pytanko

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8267

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 96 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 932
otóż zgadza się, nie jestem na profilu biol. i jak coś to bym się rok douczał na własną rękę i wtedy dopiero startował na stomatologię, przynajmniej tak sę to wstępnie oszacowałem, tylko ta fizyka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
cóz - ja jestem na kierunku lekarsko-dentystycznym jak się to obecnie nazywa
pierwsze 2 lata prawie to samo co na leku
potem róznice są bardziej zauważalne

wydział lekarski to 6 lat studiów + 1 rok stazu + specjalizacja - którą praktycznie trzeba robić - bez się jest nikim ... przy dyscyplinach zabiegowych to ok dodatkowo 6 lat
czyli po 13 latach nauki jest się kimś ... pracę można znalezc itp ...
stomatologia to 5 lat + 1 rok stażu + ewentualna specjalizacja ok 6 lat - bo tu wszystko jest zabiegowe
choć po stomie można robić teoretycznie wszystko jak się umie - bo stomatologia sama w sobie jest specjalizacją

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
"przy dyscyplinach zabiegowych to ok dodatkowo 6 lat "


Boofi mnie wlasnie chirurgia interesuje, no nie gadaj ze to kolejne 6 lat?? Niemozliwe. 6 lat uczyc sie tylko jednej specjalizacji ? LOL o ja p****e to mnie dobiłeś. Ale zwała ale zwała. Ale zwała ale zwała. Ale zwała ale zwała. Ale zwała ale zwała. Ale zwała ale zwała. Ale zwała ale zwała.

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2006-01-02 12:54:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 210 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12434
Najtrudniej dostać się na CM na UJ, bo tam wszystkie przedmioty musisz zdać na conajniej 70pkt rozszerz. W tym roku nie dasz rady sie dostać. Jak koniecznie chcesz medycyne studiować to albo naprawdę za***iście musisz byc przygotowany z 2 przedmiotów, albo pójdziesz na kory z fizy do dobrego nauczyciela i winno dać radę do Białegostoku czy gdzieś się dostać. Ja też startuje w tym roku i to na CM. Biole to raczej umiem, chemia to banał, tylko w liceum mam przeje**** nauczycielke i praktycznie od poczatku od tego roku robie 3 lata. A to w zeszłym roku liczba pkt do dostania:
AM Poznań --- 169,5 (tutaj tylko 2 przedmioty +test)
AM Białystok --- 174
AM Lublin --- 187,5
CM UJ --- 209,5
AM Gdańsk --- 188
AM Wrocław --- 200,5
AM Łódź --- 190
Pomorska AM --- 160
AM Warszawa --- 184
Śląska AM --- 181,5
AM Bydgoszcz --- 169
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Do poznania jest trudniej sie dostac niz na CMUJ bo w cmuj musisz miec 200 pkt na 310 a na AMP 170 na 210 więc bilans jest prosty. W tym roku nie bedzie testu predyspozycji wiec limity spadną o 10pkt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 7776 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40781
no to sie ciekawie porobiło
Z moją matmą na maturce to wybiore się chyba na finanse i bankowość
Bo tak to za bardzo nie ma gdzie iść...

Mam przyjazną materie i jem węglowodany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Pamietajcie ze egzamin na medycyne to tylko pierwiastek w tablicy mendelejwa w porównaniu z tym co czeka was dalej. Chemia w pierwszym półroczu to piekło, Anatomia na Lekarskim to jest tak jakbyscie studiowali jeden kierunek na drugim . Histologia jest ZA***ŚCIE obszerna a zaliczenia na szkiełkach jest arcytrudne wedlug mnie, większosc ludzi zalicza za ktoryms dopiero z kolei razem, albo we wrześniu(albo jak nie, to wyjazd z uczelni bo pierwszego roku NIE mozna powtarzać). Cytologia, Embriologia Genetyka, kolejne przedmioty z których trzeba srogo kuć. Ale..to dopiero nic, Drugi rok-Armageddon, Biochemia,Biofizyka i Fizjologia. Nie komentuje nawet co tam sie dzieje. Ja juz ledwo zyje. Powołania nie trace ale trace zmysly, trace wage, i non stop cisne. O ile na pierwszym roku siedzialem na forum po 2 godziny dziennie, to teraz wpadam na 15 min. Radze napraaaaaawde sie zastanowic.


PS:istnieje jeszcze jedna mozliwosc, wystarrczy ze zdobędziecie tylko polowe punktów z maxymalnej puli(a nawet mniej) i przyjmą was na studia płatne(nazywają sie wieczorowe, ale to tylko nazwa, studiujecie normalnie dziennie jak inni studenci). Tylko cena jest bardzo fajna, od 15 do 20 tysiecy złotych za rok. A jak juz pisalem, pierwszego roku nie mozna poprawiac więc jak niezdacie, to 20 tyśiecy w plecy, i wstępny od nowa bo z uczelni wywalaja na zbity ryj. Każdorazowe niezdanie na kolejnych latach, to kolejne kilkanascie tysiecy złotych(aha i nie mozna dwa razy powtarzac tego samego roku bo...wylają na zbity ryj ). Medycyna to ĆIĘZKI kawał chleba

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2006-01-02 20:20:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
anatomia nieźle obszerna ...
a co do preparatów z histologii to chyba są niczym w porównaniu do preparatów z patomorfologii

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1599
Kiedy ja zdawałam było obojętne jakie przedmioty zdaje się na maturze.Zresztą sama jestem przykładem osoby, która na maturze zdawała matematyke i ustnie chemię a dostała się na medycynę (wymaga to trochę więcej pracy, niemniej calkiem inaczej przygotowauje się do egzaminów testowych wstepnych a całkowicie inaczej do opisówki na maturze). Studia na wydziale lekarskim trwają nie 5 a 6 lat, potem jest staż, który trwa 13 miesięcy a następnie w chwili obecnej zdaje się Lekarski Egzamin Państwowy (najprawdopodobniej mają go zlikwidować ale trzeba będzie zdać egzamin przedspecjalizacyjny celem otwarcia specjalizacji). Potem czeka cię 5 lub 6 lat specjalizacji ( w zależności od wybranej specjalizacji) i po zdaniu egzaminu jesteś specjalistą w danej dziedzinie. Zarobki są słabe, czeka cię praca w ilości 100-120 godz/ tydzień, rzedko bywasz w domu. proponuję jednak zastanowić się nad tym i wybrać inny, łatwiejszy kierunek studiów, po którym będziesz miał większą satysfakcję (nie tylko finansową).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Jak teraz ktos sie zdecyduje na medycyne, to za te 6 lat licząc od dnia dzisiejszego, zarobki będa juz napewno europejskie. Nie to co to teraz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jest Cos takiego ?!

Następny temat

Zeza mam?

WHEY premium