SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaćma - operacja zaćmy i trening

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1506
Hej .
mam stwierdzoną zaćmę w obu czach , w jednym większą niż w drugim , jest to dosyć uciążliwe w codziennym życiu wiec zabieg będzie nieunikniony .
Pytanie czy ktoś z trenujących przechodził taki zabieg i nadal trenuje . Nie piszcie mi żebym pytał lekarza bo właśnie lekarz powiedział mi że trenować " normalnie " z dużym obciążeniem już nigdy nie będę mógł , jego stwierdzenie było ' niech pan trenuje sobie piątkami " .Oczywiście szukam potwierdzenia u innych lekarzy czy naprawdę będzie tak źle ale tez szukam czy może ktoś to przechodził w praktyce a też trenuje :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie do końca rozumiem, czego od nas oczekujesz, a w zasadzie od osób po wykonaniu takiego zabiegu. Po pierwsze, nawet gdyby osoba po zabiegu napisała Tobie, że normalnie trenuje, to co to zmienia? Będzie to dla Ciebie jakimś wyznacznikiem tego, czy jest to dobre rozwiązanie? Ludzie trenują po operacjach kręgosłupa i nikt nigdy nie da im pewności tego, że nie dojdzie do jakichś problemów z tym związanych. Nawet lekarz nie jest w stanie tego zrobić. Zdrowy rozsądek w jego sytuacji sugeruje zdecydowanie bardziej uważać, a najlepiej odstawić. Po drugie każdy przypadek jest inny i nie ma co generalizować. Najlepiej jakbyś skonsultował to z lekarzem sportowym i/lub też ze specjalistą od oczu, ale też i sportu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1506
Ja wiem co mam robić , pytam informacyjnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575919
Jak uzyskałeś odp od lek prowadzącego to po co Ci pytać o to samo w necie.. stosuj się do zaleceń a wszystko bedzie dobrze i z oczami i z aktywnością.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 44 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1506
Jak tak wierzysz ślepo lekarzom i każdej opinii to gratuluje , nie raz słyszałem takie "super " opinie , np. z barkiem , jeden powiedział że rękę trzymać na temblaku i już nic nią nie robić bo będzie gorzej , drugi że tylko operacja , a zaskoczę Cię bo właśnie w necie znalazłem ćwiczenia dzięki którym z barkiem drugi rok jest ok . Więc zasięgnąć opinii ludzi który to przeszli nie zaszkodzi bo wcale tak nie jest jak zazwyczaj gadają lekarze a i taki co będzie szukał też na forum będzie mieć rozeznanie bo takiego tematu nie znalazłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33092 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Moi rodzice mieli zabiegi na zaćme to przez pierwsze dni po zabiegu nawet nie mogli się schylac , potem przez kilka tygodni nie mogli wykonywać większego wysiłku a po kilku miesiacach mogli już normalnie funkcjonować jak przed zabiegiem natomiast jak chodzi o duże cięzary to mieli byc ostrożni już zawsze jednak wytyczne mogą być inne dla starszych osób a dla młodej osoby która chce mocno ćwiczyć
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przyjmowanie kreatyny w okresie starania o dziecko

Następny temat

Ból w przedramieniu, niekontrolowane ruchy dłoni

WHEY premium