SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Przeskakujące bicepsy" po treningu, dyskomfort - pomoc

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 185

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 78
Cześć,

Od miesiąca mam problem z moimi bicepsami. Mianowicie po treningu PULL 1 coś dziwnego dzieje się z moimi bicepsami. Przy zgięciu ręki (90 stopni +) moje bicepsy "przeskakują" jakby zmieniały swoje położenie, dodatkowo czuję lekki paraliż, jakby skurcz. Zazwyczaj nie dotyczy to obydwóch bicepsów i dolegliwość obejmuje jedną rękę (tzn. miałem to i w tej i w tej ręce ale nie jednocześnie) i przechodzi po 1-2 dniach. Nie rzutuje to w żadnym stopniu na silę moich bicepsów gdyż zazwyczaj na następnej sesji progresuję ciężarem.

Ćwiczenia stricte na biceps które wykonuję w owym treningu:

Modlitewnik 1rącz 4 serie
Wyciskanie na biceps na lince 4 serie

Już omówiłem się do ortopedy, po prostu zdaję sobie sprawę, że zanim dostanę diagnozę to minie jakiś czas. Czy spotkaliście się kiedyś z takim czymś? Czy zalecalibyście mi zaprzestanie treningu do pory załatwienia sprawy? Może jakieś niedobory w diecie/nierozciągnięte ramiona?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234791
Witaj

Może opisane przez ciebie problem dotyczy zaburzeń na poziomie gospodarki wodno elektrolitycznej. Skoro mi się przeskakuje być może brakuje ci magnezu potasu lub innych pierwiastków na przykład sodu. Warto tutaj skupić się jeszcze na rozluźnianiu mięśni mobilizacjach stretching. Skoro mięsień zachowuje swoją funkcję nie dzieje się z nim nic złego nie boli to najprawdopodobniej dotyczy to właśnie układu nerwowego. Podejrzewam że faktycznie na skutek treningu gdzieś tutaj może dochodzić do zmian w czynności elektrycznej mięśnia i konieczny jest uzupełnienie poszczególnych minerałów
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 78
TomQ-MAG
Witaj

Może opisane przez ciebie problem dotyczy zaburzeń na poziomie gospodarki wodno elektrolitycznej. Skoro mi się przeskakuje być może brakuje ci magnezu potasu lub innych pierwiastków na przykład sodu. Warto tutaj skupić się jeszcze na rozluźnianiu mięśni mobilizacjach stretching. Skoro mięsień zachowuje swoją funkcję nie dzieje się z nim nic złego nie boli to najprawdopodobniej dotyczy to właśnie układu nerwowego. Podejrzewam że faktycznie na skutek treningu gdzieś tutaj może dochodzić do zmian w czynności elektrycznej mięśnia i konieczny jest uzupełnienie poszczególnych minerałów


W sumie to nie doprecyzowałem dolegliwości Za drugim razem gdy próbowałem "wybadać" o co chodzi i pozginałem rękę kilka razy to następnego dnia czułem ból ręki w górnej części przedramienia/na dole bicepsa. Ból sprawiał dyskomfort przy ruszaniu ręką i przeszedł po jednym dniu.

Dzięki za odp :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234791
To niesttey ciekzo bedzie tutaj wywynioskowac co tak naprawde sie dzieje z bickiem. Jezlei jie bylo mechanizmu urazowego, ktory mogl spowodowac np. czesciowe zerwanie miesnia, to pozostaje poczekac na ortopede. Pewnie bedzie konieczne doprecysowanie badan np przy pomocy USG jezlei faktycznie wyetpuje jakas patologia zwiazana z tym, gdzie miesien jest umiejscowiony. To normalne tez, ze jak mocniej pogrzebales w bickach to mogles po portsu nieco te taknki naruszyc i bolaly :) czasem po masazu tez nasze cialo na drugi dzien jest bardziej obolale niz przed
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Szacuny 545 Napisanych postów 1471 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20863
Dpiero teraz zorientowałem się, co autor miał na myśli z tym przeskakiwaniem :)
Skoro czujesz "przeskakianie" w bicku, tj. lekki ticki czy wibracje, może to być dolegliwość od strony układu nerwowego i gospodarki elektrolitowej po prostu. Jednak jeżeli masz już konkret bóle w okolicach łokcia/przedramienia/bicepsu, to też bym stawiał już na małą elastyczność ścięgień. Najlepiej udaj się na badania włąśnie, poczekaj na wyniki, wklej na forum iw tedy będzie można coś radzić, bo tak w ciemno to to można sobie gdybać.
1

Siła ponad wszystko.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przywodziciel uda

Następny temat

Maszynka do golenia głowy - jaką wybrać?

WHEY premium