SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwyrodnienie stawu biodrowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1818

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9720
Witam, mam problem ze stawem biodrowy, który uniemożliwia mi robienie martwego ciągu. Mianowicie podczas zbierania sztangi z ziemi, przy technice sumo, czuję nieprzyjemny ucisk na staw, dokładnie tam, gdzie nogi wchodzą w tułów W związku z tym podświadomie się blokuję i nie potrafię wykrzesać z siebie maksymalnej siły; Ostatnio na zawodach starałem się ciągnąć w pełni sił, ale odbiło się to na następny dzień delikatnym bólem stawu i jego sztywnością. Teraz od tego momentu siła spadła dosyć znacznie i z 190+ teraz nie dam rady dociągnąć, z wysokości trochę poniżej kolan, 160kg. Według mnie najbardziej prawdopodobne jest przeciążenie stawu, bo w czasie przygotować do zawodów starałem się robić bezpośrednią siłę. Czy jest to już praktycznie furtka do zwyrodnienia stawu, czy tak jak mi się wydaje-przeciążenie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Wiele lat temu gdy na zdjęciach RTG odkryto tzw. zmiany zwyrodnieniowe zaczęto je posądzać o niemal wszelakie dolegliwości układu ruchu. Dziś już wiadomo, że to bzdura. Ale pogląd tak się upowszechnił, że niejeden lekarz dalej tak sądzi. Zwykła bezmyślność, skłonność do przyjmowania na wiarę tego co mówią inni.
Inna rzecz, że długotrwałe przeciążenie spowoduje zwyrodnienie, a te w zaawansowanym stadium da już dolegliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9720
W zasadzie to nie konsultowałem tego z żadnym lekarzem, bo dolegliwość ta jest dosyć mi nowa, więc z początkującym zwyrodnieniem są to tylko moje luźne spekulacje w związku z informacjami w internecie. Jak dobrze rozumiem, to nie przekreśla definitywnie trenowania dalej trójboju ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

gino??

Następny temat

Krwiak na przyczepie więzadła bocznego... Pomoc

WHEY premium