SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaniedbanie szpitalne po rekonstrukcji ACL!!!! pomocy!!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 4154 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 45412
cwicz 2glowe uda -w lezeniu na plecach, noga lekko ugieta "wciskanie piety w podloze" -wcisnij, wytrzymaj kilka sekund w napieciu i chwila odpoczynku -wykonaj 5 serii pod rzad -cwiczenia wykonuj kilka razy dziennie razem z 4glowymi

pewnie masz stan zapalny -sadzac po tym co lekarz zalecil i w gre wchodza tylko cwiczenia izometryczne

>>>unreal definition<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 355 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4254
Mcm - nie mów, że mięśien sie tylko skórczył, bo i zanikł, jak inaczej wytłumaczysz róznice w obwodzie uda 4 cm? Wiadomo całkowicie oczywiście nie zniknie

Płyn nie musi być ściągany, o tym decyduje lekarz, mój był przeciwny, bo potem płyn się znów zbiera i tak w kółko,
Poza tym ja do 8 tyg miałam lekki wysięk i podobno to nawet chroniło rzepkę, był lepszy poślizg.

W wAtku o ACL w którym sie udzielam sa linki do ćwiczen, wystarczy poszukać. I zaniepokoiło mnie to ćwiczenie na brzuchu,
Troche go nie rozumię, kolano jest poza ławką, na której lezysz na przuchu? To chyba prowadzi do zbyt dużego obciążenia kolana.

Śmieszy mnie zakaz rehabilitacji, bo porzadny fizjoterapeuta przeciez będzie wiedział co może z tobą robić, a czego nie.

rower-power

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
>Dobry fizjoterapeuta jest odnaleziony, ale mój ortopeda nie wyraża póki co zgody na dodatkową rehabilitację.
To spadaj do niego i nie zawracaj głowy, bo z tego co piszesz to prawdziwy "ekspert".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
bike99
stary wejdz sobie na google, wpisz atlas anatomiczny i poszukaj miesnia czworoglowego. zobacz jak on wyglada. gdyby zanikl to w ogole nie moglbys poruszyc noga i znaczyloby to ze jestes bardzo bardzo bardzo powaznie chory na dystrophie musculorum.roznica w obwodzie uda zaledwie 4 cm? miesien sie skurczyl.

Zmieniony przez - mcmd w dniu 2009-05-02 08:49:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
kradam... ale fizjoterapeuta nie podejmuje się jakiejkolwiek rehabilitacji bez chociażby ustnej zgody lekarza, który mnie "prowadzi";/ i kółko się zamyka... idę we wtorek do lekarza i mam nadzieję że w końcu wyrazi zgodę na rehabilitację, bo jest 7 tydzień a ja mam wrażenie, że zamiast iść na przód do stoję w miejscu;/

Panowie zostawmy temat mięśnia czworogłowego w spokoju w tym sensnie zaniku itp - to do niczego nie prowadzi i nikomu nie pomoże. Przyznaję że ja to zacząłem o tym zaniku itp, więc i ja to kończę - nie rozmawiajmy już o nim:)

xxxxxl ;bike99 sogi dla WAS, WIELKIE DZIĘKI, ale mam nadzieję że temat wciąż będzie żywy i poradzicie coś jeszcze.

A co sądzicie o tym, że dopiero w dzień wyjścia ze szpitala (10 dzień!!) przyszła rehabilitantka i pokazała 2 ćwiczenia.... Wcześniej nikt nie przyszedł, nie pokazał jak chodzić o kulach, jak schodzić z łóżka itp.. że tak brzydko powiem , - osrali mnie??

Impossible is nothing!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34
Saida - sog dla Ciebie również leci, dzięki!

Impossible is nothing!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Wpadłeś w dość typowy schemat, kiedy to lekarz ma "kierować" rehabilitacją, kiedy to nie ma o niej zielonego pojęcia. Te ćwiczenia które robisz równie dobrze mogą Ci pomóc co zaszkodzić i nazywanie tego rehabilitacją jest bluźnierstwem. Toteż zastanów się jakim to miszczem musi być ktoś, kto nie zezwala na "dodatkową rehabiltiację"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
kradam
ja nie zaryzykowalbym takich stwierdzen bez dokladnego zapoznania sie z problemem (historia choroby, rtg itd) - moze sa wskazania zeby przesunac rehabilitacje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ceres - na temat tego,że rehabilitanka przyszła tak późno,już się wypowiadałam, podobnie mcmd.

A fizjoterapeuta od kiedy to sam nie podejmuje ddecyzji? Idziesz do niego tylko z rozpoznaniem, on już całą resztę sam planuje. Ale to nie będzie fizjoterapeuta taki ze szpitala,w którym Cię leczą najprawdopodobniej.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 355 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4254
No niestety fizjoterapeuta musi mieć zgode lekarza. Moja rehabilitantka(specjalista) też zwróciła na to uwagę, że lekarz musi powiedziec że mozna rehabilitować. Ale to co już potem robi to juz sprawa fizjoteraputy.

MCMD - po pierwsze, jak cos to starA, bo jestem kobietą. Po drugie budowę anatomiczną czlowieka mam w małym palcu. Po trzecie - kurczenie mięśni zachodzi raczej na długości a nie na szerokości. Po czwarte zanika przede wszystkim głowa przyśrodkowa i ją najtrudniej odbudować, inne części szybciej sie odbudowują. Po piate jestem 3 miesiące po rekonstrukcji i mimo że robie juz trasy rowerowe po 80-100 km to jeszce mi brakuje troche do drugiej nogi. Poza tym codziennie wieczorem robie streching i w operowanej nodze mam mięśnie bardziej rozciagniete niz w nieopoerowanej. Po szóste nie iwem czy wiesz ale właśnie wielu pacjentów mam problem z prostowaniem nogi po operacji i wogóle napinaniem czworogłowego.

Zmieniony przez - bike99 w dniu 2009-05-03 10:12:38
1

rower-power

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testy do wykrywania narkotyków w moczu[PYTANIE]

Następny temat

Bialy jezyk, lekarz, grzybica?

WHEY premium