Ilość wyświetleń tematu: 54853

...
Szacuny 6 Napisanych postów 3347 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6270
Bohumil Panik (trener Miedzi) - Drużyna dobrze przygotowana

To był pierwszy mecz i myślę, że prezentacja mojej drużyny nie była zła. Pokazaliśmy, że drużyna jest dobrze przygotowana. Przyjechaliśmy na boisko faworyta III ligi i pokazaliśmy walkę o punkty. Nie udało nam się, ale jestem zadowolony. W II połowie nasza drużyna pokazała, że potrafi walczyć. Nie było wyniku, ale mamy jeszcze 14 kolejek i wyniki będą. Czy była ręka w polu karnym? Ja widziałem tę sytuację ze 100 metrów, a sędzia był 5 metrów od akcji. Ciężko zdecydować, tak więc bez komentarza.

...

Marcin Lachowski - Wielkie oczekiwania

Spodziewaliśmy się takiego meczu, Miedź to niezły zespół. Poza tym przyszło dużo ludzi i zaciążyły na nas wielkie oczekiwania. W zespole jest wielu młodych zawodników, którzy nigdy nie grali o taką stawkę. Mamy fantastyczną publikę, każdy z nas chce, ale czasem to nie wychodzi. Muszę powiedzieć
Widać było pewien schemat w grze, uparliśmy się na pewne rozwiązania z autów i rzutów wolnych, a wystarczyło coś zmienić. Raz poszedłem do autu, wrzutka i był rzut karny.

Ja już po meczu z Promieniem Żary powiedziałem, że w takich spotkaniach poznaje się charakter drużyny. Jest ciężko, przeciwnik dobry i taki mecz się wygrywa.

Kapitan Miedzi odbił piłkę ręką bezpośrednio po wrzucie. Nie dotknął jej głową, zgrał ją ręką i trafił po rykoszecie swojego kolegę w rękę. Były dwa zagrania ręką w jednej akcji. Widziałem to dosyć dobrze.

Myślę, że będzie lepiej. Klub nam stworzył fantastyczne warunki, dobra publika, wielkie zainteresowanie. Nie mamy wyboru. Musimy awansować, a panom życzę, żebyście mogli o nas pisać jak najlepiej.

...

Dawid Skrzypek - Nastawialiśmy się na ciężki mecz

Trener mnie ustawia z przodu przy kornerach dla gości, żebym liczył na taką piłkę. Dostałem podanie od Tomka Stolpy, stoper Miedzi się zawahał, pociągnąłem do przodu, kątem oka zauważyłem, że bramkarz się źle ustawił, uderzyłem w stronę bramki i wpadła. Nie powinno być to dla mnie różnicą, czy strzelam lewą czy prawą nogą, czy z prawej czy z lewej strony, Byłem w takiej sytuacji, strzeliłem i cieszę się, że wpadło. Szkoda, że nie wykorzystałem drugiej sytuacji. Piłka odbiła się od słupka, ale taki jest urok piłki. Raz wpada, raz nie.

Przy walce o piłkę w powietrzu zawodnik Miedzi uderzył mnie tyłem głowy w nos i troszkę się obawiam o nos, bo ostatnio miałem złamany w meczu i leżałem 5 dni w szpitalu. Zobaczymy co pokaże diagnoza, mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

Nastawialiśmy się na ciężki mecz, bo wiemy, że Miedź ostatnio grała dobrze. Nieprzypadkowo wygrali 4:0 sparing ze Śląskiem. Wiadomo też, że pierwszy mecz to przetarcie przed ligą. Ciężko się gra z przeciwnikami, którzy przyjeżdżają do nas z nastawieniem na skomasowaną obronę. Ciężko się gra atak pozycyjny, jeszcze na takim - nie ma się co oszukiwać - nierównym boisku. Dodatkowo pogoda sprzyjała bardziej obronie wyniku niż atakowi pozycyjnemu. Miedź postawiła nam wysoko poprzeczkę, to rosła drużyna i dobrze grali w powietrzu. Najważniejsze są 3 punkty.

...
Albert Połubiński (kapitan Miedzi) - Zmarnowany cały trud

Nie wiem, jakim cudem sędzia zauważył rękę. Absolutnie nie zgadzam się z decyzją arbitra. Mecz z liderem powoduje dodatkowy bodziec u każdej drużyny i przykro jest, gdy się przegrywa w taki sposób, tym bardziej, że nie byliśmy słabsi. Cały trud 90 minut został zmarnowany w kontrowersyjnej sytuacji

...
Szacuny 11 Napisanych postów 220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8658
no kolego pchacie sie do tej 2 ligi z czym?w co drugim meczu karny i to kontrowersyjy

swornica cz , -sosnowiec zaglebie 0:2
...
pchamy się żeby zawojowac cos - i jak cos nie jestem kolegą twoim

...
Minuta po minucie:

1' Sędzia odgwizdał początek spotkania.
1' Grendowski strzela z 18 metrów, jednak zbyt lekko by zaskoczyć Kurdziela.
3' Dośrodkowanie Łuczywka z lewej strony, Skrzypek strzela szczupakiem z ok. 8 metrów, broni Stodoła.
5' Stolpa w walce o piłkę w powietrzu zderzył się z Krzysztofem Stodołą. Konieczna jest interwencja masażystów.
7' 0:1!!! Łuczywek wywalczył piłkę przy lewej bocznej linii boiska, dośrodkował w pole karne, Ujek przepuścił piłkę, a Dawid Skrzypek wślizgiem wpakował ją do bramki Swornicy.
13' Dalekie podanie Treścińskiego do wbiegającego w pole karne Stemplewskiego, którego wyprzedza bramkarz gospodarzy.
14' Żółta kartka dla Maciuszka za faul na Stolpie.
15' Rzut wolny dla Zagłębia z oki. 19 metrów. Dośrodkowuje Tomasz Łuczywek, w polu karnym walczący o piłkę Drzymont fauluje jednego z obrońców Swornicy.
17' Ujek dośrodkowuje z prawej strony boiska, lecz za mocno by mógł dojśc do piłki Stolpa.
18' Płaski strzał Dudka z dystansu broni Kurdziel.
19' Po dośrodkowaniu Łuczywka z rogu pewnie łapie piłkę Stodoła.
22' Ujek uderza z ok. 25 metrów, zmierzającą w okienko bramki piłkę wybija na rób bramkarz Swornicy.
22' Po wrzutce z rogu Łuczywka, Ujek decyduje się na strzał przewrotką, ale zdaniem sędziego za wysoko podniósł nogę.
25' Wierdak zagrywa z prawej strony boiska wzdłuż linii pola bramkowego, zamykający akcję Jeleniewski niecelnie strzela lewą nogą.
26' Grendziak zagrywa prostopadłą piłkę w pole karne, błąd popełnia Treściński, który przepuszcza piłkę lecącą do Grądowskiego, który z ok. 12 metrów nie trafia w światło bramki.
28' Kurdziel zmuszony jest wybiec poza pole karne i wybić głową piłkę zmierzającą do Grądowskiego.
29' Grądowski strzela bardzo niecelnie z ok. 25 metrów.
35' Po wrzutce z autu Chwalibogowskiego, niecelnie z 20 metrów strzela Łuczywek.
37' Kąśliwe dośrodkowanie Stemplewskiego, Stodoła nie bez problemów łapie piłkę.
40' Błąd Skrzypka, który na własnej połowie traci piłkę na rzecz Piechaczka, na szczęście dla Zagłębia sytuację wyjaśnia Treścińskie wybijając piłkę napastnikowi gospodarzy.
44' Żółta kartka dla Sobockiego za faul na Ujku.
45' Koniec pierwszej połowy spotkania.
46' Jędrzejewski zastąpi na boisku Piechaczka.
46' Bugaj zagra w drugiej połowie za Lachowskiego.
46' Początek drugiej połowy.
47' Żółta kartka do Stemplewskiego za faul na Grądowskim.
50' Dośrodkowanie Skrzypka z prawej strony, Bugaj strzela niecelnie z woleja.
58' Żółta kartka dla Grendziaka za faul na Treścińskim.
60' Po płaskim strzale Łuczywka z ok. 30 metrów piłka przechodzi obok bramki.
60' Błąd Malinowskiego, który podaje piłkę do stojącego na 25 metrze Grądowskiego, ten jednak pogubił się w dryblingu i nie oddał nawet strzału.
63' Róg dla gospodarzy. Grądowski zagrywa na 20 metr do Grendziaka, ten decyduje się na mocne wstrzelenie piłki w pole karne, jednak wbiegający Sobocki nie sięga piłki, która wychodzi za końcową linię.
64' Łuczywek uderza z ok. 20 metrów, piłka po rękach Stodoły wychodzi na róg.
66' Silny strzał Stemplewskiego z prawej strony boiska. Piłka trafia w głowę Sobockiego i wychodzi na rzut rożny.
69' Wrzutka Chwalibogowskiego z lewej strony. Składającego się do strzału głową Ujka przewraca bramkarz gospodarzy. Sędzia dyktuje rzut karny.
70' 0:2!!! Daniel Treściński pewnym strzałem z karnego w lewy róg zdobywa drugą bramkę dla Zagłębia.
70' Jarosław Rak wchodzi za Dawida Skrzypka
71' Góra wchodzi na boisko za Jeleniewskiego.
74' Koźmiński wchodzi na boisko za Stolpę.
74' Grendziak składa się do składu z ok. 16 metrów, ale w ostatniej chwili piłkę wybił na rzut rożny Treściński.
75' Maciejewski wchodzi na boisko w miejsce Franka.
77' Kontratak Zagłębia zakończony niecelnym podaniem Raka.
79' Żółta kartka dla Ujka za faul na Sobockim.
84' Mariusza Ujka zastępuje na boisku Łukasz Antczak.
90' Po strzale Łuczywka z 20 metrów piłka odbija się od głowy Dudka i trafia w ręce Stodoły.
90+1' Żółta kartka dla Malinowskiego za faul na Kotali.
90+1' Koniec meczu. Zagłębie wygrywa 2:0 :)

...

Mariusz Ujek - Wstyd, wstyd, wstyd!

Trafiłem głową w piłkę, bramkarz był spóźniony, demoluje mnie na przedpolu. Taśma jest do wglądu. Nie mam nic do ukrycia. Myślę, że karny jest ewidentny. Nie było żadnego błędu sędziego. A że to wzbudza kontrowersje na trybunach? To nic dziwnego, tak jest na wszystkich stadionach.

Zwycięstwo było zasłużone, aczkolwiek żenujący poziom z naszej strony. Możemy się tylko wstydzić, że w taki sposób rozegraliśmy to spotkanie. Mnie osobiście jest wstyd. Za innych się nie będę wypowiadał.

Ciężko Zagłębiu w Czarnowąsach było tylko dlatego, że stworzyliśmy taki obraz tej gry. Duży znak zapytania należy postawić nad tym, co robiliśmy dzisiaj na boisku. Aż strach pomyśleć, co będzie w konfrontacjach z lepszymi przeciwnikami.

Bramka jest przez nas wypracowana, wyuczona na treningach. Bardzo dobre zagranie Tomka Łuczywka, ja schodzę na krótki słupek i przepuszczam piłkę między nogami. Dawid Skrzypek zamyka akcję na długim słupku i jest bramka. Takich akcji powinno być w meczu z 20 - po 10 w każdej połowie. Tu powinno być 5:0 lub 8:0 żeby nikt nie miał wątpliwości kto jest lepszy. A pozostaje wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd, przynajmniej mnie.

Obok fatalnej postawy w meczu nastrój psuje mi czwarta żółta kartka, bo nie zagram w jednym z najważniejszych meczów w Sosnowcu, z dobrą oprawą. Mam nadzieję jednak, że w żadnym stopniu nie przeszkodzi to zespołowi w odniesieniu zwycięstwa.

...

Krzysztof Tochel - Nie ma usprawiedliwienia

Podzielam zdanie Mariusza Ujka, to samo powiedziałem zawodnikom w szatni. Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie i tu nie ma żadnego usprawiedliwienia. Część zawodników daje mi odpowiedź, jakie perspektywy są przed nimi. Kto konkretnie? Dzisiaj musiałbym wymienić ho-ho i jeszcze więcej. Nie wiem, jaka była przyczyna naszej postawy dziś, ale myślę, że znajdziemy odpowiedź i z Polonią będzie lepiej. Co prawda wypadają Ujek i Malinowski, ale gramy dalej.

Uczulałem chłopaków od środy, że wszystko jest w sferze psychiki i mobilizacji, jak się nastawiamy do danego przeciwnika. W sparingach z Górnikiem Zabrze i innymi silnymi drużynami wszystko jest ok, ale nie potrafimy się przygotować na te najsłabsze drużyny. To było już naszym mankamentem w poprzednim sezonie, choćby w meczu z Nysą Zgorzelec. Trzeba coś z tym zrobić. Może to, że szybko strzelamy bramkę jest też powodem tego, że gramy słabiej, ale jak mówię, wszystko tkwi w psychice.

Na pewno z taką grą będzie ciężko z lepszymi rywalami, ale poczekajcie jeszcze z osądami. Oczywiście mecz w Czarnowąsach można skrytykować, ale nie osądzajcie, co będzie w przyszłości, bo potem możecie się bić w piersi.

Lachowskiego zdjąłem w przerwie, bo mu nie szło i po 30 minutach był już do zmiany. Nie było zresztą dziś w Zagłębiu wyróżniających się graczy. Malinowski wyszedł dziś w pierwszym składzie zamiast Słupeckiego, bo na treningach i w rezerwach spisywał się dobrze i dostał szansę