SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamanie ramienia - rokowanie i powrót do sprawności.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33425

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 494
zespolenie płytą i śrubami masz prawie identyczne jak u mnie.kość też pękła prawie identycznie(moja jakieś 1 cm niżej).bardzo ładnie cię zszyli.
nie wiem tylko czy pomysł aby zostawiać to całe żelastwo w łapie jest do końca przemyślany.konsultowałeś to z lekarzem?
generalnie gdy ja złamałem łapę (paryż) to każdy lekarz przychodzący do mnie po operacji upewniał się czy na pewno wiem aby wyjąć to z ręki za rok.proponowali nawet wyjęcie tego u nich(niestety nie stać było mnie na to ;) ale znalazłem jak już pisałem znajomego ordynatora.
w sumie nie masz się czego bać bo polecą ci po tym samym szwie.a plusem tego będzie na pewno mocniejsza kość (teraz masz ją poperforowaną śrubami).
generalnie nie namawiam cię lecz skłaniam do głębszego zastanowienia się nad tematem.nie wiadomo jak te metalowe elementy będą zachowywały się (reagowały z płynami ustrojowymi)w twoim organizmie.
niby to stal chirurgiczna ale nikt nie da gwarancji że nie zacznie np.korodować (widziałem kiedyś taki przypadek).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Ba, najciekawszy efekt to będzie jak dojdzie do kolejnego urazu ramienia z nieusuniętą stabilizacją .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1596
To mnie teraz nastraszyliście

W zasadzie to lekarz orzekł o nie usuwanie płytki, więc nie zastanawiałem się nad tym nawet.
Zależy mi na tym, aby kość była mocna. Jeżeli po wyciągnięciu płytki będzie ona mocniejsza, to myślę, że się zdecyduję na to.
Poczekam do tego pełnego roku i pójdę na wyciągnięcie płytki.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 494
nie rób nic pochopnie.ja na twoim miejscu umówił bym się oprócz twojego ortopedy do jeszcze co najmniej jednego(najlepiej sportowego) i poprosił jego o poradę.generalnie nie kojarzę przypadku aby zostawiali komuś ciało obce w zrośniętej kości.kość ramienia to nie łokieć albo kolano które to po złamaniu aby prawidłowo funkcjonować czasami wymaga pozostawienia w sobie ciał obcych w postaci "haków lub innych wzmocnień".ale kość ramienna?? generalnie zobacz,zawodnicy zawodowo siłujący się na rękę,tam takie złamania to chleb powszedni.znajomy trenujący armwrestling opowiadał mi kiedy że wśród zawodników w całej karierze chyba zdarza się to 3/100 .zdarzają się też przypadki powrotów do tego sportu po takich złamaniach.PODOBNO ZAWSZE USUWANE SĄ STABILIZACJE.
wracając do tematu podobno trzeba pilnować terminu wyjęcia ponieważ stabilizację lubi pokryć tkanka okostna czy jakoś tak.
co do tego że kość PO WYJĘCIU STABILIZACJI jest silniejsza - TO NIESTETY TAK NIE JEST.
po wyjęciu stabilizacji kość jest słaba bo jest perforowana a stabilizacji nie ma.spokojnie, złamać się nie złamie.chodzi o to że od czasu wyjęcia stabilizacji do całkowitego wypełnienia dziur po śrubach i "oblania się kości" potrafi minąć nawet 2 lata.
ręką można trenować jednak nie na maxa .
ale cały zachód się opłaca bo kość w miejscu złamania po 2 latach jest grubsza jak normalnie i już wtedy JEDZIESZ NA MAXXXA :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1596
No faktycznie trochę zbyt na gwałt do tego podchodzę. Zrobię tak, jak napisałeś - przejdę się pierw prywatnie po poradę do jakiegoś innego ortopedy i wypytam co i jak. Inaczej to wygląda w publicznej klinice, gdzie w poczekalni czeka kilkanaście osób, a inaczej prywatnie. Dzięki, maxxx24 :)

Heh, przed złamaniem to do głowy by mi nawet nie przyszło, że można tak złamać rękę.

Zmieniony przez - kuzara w dniu 2015-02-10 19:36:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 17 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 494
jak będziesz po wizycie u specjalisty to opisz to na forum.ciekaw jestem jak na twój temat wypowie się inny specjalista.
generalnie nie ma się co spinać.jesteś młody więc masz szmat czasu na zbudowanie muskulatury.zobacz ja wziąłem się za treningi dopiero jakieś 3-4 lata temu po 10 letniej przerwie (kariera i dzieci) i tak naprawdę teraz poznałem swoje ciało i daję radę budować mięso bez żadnego koksu.
więc przed tobą świat stoi otworem.

żeby nie być gołosłownym - fota połamanej łapy z przed miesiąca(masa)




Zmieniony przez - maxxx24 w dniu 2015-02-10 19:58:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Na Twoim miejscu wróciłbym jednak do osoby, która zakładała stabilizację i zapytał dlaczego nie uważa, że należy to wyjąć. Ja nie znam żadnych powodów ku temu, ale każdy przypadek jest inny. Lepiej wrócić do operatora, bo bezpieczniejsze jest realizowanie całego leczenia przez jednego ortopedę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4
Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu bo widzę że już jeden istnieje, a mianowicie "armwrestlerów-łamaczy-kości ramiennej" :P. Postanowiłem się wypowiedzieć, gdyż spotkało mnie dokładnie to samo, wypowiedzieć oraz uzyskać pomoc bo widzę, że wy daliście sobie z tym radę doskonale. O samym złamaniu nie będę pisał wiele, jedynie tyle, że z medycznego punktu widzenia przyczyną była tzw. torbiel na kości przez co złamanie kwalifikuje się do patologicznego. Torbiel zgodnie z tym co podaje wikipedia - patologiczna przestrzeń w obrębie organizmu, składająca się z jednej lub większej liczby komór wypełnionych płynem albo treścią galaretowatą. Moim problemem jest to, iż jedna torbiel jest w miejscu złamania(na zdjęciu oznaczona czerwonym kolorem) a drugą minimalnie pod "główką " kości(kolor niebieski). Zdjęcia prezentowane poniżej są tuż po złamaniu oraz po samej operacji. Zrost samego miejsca złamania oraz torbieli w tym miejscu nastąpił. Torbieli drugiej (niebieskiej) niestety nie. Jestem lekkoatletą a dokładniej rzucam młotem. Okres absencji treningowej był bardzo ciężki, zaraz po rehabilitacji wznowiłem treningi w głównej mierze ogólnorozwojowe bez zadnych ciezarow oraz cwiczenia wskazane przez rehabilitantow. Po pewnym okresie czasu moglem bez zadnego problemu wykonac kazdy ruch chorą reką(kwestia 3 miesiecy). Wypadek wydarzył się na samym początku czerwca , dziś mamy 17 pazdziernika (16 dni temu mialem kontrole) i na kontroli mialem robione usg, na ktorym widac bylo wyzej wymieniony zrost oraz nie zrosnieta torbiel. Lekarz powiedział, że o karierze sportowca czy też wojskowego mam zapomnieć. Moje pytanie jest następujące. Co robić? Wiadomo, że nie chce sie poddawać. Trenuję do dziś, bez zadnych ciezarow. Ręka nie boli ani trochę, nie czuje zadnego dyskomfortu nic z tych rzeczy.Napisane troche chaotycznie ale pisze to spontanicznie a jest godzina 1 w nocy :P. Dodam jeszcze ze nieszczesliwie bylem w trakcie kursu na prawo jazdy(10godzin) po czym po dwoch miesiach wznowilem kurs. Na poczatku bolalo zmienianie biegow,a z biegiem czasu coraz mnie. Zdac się udało chociaz łatwo nie było. Ponizej zamieszcam zdjecia.








Zmieniony przez - dakotix w dniu 2015-10-17 01:17:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1596
Udaj się ponownie do lekarza i zapytaj się, czy zalecałby wyciągnięcie płytki i jakie są rokowania. U mnie jest taki problem, że złamanie jest bardzo nisko i jest duże ryzyko uszkodzenia nerwu przy wyciąganiu płytki.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4
Na wyciagniec gwozdzia jest stanowczo za wczesnie, musi minąć okres roku z tego co wiem, jestem jednak ciekaw czy da się zyc z tym zelastwem w kosci. Zdanie lekarza napisalem wyzej - zakaz uprawiania sportu/brak szans na kariere wojskowa. Jest to jednak zdanie jednego lekarza,w listopadzie mam zaplanowana wizyte w klinice chirurgicznej moze wtedy bede wiedzial cos wiecej...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witam wszystkich

Następny temat

Bol miesni lydek lub zakwasy.

WHEY premium