SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

XIII Otwarte Mistrzostwa Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW- 01.05.2016

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 5316

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 303
Zapowiada się fajna imprezka trzeba będzie się przejechać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
SORRY że tak długo to trwało ,ale już dodałem do kalendarza...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 303
Mam pytanko co do komend i techniki na tych zawodach bo nie wiem na co się nastawiać,w regulaminie jest napisane
Sędzia główny podaje 2 komendy; start oraz stojak, nie robimy przytrzymania na klatce piersiowej.
Ma być tylko dotknięcie klatki czy wyraźne zatrzymanie czy może być też delikatne odbicie.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Lewis774
Mam pytanko co do komend i techniki na tych zawodach bo nie wiem na co się nastawiać,w regulaminie jest napisane
Sędzia główny podaje 2 komendy; start oraz stojak, nie robimy przytrzymania na klatce piersiowej.
Ma być tylko dotknięcie klatki czy wyraźne zatrzymanie czy może być też delikatne odbicie.
Pozdrawiam.

No właśnie, to zależy jak organizator do tego podejdzie. Pisze dwie komendy nie robimy przytrzymania, ale bardzo właśnie jest ważne czy tylko dotkniecie czy można odbijać, to dwie różniące się elementy, które mogą zaważyć na wyniku.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
W zasadzie w tym regulaminie wychodzi że odbijanie będzie dopuszczalne...
Niestety zdarza się że dopiero na zawodach dowiadujesz się co mozna a czego nie,chociaż wiele ostatnich imprez pokazało że zasady ,zasadami a na żywo mozna było zrobić coś innego....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4065
Panowie pozwólcie, że wyjaśnie - Start oraz stojak - wyciskamy z dotknięcia- lekkie odbicie dozwolone - nikt nie będzie robił z tego powodu problemu- natomiast bez przesady jakiejś.. to nie ma być festiwal odbijania- kto mocniej odbije :) tylko wyciskanie, Pozdrawiam i do zobaczenia.
dzięki WZOREK za dodanie imprezy do kalendarza

"Wszyscy chcą, niewielu próbuje a tylko niektórym się udaje"
[][][][]------------[][][][]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 303
Super Jaro160 dzięki za info do zobaczenia na zawodach.Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 339 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1166
Witam brać wyciskaczy . Tak sobie czytam zamieszczane przez Was posty odnośnie zawodów, zasad wyciskania , regulaminów itd i stwierdzam , że ilu piszących tyle zdań i racji. Ja natomiast uważam , że przeprowadzenie zawodów na zasadzie "dopuszczalnego lekkiego odbijania" wymaga NIEZWYKLE, powtarzam NIEZWYKLE bezstronnego i DOŚWIADCZONEGO sędziego, który i tak prawdopodobnie przy którymś boju się pomyli bowiem nie istnieje definicja lekkiego odbicia. Zawsze znajdzie się ktoś kto stwierdzi że lekko odbił od klatki , chodź publika widzi takie walniecie, że aż ich klatki piersiowe bolą. Moje zdanie jest takie, że albo odbijanie jest dopuszczalne, albo nie. A jeśli nie jest , to tu zostaje kolejna kwestia, czy wyciskamy z " przytrzymania " , czy " zatrzymania" ? Dlatego uważam , że najsprawiedliwszą formą jest wyciskanie z " zatrzymania" . Forma ta jest również prostsza do sędziowania, a zawodnik powoli opuszczający sztangę w momencie dotknięcia klaty odrazu dostaje komendę PRESS. Owszem istnieje też zjawisko wpuszczania sztangi w klatkę , ale tu nie ma mowy o odbiciu, a raczej o wybiciu , ale tu sędzia sobie poradzi, gdyż wpuszczanie sztangi w klatkę jest doskonale widoczne a i trzeba umieć to wykonać . Wówczas zawodnik dostaje komendę PRESS w dolnym punkcie wpuszczenia. Takie jest moje skromne zdanie. a Wy jak uważacie ??? Pozdrawiam .


Zmieniony przez - maly1001 w dniu 2016-04-21 18:55:16
1

Niech moc będzie z Wami !!!!!!!! maly1001

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Jest w tym sporo racji...
Dla mnie powinno być z zatrzymania i bez wtapiania w klatę,ale jak widać nawet na MS IPF zatapianie nie stanowi problemu aby zaliczyć bój....trochę lipa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4065
Panowie zasady zaliczania boju na ten rok już pozostaną i nic nie zmieniam, w przyszłym roku pomyślę o trzech komendach. Natomiast co do trzech komend to byłem na wielu zawodach z zatrzymaniem i sędziowanie jest różne.. Niektórzy dostają szybką komendę PRESS niekoniecznie wolno opuszczając sztangę więc gołym okiem widać niesprawiedliwość.. Jest to długi temat ;)


Zmieniony przez - Jaro160 w dniu 2016-04-21 19:38:03
1

"Wszyscy chcą, niewielu próbuje a tylko niektórym się udaje"
[][][][]------------[][][][]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ME 15-18.06.2016 WUAP Gyula Węgry

Następny temat

Zawody w wyciskaniu połowy masy ciała FitnessGym x BodyCenter - 20.02.2016r.

WHEY premium