SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrok...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2269

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28
Witam, mam 17 lat, za młodu dużo siedziałem przed komputerem (4-6 godzin dziennie). 4 lata temu miałem przykry przypadek, w wyniku którego mój wzrok nie działa prawidłowo aż do dzisiejszej pory:// Dobrze pamiętam co się stało, gdyż takie zmiany dokonały mi się z dnia na dzień... Było to tak, że wieczorem grałem na komputerze w dosyć jaskrawą grę emulowaną z konsoli przenośnej (podajże nazywała się "game-boy") Wpatrywałem się w monitor dosyć długo grając w tą przeklętą grę ( jak dobrze pamiętam do północy, jakieś 5 godzin):/// Wstając rano dostałem szoku... Mianowicie, wszystko co widziałem/WIDZE jest jakieś zaśnieżone, zamrowione:// a jasne obiekty na które spojrzę mam przed oczyma w postaci jakiegoś... błyskającego ciena i występują one w róznych obszarach wzroku zasłaniając kompletnie widok:/// Przy dobrze oświetlonych rzeczach da się funkcjonować, jednak w nocy, gdy jest zupełnie ciemno to nic nie widze://// I co gorsze nic nie moge z tym zrobić:/ Po prostu jestem załamany:/ Byłem już 2 krotnie u okulisty (ostatni raz rok temu), ten zrobił badania i stwierdził, że wszystko jest ok:/ Wykrył tylko minus w lewym oku i zalecił mi noszenie okularów... Co to mogło się stać?:// Prosiłbym o pomoc, nigdy wcześniej nie prosiłem jej przez internet... Trafiłem na to forum i postanowiłem o tym napisać bo na prawdę strasznie mnie to męczy psychicznie... nie mówiąć już o czynnościach codziennych... Co mogło się stać?? Czy były kiedyś takie przypadki? Co mogę na to poradzic?:/

Śpiesz się powoli

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 754 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6036
Nie znam się na tym ale radziłbym ci póiść do innego okulisty jakiegoś dobrego jeżeli ten olał sprawę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28
Co gorsze byłem już u dwóch... Ostatnio rok temu, wczesniej dwa lata temu... (głównie w wakacje gdy miałem wolne od szkoły, w roku szkolnym nie miałem na to czasu i jakoś nauczyłem się z tym żyć... jednak to bardzo uciążliwe://) Wizyty nic nie dały, wszystko sprowadziło się do rzekomych "urojeń"... Nie wiem k**** (przepraszam) co to za pomoc:/ Nic nie mogę na to poradzić, że tak widzę:/ TO może mieć coś wspólnego z psychiką? Nie znam się na tym, może ktoś się wypowie na ten temat? Czy takie "urojenie" nie stąd ni zowąd może mieć miejsce?? Przecież to już trwa 4 LATA:////

Śpiesz się powoli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 498 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3856
okulista badał ci dno oka? badał trójlustrem? [przystawial ci taka jakby soczewke do oka i patrzyl przez nią]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28
Kurcze, wiem, że dno oka miałem badane ale nie przypominam sobie żadnego trójlustra... (czy tam soczewki) Z tego co pamiętam dno oka wyszło ok:/

Śpiesz się powoli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 498 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3856
trójlustro pozwala na 100%owe sprawdzenie stanu siatkówki. dość nieprzyjemne, bo okulista wspadza ci dosłownie do oka soczewke pod znieczuleniem.

Miałeś robione USG?

Jeszcze kilka pytań.
Błysk który widzisz pojawia sie przy ruchu okiem? !!!
Jaki jest jego kolor?
kształt?
duży/mały?
jaką część obrazu zakrywa?
widzisz latające "farfocle" nitki, kropki itp.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28
Nie przypominam sobie, żeby okulista wkładał mi soczewkę do oka:/ Tym bardziej nie ma mowy o żadnym znieczuleniu, przed wizytą podczas czekania w kolejce miałem zakropione czymś oczy...

USG Oka też sobie nie przypominam, raczej nic takiego nie było:/

Badania które jestem pewien, że wtedy robiłem to pomiar ciśnienia oka (musiałem patrzeć się jednym okiem do pewnego urządzenia, z którego uderzało mi w oko wylatujące powietrze). Kolejnym badaniem było badanie na obszar widzenia (nie znam się na tym, ale raczej o to w tym chodziło) Musiałem przyłożyć głowę to urządzenia i wciskać przycisk gdy tylko zobaczę diody migające w różnych miejscach. Kolejnym badaniem było badanie na obecność ISKRY (w innej placówce, dostałem od okulisty skierowanie) jednak badanie wyszło pozytywnie... Okulista jeszcze zaglądał mi do oka świecąc latarką;]

Najmocniej wszystko działa podczas ciemności, gdy zerknę na coś świecącego i zmienie kierunek patrzenia, to właśnie widzę ten jasny błysk, i przypomnia mi kształt tego świecącego punktu.
"latające "farfocle" nitki, kropki itp" - dokładnie... to widzę nieprzerwanie, cały obraz mam tym zaśnieżony... Gdy przymrużę oko, to widac to dokładniej przy dobrym oświetleniu (jakieś krpoki, nitki...). A gdy jest już całkowicie ciemno, nic się nie świeci to po prostu zasłna mi to wszystko, z trudnością przychodzi mi znalezienie w takich warunkach jakieś rzeczy... Ostatnio byłem w takiej ciemności w lesie... Masakra:////

Śpiesz się powoli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
Jak okuliści nic nie znajdą to możesz odwiedzić też neurologa. Czasem takie zaburzenie mogą mieć podłoże neurologiczne (Niekoniecznie to musi być od razu coś poważnego, niektórzy mają takie "iskry" i z tym normalnie żyją,nawet nie próbuje się tego leczyć, bo nie wiadomo jak).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 498 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3856
Radzę ci udać się prywatnie do okulisty i poprosić koniecznie o USG, aby wykluczyć czy ciało szkliste nie pociąga za siatkówkę z tąd ten błysk. To jest jedno wyjście.

Napisałeś że widzisz te farfocle. To fachowo nazywa się męty oczne. Jak chcesz możesz sobie o tym poczytać polecam forum: świat mętów. być może ten twój błysk to właśnie męt. To druga opcja. Nie da się tego niczym leczyć, możliwe że z czasem przejdzie samo, na pocieszenie dodam tylko że to nie jest szkodliwe.

Napisz mi proszę jak duży jest ten błysk, jego kolor, powierzchnię którą zasłania. a i czy występuje w dwóch oczach, czy tlyko w jednym. pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosba o pomoc w interpretacji badan

Następny temat

Najpierw mrowinie, teraz spuchnieta noga..

WHEY premium