SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siatkówka - wzrok

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1888

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 278 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7192
Witam.
Ostatnio byłem u okulisty bo mam niedużą wadę wzroku i potrzebne mi są okulary do komputera i jazdy samochodem. Powiedziałem okulistce, że być może mam ciśnienie w prawym oku ona tego nie stwierdziła, ale powiedziała mi, że jak na mój wiek mam za wąskie kanaliki w dnie oka. Co to znaczy ?

Drugą sprawą jest to, że chyba ubzdurałem sobie, że mam coś z siatkówką oka. Jakie są objawy jej odklejania ? Bo w prawym oku przechodzą mi niekiedy jakby takie przezroczyste fale i się o to boję. Zapomniałem się spytać o moją siatkówkę okulistki, ale czy przy standardowych badaniach u okulisty bada się też siatkówkę i można stwierdzić kiedy dzieje się z nią coś nie tak ?

Zaczynam ćwiczenia na siłowni, a wzrok ma tu dużą rolę i boję się o niego tym bardziej ze względu na moje prawe oko, a nie chciałbym czegoś popsuć więc wole się spytać. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Nie szukaj pocieszenia tym bardziej diagnozy, tylko jak masz jakieś wątpliwości wracaj do specjalisty niech badania & ewentualnie diagnozuje.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 278 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7192
Nie szukam pocieszenia tylko pytam się jakie są tego objawy, a u okulisty byłem tydzień temu i nic się nie dowiedziałem (moja wina bo się o to nie spytałem), ale chyba jakby się coś działo zauważyłby to ?

Zmieniony przez - Trables w dniu 2008-04-23 20:26:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Jeśli nie pytałeś to się nie dowiedziałeś to raczej logiczne jest.
Wpisz w google "odwarstwienie siatkówki" i wyskoczy - może nawet na sfd - kiedyś bodajże pisałem o tym.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 278 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7192
"Odwarstwienie siatkówki - skłonność mają wcześniaki, osoby z krótkowzrocznością -3, -4 oraz ci, u których rodzinnie występowała taka choroba."

Ja mam wadę 0,5, ale chyba to nie jest powód do tego aby w tym przypadku się cieszyć...

"W polu widzenia pojawiają się kropki, ciapki, „latające muszki", „czarny deszcz"."

A więc mi takie latające muszki pojawiają się z tym, że mam już to od dłuższego czasu... Najgorsze, że mam coś w dnie oka, ale okulista nic mi na to nie poradził powiedział tylko, że jak na ten wiek mam zwężone kanaliki i tyle się dowiedziałem...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to skręcenie kostki - z zdjęciami...

Następny temat

> ~zęby ~ <

WHEY premium