SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wywiad z Minotauro (PL!)

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1435 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7041
-Jak byś porównał dywizję ciężką PRIDE i UFC w tej chwili?
-Myślę, że w PRIDE jest znacznie wyższy poziom fighterów. Wcześniej sytuacja była zbliżona, ale teraz PRIDE jest znacznie lepsze. Wiesz, ostatnio była ta walka Fedora i Crocopa. Była to bardzo interesująca walka i udowodniła, że poziom PRIDE’a jest bardzo wysoki.

-Czy myślisz, że Fedora można pokonać?-Fedor jest świetnym fighterem, ale ma pewne słabości.

-Jakie?-Chodzi o to, że nie jest zbyt dobry na ziemi. Potrafi dominować będąc na górze, ale jego submissions nie są zbyt dobre. Nie mógł nawet poddać Mirko na glebie.

-Jak długo chciałbyś jeszcze walczyć?-Może z 9 lat jeszcze. Mam teraz 26 lat, więc może przestanę jak będę miał 35. Wciąż mam wiele do zrobienia. Jeszcze nie jestem skończony (śmieje się)

-Poza Fedorem, kto był twoim najmocniejszym przeciwnikiem do tej pory?-Chyba Sergei Kharitonov. Jest bardzo mocny. Będzie w przyszłości jednym ze ściśle najlepszych fighterów w wadze ciężkiej.

-Tak, też tak myślę. Chciałbym go zobaczyć przeciw Fedorowi.-Uważam, że to by była bardzo interesująca walka! Ale widzisz, czołowi zawodnicy praktycznie ze sobą nie walczą. Fedorowi zabrało 3 lata zanim zawalczył z Mirkiem, a z Kharitonovem dotąd nie walczył. Myślę, że PRIDE powinno zorganizować taką walkę. Na pewno byłaby świetna!

-Mirko ostatnio wspomniał podczas wywiadu, że wpierw stoczy walkę znowu z Joshem Barnettem a później, na Gali Noworocznej, zawalczy z tobą. Czy możesz coś powiedzieć na ten temat?-Nic

-O! Interesujące, bo Josh Barnett pytany o to samo również powiedział, że nic o tym nie wie.-No wiesz on chce z Joshem Barnettem jeszcze raz, gdyż za pierwszym razem przerwano walkę. Jednak jestem przygotowany na walkę z nimi w każdej chwili.

-Kiedy już nie będziesz walczyć, co chciałbyś robić?-Nadal chciałbym uczyć sztuk walk i uczyć moich przyjaciół jak walczyć. Jednak jeszcze może będę robić coś na co jeszcze nie mam możliwości jeszcze, jak żyć na wsi i mieć farmę lub coś podobnego. To brzmi bardzo miło!

-W tym roku walczyłeś tylko raz, kiedy jednak zajrzałem do twojego bilansu walk z początku kariery, to okazuje się, że wchodziłeś na ring 3-5 razy w ciągu roku. Czy to z powodu twojej kontuzji łokcia?-Tak, miałem bardzo ciężką kontuzję i nie mogłem ćwiczyć i walczyć za dużo. Jednak następny rok będzie HW GP i wiem, że będzie to bardzo trudny rok. Więc teraz poświęcam czas terapii by być gotowym w następnym roku, tak.

-Byłeś zaskoczony dominacją Arony w stójce w jego walce z Wanderlei’em?-Tak, Arona mnie zaskoczył. Kopał Wanderlei’a bardzo mocno, ale byłem pewien, że Arona będzie dominował w tej walce i jestem bardzo dumny, że mogłem mu pomóc, by tak walczył.

-Czy mógłbyś powiedzieć coś o swojej gali walk?-Tak, do tej pory mieliśmy trzy imprezy i lubię ustawiać jakieś bardzo dobre walki. Staram się znaleźć najlepszych z Brazylii, tak aby mogli udowodnić że umieją walczyć, by potem mogli również pokazać się za granicą.

-Więc to głównie dla brazylijskich fighterów?-Tak, taka jest główna idea. Impreza robi się naprawdę duża i naprawdę każdy to ogląda w Brazylii. To dlatego, że znam się na tym i umiem ustawić naprawdę dobre walki.

-Nigdy nie chciałeś walczyć w swojej imprezie?-Nie, ponieważ jestem wyłącznie skupiony na walkach w PRIDE, bo to największa tego typu impreza na całym świecie.

-Anakonda Choke, którą ostatnio pokazałeś sam ją wymyśliłeś, czy jest techniką z twojego klubu?-Nie to było 10 lat temu i mój stary były nauczyciel nauczył mnie tej techniki. W BTT opanowaliśmy ją perfekcyjnie. Tak poza tym to moje ulubione duszenie teraz.

-Tak jest naprawdę fajne. Nie masz Anakondy w domu?-Nie (śmiech). Mam dwa psy.

-Jakie psy?-Jeden buldog i jeden włoski pies. Oba są duże.

-Kiedy przegrałeś z Fedorem po raz drugi czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad przejściem do niższej kategorii wagowej?-Nie, nigdy nie myślałem i przejściu z ciężkiej do lekkiej. Ważę 102 kg i mógłbym przejść do wagi niżej. Nie byłoby to trudne dla mnie, ale walka jest w HW jest trudniejsza i jest także wielkim wyzwaniem dla mnie do bycia mistrzem wagi ciężkiej. Więc się nie poddaję. Już teraz dodałem sobie parę kilo i ważę 105kg. Chciałbym jeszcze dodać ze 2kg, do 107 i wówczas mógłbym walczyć z taką samą siłą jak przeciwnicy.

-Wanderlei proponował ci raz do przyłączenia się do Chute Boxu.
-Tak!(śmiech)

-Czy zastanawiałeś się nad tym?-Nie, ponieważ jesteśmy bardzo zżyci w Brazylian Top Team I pomagałem w budowaniu BTT, więc naprawdę lubię moją drużynę i trenowanie tam. Więc nigdy nie myślałem o odejściu.

-Brzmi jak rodzina-Tak, naprawdę jak rodzina, ale doceniam jego zaproszenie. Jest bardzo dobrym fighterem i mam dla niego wiele szacunku jako zawodnika, a także jako człowieka.

-Raz trenowałeś z narodową drużyną boskerską Brazylii i można było usłyszeć informację, że chciałbyś dołączyć do nich na Igrzyska Olimpijskie. Opowiedz coś o tym.-Chciałem spróbować. W Brazyli mamy zawody, które mogą zakwalifikować kogoś do Igrzysk Olimpijskich. Było trzech gości, którzy mieli taką możliwość i ja byłem gościem numer 2. Ale tak naprawdę nie trenowałem wyłącznię boksu. Trenowałem również w BTT, więc nie byłem w stu procentach nastawiony na boks i gotowy by tam startować. Ale była to wspaniała możliwość, by poprawić swoje umiejętności bokserskie, poruszanie na ringu, kontrolę oddechu i tak dalej. Naprawdę ciężko trenowaliśmy!

-Jak tam twoje łokcie w chwili obecnej? Czy dobrze się leczą i kiedy myślisz, że będziesz mógł zawalczyć ponownie?
-Cóż, zabieg był niewielki, chodziło o to, by usunąć odpryski kostne i leczy się to bardzo dobrze. Mogłem trenować już tydzień temu bez żadnego bólu. Czuję się znacznie lepiej niż przedtem. Również nie mogłem dobrze się poruszać na glebie. W mojej ostatniej walce, w czerwcu, czułem wiele bólu w łokciach, więc jestem bardzo zadowolony, że zrobiłem ten zabieg.

-Od kiedy czułeś, że coś jest nie tak z twoimi łokciami?-Odkąd zawalczyłem z Crocopem w 2002 roku. Podczas treningu do tej walki uszkodziłem sobie łokcie. Od tamtej pory mnie bolało.

-W takim razie to był długi czas zanim zdecydowałeś się to naprawić.
-Tak, to było dwa lata, zawsze chciałem to naprawić, ale odkładałem to do następnego razu, potem do jeszcze następnego i tak dalej.

-Teraz mam może dość niewygodne pytanie do ciebie. Sakakibara, prezydent PRIDE powiedział ostatnio, że nie testują zawodników na obecność sterydów. Co o tym myślisz?-Myślę, że powinni, ale Sakakibara ma wolną rękę, bo to jego impreza. Myślę, że powinni, bo normalni fighterzy mają mniejsze szanse na wygranie z kimś, kto coś bierze.

-Siła jest faktycznie inna?-Tak, to czyni dużą różnicę. Poza tym testują na Olimpiadzie, więc powinni i tutaj. Ale decyduje Sakakibara i ma do tego prawo.

-Ty nie bierzesz żadnych sterydów?-Nie, jestem stuprocentowo naturalny. Już w wieku 14 lat ważyłem około 90kg, więc zawsze byłem dużym gościem (śmiech).

-Więc podejrzewam, że nie miałeś nigdy problemów w szkole.-Nie nie (śmiech)

-Dzięki za wywiad-Nie ma sprawy

Źródło: http://news.adcombat.com/
Tłumaczenie: Kilbian


Zmieniony przez - Kilbian w dniu 2005-09-18 02:38:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1322 Wiek 44 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9156
Dla mnie jest czysty, przy takim wzroscie 103 kg to nie jest duzo. Bedac zawodowcem i dorzucajac do tego chodzby suplementy da sie jeszcze troche wywindowac wage. Zreszta Minotauro odbiega fizycznie od innych z wagi ciezkiej dosc zauwazalnie.

Astutus

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1240 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8095
Spoko wywiad :) heh w wieku 14 lat 90 kg Jo mom 17 i waża 73 kg
lekka różnica

"Gdy Ty Sie Op*****lasz Ktos Inny Trenuje By Skopac Ci Dupe"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Thx. Kilbian!
"-Ty nie bierzesz żadnych sterydów? -Nie, jestem stuprocentowo naturalny. Już w wieku 14 lat ważyłem około 90kg, więc zawsze byłem dużym gościem (śmiech)." - ciekawe jakie odpowiedzi dali by inni zawodnicy? Sakakibara nie robi kontroli, bo wierzy im na słowo - przecież nikt nic nie bierze

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6991
sog
jak ważył 90 kg w wieku 14 lat to ciekawie musiał wyglądać na tle swoich rówieśników .

† Podpis pod wypowiedziami ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
90-kg 14-latek jak dla mnie nie brzmi wiarygodnie... chyba, że był tłusty jak knur po prostu

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 399 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6205
Ja znam 14 latka ktory wazy okolo80kg,i ma juz ponad 175cm,a biorac pod uwage ze Mino ma ponad 190,to pewnie to bylo mozliwe,skoro szybko urosl to mogl taka mase osiagnac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4058
fajny wywiad :) fakt nikt nic nie bierze, dobrych kucharzy po prostu mają.

--
It was my only wish to rise above these jelous, coward mothaf***ers I dispise.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 123 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8503
wkradł się małt błąd w tym wywiadzie . minotauro ma 29 a nie 26 lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 395 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 26233


I kto by pomyślał że z takich patyczków wyrosną pierwszoligowi kilerzy?

To ja zabiłem Laurę Palmer...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1435 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7041
Damian - błąd co do wieku był już w oryginalnej wersji, a ja nie poprawiałem tego, mimo że też ten wiek wydawał mi się podejrzany. Jest to dość dziwna sprawa, bo gdyby tylko raz pojawiała się liczba 26, zamiast 29 to po prostu byłaby to literówka...ale on tam mówi, że chce walczyć do 35 roku życia i dodaje, że jest to jeszcze 9 lat! Ja tego nie rozumiem, tłumaczyłem to, co było w wywiadzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 123 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8503
spoko kilbian . wiedziałem że tak już było w tym wywiadzie i że to nie był twój błąd
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

k1 mini gierka GBA

Następny temat

Co bym mógł zacząć trenować?

WHEY premium