SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

World Jiu-Jitsu Expo: Braulio Estima vs Nicka Diaza

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5029

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 341 Napisanych postów 3218 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24990
Braulio Estima trenuje bjj od 16 roku życia i już ponad 16 lat startuje w zawodach. Ma czarny pas bjj i jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników świata (na swoim koncie ma m.in. niezliczoną ilość medali ADCC). W najbliższą sobotę zmierzy się na World Jiu-Jitsu Expo z Nickiem Diazem.

W wywiadzie dla MMA Hour, Estima zdradza, że chce być pierwszą osobą, która podda Diaza:

„Miałem zamiar przeprowadził seminarium podczas WJJE, ale dowiedziałem się, że Nick Diaz zamierza tam walczyć. Moją pierwszą myślą było, że nasza walka byłaby super, mamy podobne warunki fizyczne, ja walczyłem w submission, a on jest gwiazdą MMA. Potem dostałem ofertę walki od jednego z gości z Expo i przyjąłem ją z entuzjazmem. Super będzie walczyć z takim zawodnikiem, bo będę mógł pokazać wszystko, na co mnie stać. To będzie też dobra rozgrzewka przed debiutem w MMA. (…) Myślę, że ludzie nie doceniają Nicka, mimo, że od 2 lat nie walczył w jiu jitsu. Presja jest na mnie, z powodu nazwiska i dotychczasowych wyników. To dobrze dla niego, bo nie ma nic do stracenia. Ja miałem teraz przerwę i nie trenowałem tak ciężko, jak przed ADCC, zbiłem wagę do 180 i będę wracał z Tajlandii, więc pewnie przesunięcie doby o 14 godzin też się na mnie odbije. Myślę, że to nieco wyrównuje szanse walki. W każdym razie, zamierzam dać z siebie wszystko i być pierwszym, któremu Nick odklepie. Żeby posługiwać się jiu jitsu w MMA tak, jak robi to Diaz, trzeba je mieć świetnie opanowane. Nick nie walczył w bjj od 2 lat, a od tego czasu trochę się zmieniło. On nie ma presji wyniku, po prostu ma wyjść i zrobić swoje. Myślę, że to będzie świetna walka.”

Walka odbędzie się w no-Gi, już jutro (12 maja). Kogo obstawiacie?

http://www.fight24.pl/braulio-estima-chce-poddac-nicka-diaza/


Myślę, że Diaz przegra, a wtedy z chęcią zobaczyłbym rewanż na zasadach MMA.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Diaz dostanie, choć fajnie będzie zobaczyć jak próbuje.

Rewanżu w MMA żadnego nie będzie, bo jeśli Nick jednak postanowi wrócić do MMA, to ciągle ma kontrakt z UFC.

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
Też myślę że Diaz przegra

Ale widać że Estima go nie lekceważy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 341 Napisanych postów 3218 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24990
Estima już od dłuższego czasu przymierza się do MMA i ostro trenuje stójkę. Kto wie co będzie za jakiś czas. Może i jego w UFC zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
Oczywiście na Estime, ale łatwo mu nie będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Zakładając, że Estima zabierze się za MMA i zacznie ostro rozrabiać, to czy on byłby w stanie zjechać do WW? Jeśli tak to chyba byłby najwyższym WW w historii UFC zaraz po McCrorym

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161
A ja tam wierzę w Nicka i w to, że udowodni że BJJ zawodnika MMA też da radę z rasowym grapplerem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1719 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8752
Dla Diaza dobrze że no-GI

No mercy for Nobody

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1064 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24192
Estima raczej wygra ale łatwo nie bedzie Diaz jest raczej niewygodnym przeciwnikiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciekawe czy będzie trash talk z rozłożonymi rękami na podczas walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
No-gi jest?
Jeśli tak to faworytem nadal Estima, ale wcale bym się nie zdziwił jakby Diaz wygrał W gi by miał przesrane raczej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

K-1 RISING - K-1 World Max 2012 Final 16 in Madrid Spain

Następny temat

mma dynamika

WHEY premium