SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

World Fight League - nowa organizacja MMA

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1029

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Szacuny 3733 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337367


Na scenę MMA wchodzi World Fight League – nowa organizacja o strukturze rozgrywek ligowych

Na scenę wchodzi nowa organizacja mieszanych sztuk walki World Fight League, która działać ma w nowym choć już omawianym w przeszłości formacie i która liczy na zmianę krajobrazu w tym sporcie.

Ariel Helwani poinformował we wtorek, że tworzona jest nowa liga MMA, która będzie miała strukturę bardziej zbliżoną do NBA, NFL i NHL, która będzie zawierała podział przychodów 50-50, gwarantowane kontrakty, ubezpieczenie zdrowotne i wiele innych.

W środę w programie The MMA Hour, Helwani dodał, że niezależni właściciele franczyz będą tworzyć składy poprzez ligowy draft lub rynek wolnych zawodników, aby mogli konkurować w "tradycyjnym formacie ligowym", z zawodami domowymi i wyjazdowymi. Ponadto, liga będzie funkcjonować jako organizacja non-profit, gdzie właściciele i zawodnicy będą regulowani przez regulamin ligi i Zbiorowy Układ Pracy.

W piątek, więcej szczegółów pojawiło się za pośrednictwem kolejnych informacji podanych przez Helwaniego, w tym nazwa organizacji, World Fight League, która ma nadzieję rozpocząć działalność w 2023 roku.

Liga była tworzona od 2020 roku, podczas gdy organizacja non-profit została oficjalnie założona w maju.

Ariel Helwani
"Grupa składa się z kilku byłych/obecnych zawodowych sportowców ze świata NFL, NBA i MMA, w tym wielokrotnych mistrzów MMA, pięciu byłych szanowanych promotorów MMA, byłych dyrektorów wykonawczych MMA i matchmakerów, aktorów i artystów nagraniowych" - relacjonował Helwani.


Według raportu, plan zakłada cztery konfederacje – Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Europa i Afryka oraz Azja i Oceania. Każda konfederacja będzie w stanie pomieścić od 8 do 24 drużyn z 24 zawodnikami tworzącymi roster, który zawiera trzech zawodników z każdej kategorii wagowej. Jak na razie zatwierdzono sześciu właścicieli, czterech w USA i dwóch w Kanadzie.

Helwani dodaje, że struktura CBA (cost–benefit analysis - analiza kosztów i korzyści) nie była i nie będzie negocjowana, dopóki związek sportowców nie zostanie utworzony i usankcjonowany.

Ariel Helwani
"Jednak każdy zatwierdzony właściciel franczyzy ma podpisać umowy, które wymuszają pewne warunki, których muszą przestrzegać. Niektóre z tych przepisów są wprowadzone w życie, więc nie będą w stanie wziąć więcej niż 50 procent udziału w przychodach. Dodatkowo, według źródeł, muszą zapewnić określone poziomy ubezpieczenia zdrowotnego, ubezpieczenia na zakończenie kariery, a także plan emerytalny dla swoich zawodników. Kiedy związek zostanie założony, kolejnym krokiem będzie sfinalizowanie negocjacji i umów dla zawodników i właścicieli."


Więcej szczegółów na temat WFL ma zostać ujawnionych w najbliższych tygodniach. Ponadto organizacja stworzyła oficjalną stronę internetową, na której znajduje się logo i komunikat "Już wkrótce."
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Szacuny 3733 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337367


Szef WFL ujawnia pierwsze szczegóły nowej organizacji opartej na systemie ligowym. Organizacja ruszy w 2023 roku

Darren Owen przemierza kraj, aby przekonać właścicieli organizacji i firm do swojej wizji nowego pomysłu na MMA, podczas gdy World Fight League przygotowuje się do debiutu 5 lutego 2023 roku.

Owen, były dyrektor wykonawczy WSOF, stawia na to, że fani staną za drużynowym MMA – pomimo historycznych dowodów na to, że jest odwrotnie.

Darren Owen
"Wierzę, że zobaczycie, że to zadziała" – powiedział Owen w środowym wydaniu The MMA Hour. "Nie zmieniamy sportu. Sport jest sportem – to dwóch sportowców wchodzących do klatki i rywalizujących ze sobą. Ta część, moim zdaniem, jest wszystkim, co naprawdę się liczy.

Nie ma znaczenia, czy walczą o kawałek złota, który po walce będzie im wisiał na pasie. To jest już po zawodach. Ale to zawody są naprawdę ważne. To co się dzieje, gdy te dwa samce alfa idą na siebie i kto jest lepszą jednostką tej nocy. To jest to, co ludzie chcą oglądać."


Trzy wydarzenia WFL będą miały miejsce 5 lutego 2023 roku, a czwarte odbędzie się dzień później. Wydarzenia te będą służyć jako wejście ambitnego projektu na rynek MMA.

Korzenie WSOF Owena są widoczne w strukturze WFL:

Każda drużyna składa się z 24 zawodników, z trzema zawodnikami w każdej z kategorii wagowych: piórkowej, lekkiej, półśredniej, średniej, półciężkiej, ciężkiej, kobiecej wagi muszej i kobiecej wagi koguciej. Drużyny i zawodnicy z czterech oddzielnych konfederacji – Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Europa/Afryka i Azja/Oceania – będą rywalizować ze sobą o punkty podczas wydarzeń sezonu regularnego, które zasilają playoffy, gdzie liderzy zmierzą się w posezonowym finale.
Niezadowolony z kierunku w którym poszło WSOF, z którego odszedł po tym, jak powiedział, że "zderzył się głowami" z byłym matchmakerem i menedżerem organizacji Ali Abdelazizem, Owen starał się stworzyć nową organizację bez konfliktów interesów, które według niego są nieodłącznym elementem modelu promocyjnego MMA.

Owen wielokrotnie porównywał model WFL do modelu głównych lig sportowych, takich jak NFL, NBA i MLB i powiedział:

Darren Owen
"Zasadniczo jest to kopiuj-wklej wszystkich rzeczy, które już działają, ale oczywiście, musimy przystosować go specjalnie pod sport MMA."


Owen powiedział, że WFL będzie się różnić od innej organizacji opartej na drużynach, nieistniejącej już IFL (International Fight League), ponieważ liga będzie składać się z niezależnych właścicieli drużyn, którzy będą dzielić przychody między sobą - po podzieleniu przychodów 50-50 z zawodnikami w drużynach.

Darren Owen
"Ostatecznie, (przychody zawodników) zostaną podzielone w salary cap (limit wydatków na pensje zawodników zatrudnionych przez jeden klub w danym sezonie), ale rok pierwszy będzie trochę wyjątkowy, ponieważ nie znamy naszych przychodów. Więc wszystko co robimy, nasze umowy są ustalone tak, że jest to podstawa, więc albo dostaniesz swoją wynegocjowaną kwotę, i/lub dostaniesz 50 procent przychodów z tego konkretnego wydarzenia, w którym rywalizowałeś".


Zespoły będzie obowiązywał zestaw regulaminów, które eliminują uciążliwe praktyki biznesowe, które zdanie Owena przeniknęły do WSOF, które później przemianowano na PFL.

Darren Owen
"Wszystkie problemy, które istnieją w tym modelu organizacyjnym nie będą istniały w World Fight League," powiedział.


Owen powiedział, że do tej pory czterech właścicieli zespołów podpisało umowy do wzięcia udziału w pierwszym sezonie. Trzech z nich - z siedzibą na Florydzie, w Teksasie i Nevadzie - zobaczy również wydarzenia WFL w ich stanach z czterema galami, które odbędą się w 2023 roku. Koszt zakupu zespołu na własność mieści się "w 10 milionach dolarów", ale Owen powiedział, "że plan jest taki, aby zwiększyć go do 100 milionów w ciągu najbliższych kilku lat."

Owen odmówił podania nazwisk właścicieli, powołując się na umowy o nieujawnianiu, ale powiedział, że były dyrektor wykonawczy Titan FC Joe Kelly jest "zaangażowany" w projekt, podobnie jak kanadyjski weteran MMA David Loiseau. Odrzucił doniesienia o kupnie zespołu przez Georges'a St-Pierre'a:

Darren Owen
"Prawdopodobnie mógłby (poprowadzić zespół))), ale po prostu przez rodzaj honoru i uczciwości, którą ma ten człowiek, nie widzę go robiącego cokolwiek, dopóki oficjalnie jest to pod kontraktem UFC."


Darren Owen
"Chciałem sprowadzić właściwych ludzi, ludzi, którzy chcą to zrobić z właściwych powodów" - powiedział Owen. "To była część tego planu, że potrzebujemy podstawowej grupy ludzi, którzy rozumieją problemy i chcą je naprawić".


Jeśli chodzi o zawodników, WFL nie podpisała jeszcze umów. Ten proces rozpocznie się 1 stycznia 2022 roku. Jak powiedział Owen, właściciele drużyn szukają nazwisk w ogromnym wachlarzu talentów na obecnym rynku MMA: 192 kontrakty to minimalna liczba potrzebna do spełnienia wymogów ligi, aby mieć osiem drużyn w każdej z czterech konfederacji WFL. Ta liczba może wzrosnąć jeszcze bardziej, jeśli WFL rozszerzy się do 24 drużyn na konfederację, co jest maksymalną liczbą według Owena. Przed tym wszystkim, prawo pracy i obecny klimat biznesowy skłoniły ligę do skupienia się na konfederacji północnoamerykańskiej w pierwszym roku jej istnienia.

Zapytany o potencjalną kwestię posiadania zawodników obarczonych rocznym opóźnieniem między podpisaniem kontraktu z WFL a walką, Owen powiedział, że mają pozwolenie na pracę z innymi promotorami, ale będą oferowane "gwarantowane kontrakty" za ich czas spędzony w WFL, jak również ubezpieczenia dla zawodników, które pomogą im uporać się z urazami doznanymi podczas obozu treningowego.

WFL nadal rozmawia z partnerami do transmisji:

Darren Owen
"Nie podpisuje niczego, dopóki nie będziemy mieć pewności, że mamy najlepszą umowę z najlepszymi partnerami", powiedział.Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-12-09 17:25:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

12 lutego - UFC 271: Israel Adesanya vs. Robert Whittaker 2

WHEY premium