SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Więzy krzyzowe !!!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1590

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1052
Siemanko mam problem z kolanem . Wszystko stało sie na treningu bjj kiedy doznalem przeprostu kolana , poczułem cos takiego jakby ktos mi w nie z piesci nagle uderzyl. Kolega od razu pusic bo poczul ze cos przeskoczylo. Moglem chodzic normalnie , zginac tez ale czułem ze cos jest nie tak . Na nast dzien spuchlo strasznie i opuchlizna stopniowo schodzi lecz jest juz 2 tydzien . bylem oczywiscie u spec. który sposcil plyn z kolana oraz zalecil noszenie ortezy . Mówił ze cos jest nie tak wlasnie z krzyzowymi ale najpewniej sa one naderwane i same moga sie zaleczyc w ciagu 4 tyg. Za 4 tyg mam wizyte i pytanie do osob które mialy zerwane . Jakie objawy byly u was? Bo gadalem juz z 3 osob które mialy zerwane mowily ze bol czuly caly czas i nie mogly chodzic. Ja moglem chodzic caly czas ale utrudniala mi opuchlizna wiec kulalem , obecnie chodze normalnie tylko tyle ze nie jestem w stanie wyprostowac nogi do konca ani zgiac ale to wina opuchlizny . raczej nie czuje niestabilnosci kolana jak chodze sam juz nie wiem czy sb nie wkrecam na glowe czasami . Dodam ze jestem 2 tyg od urazu ..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Cześć, ja jestem po zerwaniu więzadłą krzyżowego przedniego w kolanie (ACL). Można chodzić normalnie po takim czymś, opuchlizna zejdzie z czasem, najczęściej przy takim urazie towarzyszy jeszcze uszkodzenie łąkotek lub chrząstki. Jak ten specajlista ściągał płyn z kolana, to była woda czy krew? Jeśli krew to mogło zostać coś uszkodzone, jeśli woda to najprawdopodobniej więzadła są na swoim miejscu i się trzymają. W takim przypadku polecam dobrego specjaliste który badając ręcznie potrafi to stwierdzić czy coś jest zerwane czy nie, lub wykonanie rezonansu kolana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1052
Była krew z tego co widzialem, łekotka jest git bo robił mi usg. Juz jest lepiej tyle ze dalej nie moge na maxa wyprostowac nogi i zgiąc ale z kazdym dniem zakres sie jakby poprawiał . Nie czuje niestabilnosci kolana, tzw. uciekania do srodka . Jedynie jak nie raz wykonuje skręt tej nogi zostawiajac stope w jednej pozycji to lekko zaboli . Spec. jest b.dobry zbadal dokladnie kolano i stwierdzil ze wiezadla zostaly naruszone . Pozostaje jedynie czekać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Tzn to, że płyn był czerwony to nie oznacza,że to jest krew. Skoro specjalista stwierdził,że więzadłą zostały naruszone to według mnie rezonans jest konieczny do ocenienia tego w jakim stopniu te więzadłą został uszkodzone.Zakres zgięcia i wyprostu przyjdzie z czasem. Ja jestem 6 miesięcy po rekonstrukcji ACL plus szycia łękotki i też jeszcze czekam na pełne zgięcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
miales robione badanie ? testy kliniczne przez lekarza? potrzebny bedzie rezonanas dla potwierdzenia i oceny czy nie ma tez innych uszkodzen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1052
Usg mialem i tak jakby testowal mi ta noge w takim sensie ze dokladnie ja badal i ciagnol tak do siebie jakby nwm nawet jak to opisac
...
Napisał(a)
Usunięty przez rkarpinski za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 106
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Rezonans magnetyczny to podstawa, żeby stwierdzić co z więzadłami. USG pokazuje chrząstki i łąkotki, prawdziwy wyrok następuje dopiero po badaniu rezonansem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 113 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1052
Dzisiaj w dodatku na silowni znajomy fizjoterapeuta badal i stwierdzil ze zerwane napewno nie są . No zobaczymy wizyta juz za niecale 3tyg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 133 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1359
Jeśli nie są zerwane to nic tylko sie cieszyć. Rekonstrukcja ACL to bardzo "inwazyjny" zabieg. Wiercenia, śruby itd. Powodzenia :)
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badania laboratoryjne – czy warto brać pod uwagę układając plan?

Następny temat

Podstępna tarczyca, jak to się zaczyna?

WHEY premium