SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wegle po treningu - rozmowa, cd z nutrifamu

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6922

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Zgadza się, lecz ja niezwykle szybko się podlewam, więc podziękuje za takie wynalazki.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
bo carbo nie jest sensownym wynalazkiem akurat.

osobiscie omijam szerokim łukiem

co do sensownosci stosowania glutaminy:

https://www.sfd.pl/GLUTAMINA_badania_naukowe,_czyli_przeznacz_pieniądze_na_co_innego_;_-t462758.html

jest cala masa badan ktore udowadniają jak nieprzydatny jest to suplement.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-02-05 21:40:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Badania, badaniami, a mnie zastanawia dlaczego 'zawodowcy', pomimo udowodnionego braku przydatności glutaminy wciąż ją stosują? I mają ją włączoną do stałej suplementacji... Jak dla mnie to to jest zastanawiające.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3911 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32241
Gluta ma swoich zwolenników i przeciwników, część osób wierzy w jej działanie
anty-kataboliczne, ja odczuwam szybszą regeneracje. I jeżeli mogę wyrwać za dobre pieniążki to dorzucam.

Swoją drogą nawet Body nie tak dawno pisał, że robiąc aero na czczo warto dać 10g BCAA przed i 10-15g glutaminy po, a z kim nie rozmawiałbym każdy mówi jak ważne jest uzupełnianie glikogenu za pomocą węgli po intensywnym treningu. Coś w tym musi być.


I właśnie Amnetorius jeżeli carbo, vitargo nie byłoby przydatne to wydaję mi się, że osoby startujące w zawodach nie używałyby go


Zmieniony przez - Bezelu w dniu 2010-02-05 21:46:23

Zmieniony przez - Bezelu w dniu 2010-02-05 21:47:36

zuo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1496 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50560
Amentoris - więc jak pisałem to zależy od wieli czynników, typu budowy, genetyki, diety.
Radzę byś podkręcił matabolizm areobami - 5x w tygodniu areoby po 45-60min. Systematycznie.

Co do Glutaminy jest ona ważnym zbiornikiem azotu organicznego (bilans azotu).
W wielkim skrócie - Azot buduje białka - jest go ok 15% w masie białka- grupa aminowa NH2. Glutamina jest zbiornikiem tego pierwiastka, gdzie nasz organizm ez niej nie potrafi syntetyzować nowych białek ustrojowych. Gluta chorni przed katabolimem - ale to wszyscy wiemy. Zwiększa nawodnienie komórek co prowadzi do szybszej odbudowy mikrouszkodzeń we włóknach mięśniowych, a to prowadzi do ich szybszej odbudowy i pogrubienia ich, przez nawodnienie komórek ogranicza działanie kortyzolu - hormonu katabolicznego, ma także za zadanie do rozprowadzenia kwasu mlekowego.
tak więc nie pisałbym że Gluta jest be. Zaraz po BCAA dla mnie to nr 2. wśród supli antykatabolicznych.
Pozdro!

-[][]------[][]-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Ja tu o glutaminie, a Ty o carbo... ale spoko...

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 8678 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160898
Rafi mowilem juz - maso-rzezba

mam 182cm / 95kg / endomorfik /
dieta
na 0 albo troche nizej w nietrenigowe a 0 albo lekko na + w treningowe

...:::Every Dream Has A Beginning:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1496 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50560
Faftaq - opieram wiedze nie na przeświadczeniu - ale na doświadczeniu i praktyce kulturystów naszej kadry w BB (juniorach jak i seniorach).
Teoria teorią , a praktyka praktyką.

-[][]------[][]-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1496 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50560
Molu to o czym my tu rozmawiamy - bez diety będzie wielki **j
Nie ma takiego czegoś jak maso rzeźby - to potrafi tylko Piotrkowicz
W BB mamy okres budowania sił, masy , odtwarzania siły i masy, separacji, definicji, a potem BPS i start

Zmieniony przez - rafi11 w dniu 2010-02-05 21:55:37

-[][]------[][]-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 8678 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160898
o co Ci chodzi ze bez diety?

...:::Every Dream Has A Beginning:::...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CYkl??

Następny temat

Ocena Zestawu (Masa/Siła)

WHEY premium