SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wada wzroku a SW

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2124

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1730 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16892
Mam 15 lat i chciałbym trenować SW. Problemem jest moja wada wzroku, która wynosi -3,5 D (krótkowidz) oraz 0,5 cylinder (tak samo na obu oczach).

1. Czy jest możliwość ćwiczenia w szkłach kontaktowych?
2. Jak jest z tym na zawodach (dokładniej na zawodach MMA, tych amatorskich i zawodowych)?
3. Co się dzieje gdy ma się założone szkła i dostaje się w pysk? Czy jest możliwość uszkodzenia oka?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
powiem tak LEKARZ i to on musi stwierdzić z doświadczenia .

1. widziałem jak chłopaczyna ćwiczy w szkłach wypadały mu .
2. raczej nie przejdziesz badań , które by ci pozwoliły stratować , ale to też lekarz .
3. nie mam pojęcia .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1730 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16892
Tomasz1405
powiem tak LEKARZ i to on musi stwierdzić z doświadczenia .

1. widziałem jak chłopaczyna ćwiczy w szkłach wypadały mu .
2. raczej nie przejdziesz badań , które by ci pozwoliły stratować , ale to też lekarz .
3. nie mam pojęcia .


Wada wzroku dyskwalifikuje mnie z zawodów? Dlaczego?
Wg. tego artykułu (2010, więc nie taki stary): https://www.sfd.pl/[ART]_Trening_SW_z_wada_wzroku-t572111.html
nawet w UFC są zawodnicy, którzy nie tylko startują z wadą ale i w szkłach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
napisałem ci lekarz .

co do zawodów , w kraju ciężko znaleść lekarza który obsługuję zawody ( boją się) tym samym przy badaniach albo trafisz na takiego ( rzadko ) co wypiszę i po wszystkim , żeś zdatny albo przebada cię od góry do dołu i podbiję przy 100% sprawności .

ty się nie porównuj do zawodników UFC .

Wizyta du lekarza ,a nie poszukiwanie odpowiedzi na forum .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12581
1. Możesz ćwiczyć w szkłach kontaktowych ale miekkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1730 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16892
Przecież wiadomo, że pójdę popytać do lekarza, nie musisz mi o tym przypominać w co 2 słowie. Jakbyś wykazał trochę myślenia, to zrozumiałbyś że pytam o osoby KTÓRE MIAŁY Z TYM STYCZNOŚĆ / TRENUJĄ W TEN SPOSÓB. Po co mi odpowiedź ludzi którzy nie mają z tym żadnego doświadczenia? Chcę informacji z kilku źródeł abym mógł je zweryfikować. Zdziwiłbyś się, ale lekarze nieraz znają się mniej od ludzi na forum (chyba, że idziesz prywatnie, wtedy wiedzą wszystko).

1. Możesz ćwiczyć w szkłach kontaktowych ale miekkich

Rozwiniesz temat? Przynamniej jakiś konkret wreszcie.

Zmieniony przez - astrophysic w dniu 2012-10-14 20:25:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12581
Sory bo przypadkiem wysłałem odpowiedź i nie mogłem już edytować.
Możesz ćwiczyc w soczewkach kontaktowych ale miękkich, nie stwarzają one żadnego zagrożenia dla oka, znam pare osób które w takich właśnie ćwiczą ,ale musisz liczyć się z tym że podczas walki mogą ci wypaśc(np. jeżeli ktoś przetrze ci oko rękawicą).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1730 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16892
jonny1987
Sory bo przypadkiem wysłałem odpowiedź i nie mogłem już edytować.
Możesz ćwiczyc w soczewkach kontaktowych ale miękkich, nie stwarzają one żadnego zagrożenia dla oka, znam pare osób które w takich właśnie ćwiczą ,ale musisz liczyć się z tym że podczas walki mogą ci wypaśc(np. jeżeli ktoś przetrze ci oko rękawicą).


Czemu miękkie miałyby być lepsze od twardych? Nie na odwrót?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12581
W twardych prawie na pewno nie można ćwiczyć, bo mogą pęknąć, dla pewności spytaj lekarza. Miękkie to jakby taka folia, dlatego nawet jak rozleciała by ci się na oku to fizycznie nie jest w stanie ci go uszkodzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1730 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16892
OK. W takim razie pójdę na trening narazie normalnie (na 1 i tak nie będę się bił, pewnie nawet w okularach będe mógł ćwiczyć, tak jak na WF), popytam trenera o tą sprawę i potem najwyżej co lekarza i optyka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7465
jonny1987
W twardych prawie na pewno nie można ćwiczyć, bo mogą pęknąć, dla pewności spytaj lekarza. Miękkie to jakby taka folia, dlatego nawet jak rozleciała by ci się na oku to fizycznie nie jest w stanie ci go uszkodzić.


jakie to są twarde soczewki a jakie miękkie? jeden chvj różnią się tylko stopniem nawilżenia - nie ma miękkich i twardych

1. jest taka możliwość - mi samemu zdarzało się ćwiczyć jak zapomniałem zdjąć i nie wypadły (trening muay thai)

2. nie wiem o co chodzi - czy cię dopuszczą czy nie? wada wzroku nie powinna być problemem jeśli chcesz brać udział w zawodach/turniejach

3. nic się nie dzieję - soczewka może wypaść ew. się podwinąć ale nie zagraża to w żaden sposób oku

do treningu i tak będziesz musiał je zdejmować bo podczas walki w parterze będzie ryzyko wypadnięcia (szkoda soczewek-tanie nie są)

ps. szkła kontaktowe są szkłami tylko z nazwy - nikt by ich nie wprowadzał do użytku gdyby mogły uszkodzić oko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

katar i przegroda nosowa.

Następny temat

Ból pięty - odbicie?

WHEY premium