SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC Fight Night 153: Gustafsson vs. Smith – wyniki walk i dyskusja

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4338

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Przedstawiamy wyniki walk gali UFC Fight Night 153, która odbędzie się w Ericsson Globe w Sztokholmie w Szwecji, a jej walką wieczoru będzie pojedynek w wadze półciężkiej między Alexandrem Gustafssonem (18-5 MMA, 10-5 UFC) i Anthonym Smithem (31-14 MMA, 7-4 UFC) natomiast w co-main evencie w wadze półciężkiej zmierzą się Jimi Manuwa (17-5 MMA, 6-5 UFC) i Aleksandar Rakić (11-1 MMA, 3-0 UFC).

Transmisje:
UFC Fight Pass – godzina 16:00
Polsat Sport Fight – godzina 19:00
Polsat Sport – godzina 20:00

Karta główna (godzina 19:00)

Walka wieczoru
205 lbs.: Anthony Smith pokonał Alexandra Gustafssona przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 4, 2:38

Co-main event
205 lbs. Aleksandar Rakić pokonał Jimiego Manuwę przez KO (wysokie kopnięcie), runda 1, 0:22

145 lbs.: Makwan Amirkhani pokonał Chrisa Fishgolda przez poddanie (anakonda), runda 2, 4:25
155 lbs.: Christos Giagos pokonał Damira Hadzovica przez jednogłośną decyzję (29-27, 29-27, 29-28)
145 lbs.: Daniel Teymur pokonał Sung Bin Jo przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28)

Karta wstępna (godzina 16:00)
135 lbs.: Lina Lansberg pokonała Tonye Evinger przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-27, 30-26)
155 lbs.: Leonardo Santos pokonał Steviego Raya przez KO (cios), runda 1, 2:17
155 lbs.: Frank Camacho pokonał Nicka Heina przez TKO (ciosy), runda 2, 4:56
135 lbs.: Bea Malecki pokonała Dudę Santanę przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2, 1:59
205 lbs.: Devin Clark pokonał Darko Stosića przez jednogłośną decyzję (3x 29-28)
155 lbs.: Joel Alvarez pokonał Danilo Belluardo przez TKO (ciosy w parterze), runda 2, 2:22


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-06-01 22:17:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

@GeezFX

Jimi Manuwa kończy karierę po przegranej walce na UFC Fight Night 153

Po przegranej walce przez nokaut w pierwszej rundzie z Aleksandarem Rakicem na gali UFC Fight Night 153 w Sztokholmie, wieloletni zawodnik wagi półciężkiej UFC Jimi Manuwa zdecydował się zakończyć karierę.

Urodzony w Nigerii Brytyjczyk ogłosił zakończenie kariery w oświadczeniu umieszczonym na Instagramie:

Jimi Manuwa
„Przyjechałem do Londynu z Nigerii, gdy miałem 10 lat w 1990 roku. Dorastałem w południowym Londynie i miałem szalone nastoletnie lata wypełnione walkami i lekcjami życia. W 2006 roku, kiedy miałem 26 lat i odkryłem UFC podczas przeglądania kanałów sportowych późną nocą, to od razu mnie porwało, tacy zawodnicy jak Rampage Jackson, Tito Ortiz , Randy Couture , Shogun byli moimi ulubionymi zawodnikami i natychmiast stałem się fanem.

Nigdy wcześniej w swoim życiu nie postawiłem stopy w żadnej siłowni czy klubie sztuk walki i nie miałem żadnych planów. W 2008 roku miałem 28 lat i powiedziałem sobie, że będę walczył, aby dostać się do UFC. Zszedłem z kanapy i zaczęłam trenować Muay Thai i BJJ, nie miałam doświadczenia w sztukach walki, ale byłem twardym sk***ielem z południowego Londynu. Sztuki walki natychmiast wprowadziły więcej struktury i dyscypliny w moje szalone życie i pomogły mi stać się dużo lepszą osobą niż wcześniej. Po 2 tygodniach treningu miałem swoją pierwszą walkę zawodową, którą wygrałem. W ciągu pierwszych 2 lat byłem numerem jeden w Wielkiej Brytanii, ale celem była rywalizacja w UFC. Wszystkie swoje walki wygrałem przez KO i w 2012 roku podpisałem kontrakt z UFC po dwukrotnym odrzuceniu z ich strony z rekordem 11-0 i wszystkich wygranych po nokautach.

Miałem wspaniałą karierę w sztukach walki, a ostatnie 4 walki były ciężkimi porażkami nie tylko dla mnie, ale i dla mojej rodziny, która zawsze jest na pierwszym miejscu. Rozdawałem głównie nokauty i zebrałem kilka, to jest mój ulubiony styl, ale ma to wpływ na ciało szczególnie wstrząsy na mózg, których konsekwencje nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Spotkałem wielu wspaniałych ludzi po drodze i podróżowałem po świecie, ale nadszedł czas, aby zamknąć ten rozdział i otworzyć następny, ponieważ poza walą jest jeszcze życie. Czuję, że to mój obowiązek dać więcej sportom walki, które kocham, ale poza walką. Dziękuję wam @danawhite i @ufc za to, że pozwoliliście mi zaprezentować moje umiejętności i dziękuję wszystkim moim trenerom i partnerom treningowym, którzy pomogli mi i nauczyli mnie iść tą drogą. Wyrazy miłości dla kibiców i wreszcie dla mojej drogiej rodziny, z którą razem spełniliśmy to marzenie. Jimi POSTERBOY Manuwa PB1…. w kontakcie.”


Jimi Manuwa (17-6) stoczył dla UFC dwanaście walk dzieląc je po równo na zwycięstwa i porażki, ale ostatnie cztery walki, to niestety same porażki Anglika w pojedynkach z Volkanem Oezdemirem, Janem Błachowiczem, Thiago Santosem i teraz z Aleksandarem Rakicem.
https://www.instagram.com/p/BySWuHCBjJb/?utm_source=ig_embed 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Camacho pięknie rozbił Heina :) Podobało mi się to
https://twitter.com/Fightbrk/status/1134847878407622662

WOW Santos zabił Raya tym ciosem
https://twitter.com/OnMMA/status/1134851421189419011

nie ma czego zbierać po Manuwie. Gość chyba pożegna się z UFC
https://twitter.com/mma21plus/status/1134897707087122432

Smith porobił Gustafssona i prawdopodobnie wysłał go na emeryturę
https://twitter.com/UFCEurope/status/1134908704749432834

Dzięki za wspólne komentowanie






Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-06-01 17:48:06

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-06-01 18:00:58

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-06-01 21:06:57

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-06-01 21:56:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Nawet nie wiedziałem, że już koniec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3429 Napisanych postów 9308 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 93093
Smith pokonał Gusa lol. GUS taki niemrawy zmieniłby obóz, wyjechał do USA czy coś

Dawniej Agares25. Na forum od 2013.
Twój lęk zniknie, jeśli jesteś w stanie zaakceptować największe cierpienie
Nie jesteśmy niewolnikami losu, jesteśmy niewolnikami własnego umysłu.
Godzina cierpienia zawiera w sobie więcej prawdy niż cały rok zadowolenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Z Gusem coś się stało psychicznie i on raczej już nie wróci. Koleś był mega słaby psychicznie i już raczej lepiej z nim nie będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
O ja p******e!
Pomine że przeoczyłem gale.
Ale ze Smith PODDAŁ Maulera??
Szczęka.mi spadła na kolana

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Szkoda mi Alexandra. Depresja to jest strasza rzecz. Zmienia i niszczy człowieka i mało.kto rozumie ta chorobę

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 378 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29513
Dokładnie, Gus boi się wymian, widać było, że umiejętności ma większe od Smitha, szczękę też ma nadal dobrą, Smith mimo tego, że trafiał Gusa to nie był w stanie nim nawet zachwiać. Dobrze, że Gus przechodzi na emeryturę, jest jeszcze młody, zawsze może wrócić i miejmy nadzieję, że wróci w dobrej formie psychicznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images

Alexander Gustafsson ogłosił zakończenie zawodowej kariery

Szwed postanowił zakończyć zmagania w oktagonie.

W walce wieczoru wczorajszej gali UFC Fight Night 153 Anthony Smith (32-14, 8-3 w UFC, #4 w rankingu UFC) poddał Alexandra Gustafssona (18-6, 10-6 w UFC, #2 w rankingu UFC). Po odniesieniu szóstej w karierze porażki, walcząc przed własną publicznością, Szwed zdecydował o ogłoszeniu zakończenia kariery.

Mauler pogratulował rywalowi postawy przed i podczas walki, podziękował kibicom i zdejmując rękawice, które później zostawił na macie klatki, podsumował „przedstawienie skończone”.

W późniejszych wypowiedziach Alexander przyznał, że to właśnie ta porażka przyczyniła się do jego decyzji. Szwed nie odchodzi całkowicie ze sportu, pozostanie w nim jako trener i właściciel klubu.

Gustafsson rozpoczął zawodową karierę w 2007r., po ośmiu zwycięstwach z rzędu trafił do największej organizacji MMA na świecie. W UFC Alexander stoczył 16 pojedynków, z których 10 wygrał. 3-krotnie walczył o pas wagi półciężkiej jednak za każdym razem bez sukcesu. W jego rekordzie znajdują się zwycięstwa w rywalizacji m.in. z Gloverem Teixeirą, Janem Błachowiczem i Jimim Manuwą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
No i dobrze, bo stoczył się niemiłosiernie, jedyny plus to taki, że Janek może pójść wyżej w rankingu, bo co raz mniej poważnych pretendentów w tej wadze i kto wie czy o pas nie powalczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Jon Jones skomentował oświadczenie Alexandra Guustafssona o zakończeniu kariery

W sobotę, w walce wieczoru gali UFC Fight Night 153 w Sztokholmie, trzykrotny pretendent do tytułu mistrza wagi półciężkiej Alexander Gustafsson został poddany przez Anthony’ego Smitha. Podczas wywiadu po walce, szwedzki wojownik zaskoczył publiczność i widzów, ogłaszając zakończenie kariery w MMA.

„Cóż mogę powiedzieć… Show dobiegł końca”, powiedział Gustafsson rzucając rękawice na matę Oktagonu.

Czuję jakbym już nie miał w sobie [tego żaru], tak szczerze mówiąc. Czuję, że popełniłem błędy, których nie powinienem popełnić. Po mam wrażenie, że nadszedł czas. Nie chcę być journeyman’em (zawodnikiem, który doznaje porażek w dobrym stylu i z dobrymi przeciwnikami), nie chcę tego robić, bo mi za to płacą. Chcę to robić, ponieważ kocham to i chcę być na szczycie”.

Nic dziwnego, że to oświadczenie Alexandra Gustafssona wywołało natychmiastowe reakcje w świecie MMA wliczając w to innych zawodników, z których większość chwaliła go za jego niesamowitą karierę.

Oświadczenie Gustafssona przyciągnęło również uwagę aktualnego mistrza wagi półciężkiej UFC Jona Jonesa, prawdopodobnie jego największego rywala z którym walczył dwukrotnie i z którym dwukrotnie przegrał.
https://twitter.com/JonnyBones/status/1134922380034183168
https://twitter.com/JonnyBones/status/1134922556513722368

Jon Jones
„Szczerze mówiąc, nie wierzę ci. Ale jeśli mówisz poważnie, dziękuję ci za wszystko. Trzymałeś poziom tej dywizji i zrobiłeś z nas lepszych zawodników. Idź bawić się z rodziną”.


„Niech zabawa trwa”, podsumował Jones, dzieląc się słynnym zdjęciem zrobionym zaraz po pierwszej walce, a właściwie wojnie z Alexandrem Gustafssonem w której Szwedowi niewiele brakowało do pokonania Amerykanina.
https://twitter.com/JonnyBones/status/1134923326286061568


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-06-02 22:41:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Yoel Romero otrzymał ponad 27 milionów odszkodowania od firmy produkującej suplementy

Następny temat

UFC Fight Night 160: Hermansson vs. Cannonier

WHEY premium