SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ułożenie pięści

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 18064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
Toć napisałem Ci że nie tylko Dempsey tak uderzał ale wszyscy bokserzy, gdy boks polegał na biciu bez rękawic lub w cienkich rękawicach. Od stworzyciela boksu szernierza Jamesa Figga przez Corbetta po Dempseya, Tysona, Floyda Mayweathera czy Conora McGregora.

Nikt nie mówi aby mieszać boks z innymi.sztukami walki, ale właśnie uderzanie prostych jakie ty mówisz to nie czysty boks a wynik grubych rękawic i niedokształconych trenerów jak mówił Dempsey, bo w boksie uderzano od początku ułożenia pionowego przy prostym i z 3 dolnych kostek.

Przeczytaj sobie książę Dempseya, on tam opisał to przejście metodyczne w boksie.
























But what many don't realize is that Floyd Mayweather's style of fighting also takes many cues from Jeet Kune Do ideology. In fact, Floyd Mayweather Sr. told ESNews Boxing during an interview with Elie Seckbach in 2014 that he was a huge fan of Bruce Lee."
Źródło

http://www.boxingnews24.com/2015/02/shades-of-bruce-lee-pacquiao-mayweather-and-the-sweet-science-of-boxing/


Czyli nie mieszam boksu z innymi sztukami walki ale mówię o jego czystej postaci.




Zmieniony przez - maczumaczy w dniu 2017-08-21 12:13:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
Dlatego, radzę kowalowi no i tobie Ernesto, może zmiencie trenera albo doczytajcie to co ja doczytałem na innym forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bez komentarza.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
Tylko to jest tylny prosty i bardzo dobrze jest bity na tych obrazkach, bo TO UDERZENIE TYLNĄ RĘKĄ ręką ustawia się za barkiem, zobacz jaką częścią rękawicy biją Panowie, 3 dolnymi kostkami. Aha ja opisałem przecież w każdym przypadku cios prosty przednią ręką aby był bity pionowo nie horyzontalnie, prawda. Biomechanika tylnego krzyżowego jest inna. Mówię przeczytaj sobie książę Dempseya, nie teoretyzuj co ci się wydaje. Dlatego ja lubię naukowe podejście w sztukach/sportach walk bo prowadzi do zrozumienia ruchu od środka, dlaczego tak a nie inaczej, jak najlepiej wykorzystać ciało w uderzeniu, a nie podejście "bo tak jest w boskie, w owijkach i rękawicach i ch**".



Zmieniony przez - maczumaczy w dniu 2017-08-21 12:26:01

Zmieniony przez - maczumaczy w dniu 2017-08-21 12:28:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok. Kolega powie trenerowi, że nie będzie bił poziomo (o ile trener tak chce), tylko będzie bił pionowo, bo Mike Tyson tak bił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
Będzie bił tak bo tak jest lepsza mechanika, do geberowania siły i bezpieczniejsza dla ręki w tym wypadku. Jeśli trener tego.nie wie, twój, czy jego, to musocie zmienić trenera. Proste. Nie powinno się uderzać pod widzimisię trenera bo powie "bo tak" tylko należy go zapytać dlaczego tak ,a nie inaczej skoro można uderzać lepiej.


Zmieniony przez - maczumaczy w dniu 2017-08-21 12:43:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 479
maczumaczy czyli wg ciebie trzeba bić przednią ręką pionowo a tylna ręką poziomo ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To Fiodora Łapina też trzeba zamienić na takiego, który bije pionową dłonią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
No, dlatego Ci co tak.biją są na topie i większość boksero z PL co się wybije zostaje już w gymach w USA. Wolałbyś Łapina czy Cus d'amato ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
Kowal57
maczumaczy czyli wg ciebie trzeba bić przednią ręką pionowo a tylna ręką poziomo ??


Tak, ale w obydwu przypadkach 3 ,dolnymi kostkami i nie wg mnie ale wgtak Jamesa Figga, Corbetta, Dempseya, Haisleta, tak nauczano w boksie od początku. Wynika to z różnicy w mechanice obydwa uderzeń i ułożenia ciała.

Tutaj rysunek krzyżowego z książki Haisleta, taki sam znajdziesz w książce Tao of jeet kune do, kowal zmień trenera i zgłoś się do tego gościa od t**** na Polskę o.którym wspomniałem on jest ekspertem w tej dziedzinie, udziela się na innym polskim forum o sztukach walki.





Zmieniony przez - maczumaczy w dniu 2017-08-21 12:54:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przegroda

Następny temat

kategoria wagowa bjj

WHEY premium