SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ułożenie pięści

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 18063

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
Ciężko kłócić się z ilością wygranych walk w ringu przez Dempseya, jeśli uderzasz silnie i właściwie bez owijek i bez rękawicy to w rękawicach również. Jeśli uderzasz tak odchyloną ręką to nie zgina ci się ręka bo nie uderzasz tak silnie jak byłoby to możliwe, zegnij łokieć bardziej wtedy będzie sierp czysty a nie tzw długi sierp, jeśli uderzysz w cokolwiek na zgietym nadgarstku silnie to logiczne że Ci się zegnie.

Jeśli odchylasz tak rękę przy sierpie tzn że uderzasz źle.

To nie jest wiedza z filmików ale wynika z wiedzy na temat biomechaniki ruchu.

Poszukaj jak uderzał ojciec boksu James Figg, później bokserzy jak Corbett czy Joe Louis lub Dempsey oni wszyscy mają konkretne wyniki w ringu.






Zmieniony przez - maczumaczy w dniu 2017-08-21 11:31:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 479
Jezeli ktos chce dodac jeszcze jakas opinie to prosze bardzo ale i tak dziekuje za odpowiedzi. Teraz widze swoj blad i musze go zniwelowac :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
Najlepiej, zmień trenera na dobrego, to ci to wszystko wytłumaczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
maczumaczy masz numer do Dempseya? :) a tak powaznie, napisz cos wiecej o tych "zawirowaniach w biodrach" to jedyne zagadnienie jest mi obce. Thx.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
Najlepiej, zmień trenera na dobrego, to ci to wszystko wytłumaczy. podejrzewam że płacisz za,te treningi jakiemuś gościowi, co nawet nie poświęcił czasu lub z braku wiedzy ci nie wytłumaczył szczegółów. A pamiętaj diabeł tkwi w szczegółach, bo to one sprawiają wielką różnicę. Zmień trenera, lub sztukę walki na taką/iego.gdzie Ci wytłumaczą. po tak to trenujesz u jakiegoś gościa, a wiesz Więcej z forum niż z treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra, nie ma sensu się licytować. Każdy napisał co chciał i o to chodzi. Jeszcze nikt na forum nie przekonał drugiej strony W kung-fu uderzałem pionową dłonią, a w boksie musiałem się przestawić. O to mi chodzi. Wielu bokserów krytykuje pionowe ułożenie i wiele innych zasad jest łamanych, ale w początkowym nauczaniu prosty bijemy poziomo. Jeśli zgięta dłoń ma narazić naszego początkującego kolegę na kontuzję to wycofuję się i niech zacznie z prostym ułożeniem. Musi jednak wiedzieć, że powszechnie stosowana jest technika ze zgiętą ręką i niech ją wprowadza. Sierpowy ze zgiętą ręką jest trudniejszy do obrony i silniejszy. To drugie do sprawdzenia na tarczach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Oboje macie racje, ale to "zawirowanie bioder" o ktorych wspomnial maczupikczu, a nie wyjasnil, nie daje mi sposkoju.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
Ja mówię żeby bić sierp na zgietej ręce ale nie na zgiętym nadgarstku,prosty uczony pozimo jest uczony źle przez co jestt słabszy od tego bitego właściwie pionowo, do sprawdzenia na celu, tarczy i w walce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok, szkoda czasu, każdy napisał co chciał.



Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-08-21 11:41:44
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 479
A jezeli chodzi o te proste z ulozeniem pionowym co mowil maczumaczy to mnie zaciekawilo. Do tej pory bilem poziomo proste ale w zasadzie pionowo jest mniejsza srednica reki czyli latwiej wbic sie w garde przeciwnika. Czy te 1,5-2cm moga zrobic duzą roznice w latwiejszym trafieniu przeciwnika ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przegroda

Następny temat

kategoria wagowa bjj

WHEY premium