SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Thai

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10079

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm... -zauważyłem że na tym forum bardzo często jest poruszana kwestia Thai boxingu. Zarówno z własnego klubu (ćwiczę Kyokushin) jak i od was można się dowiedzieć że jest on (jak na stójkę) wyjątkowo skuteczny. Więc nasoowa się pytanie-w czym tkwi jego skuteczność-czy chodzi o jakiś program ćwiczeń, specyficzne nastawienie do walki, system szkoleniowy etc.? Zamierzam niedługo zacząć trenować coś w parterze (bjj, judo, zapasy or something...)-czy thai będzie lepszym uzupełnieniem i czy warto przerzucić sie nań z KK? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Eron
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 590 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19316
bruce lee - skad bierzesz te fotki tego goscia na zielonym tle, bo juz wczesniej tez je wstawiales (znaczy sie podobne)

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Warto. O skutecznosci Muay Thai decyduje przede wszystkim technika.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oj jaki odzew :)
dobra-tak na serio-ma ktoś może adresy jakichś stron dotyczących thai i napisanych w JĘZYKU_POLSKIM? Z własnych doświadczeń wiem ze niezbyt tego w naszym drobnym kraju dużo, ale widzę równierz że są tutaj ludzie którzy siedzą w tym dłużej. To jak będzie? :)

Eron
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma takowych.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie. Nie tylko. Takze na lokciach, kolanach, taktce walki i w mniejszym stopniu, ale takze (zwlaszcvza w europejskim wydaniu) na technikach recznych.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najladniejszy nokaut jaki widzialem na Muay Thai to bylo kolanko z wyskoku ze zwarcia. Nota bene na Eurosporcie, szkoda ze juz nie puszczaja Thai boxu (((
A na FTP (dzial "filmy z Sherdog,com) jest tez sliczny nokaut z lokcia po obrocie.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


BJ Penn.

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mhm.
Jako zast. red. NACzELneGO Budokanu powinieneś znać odpowiedż na moje (nota bene kolejne już :) pytanie. Czy w magazynie pojawił się juz jakiś artykuł na ten (Thai) temat, lub czy może ma zamiar (fajnie by było) zrodzić się w czyjejś głowie? Jeśli tak, byłbym wdzięczny za podanie numeru. Acha-z kim dostał wpier*** Kurosava (3xms Kyokushin & ms Japoni) i czy dajecie wiarę pogłoskom jakoby to A.Filo dysponował najmocniejszym na świecie low kickiem? Ja szczerze mówiąc włożyłem to między bajki, jednak wolę zasięgnąć języka.

Eron
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
o Muay Thai jest w nr 1 i 2. W najblizszym bedzie artykul o low kickak, bezie tez niedlugo o Chute boxe i o walkach Thai boxerow z innymi stylami.
Hiroki Kurosawa w Pride 1 przegral z Igorem Meindertem (nokaut w 3 r), w Pride 6 wygral z Nobuaki Kakuda. Ta druga walka była knockdown.To jest jego strona:
http://www.kurosawadojo.com/ niestety na razie po japonsku.
Filho ma bardzo silne kopniecia, ale watpie czy najsilniejsze. Nie wiem czy w ogole mozna powiedziec ze ktos ma najsilniejsze.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
być może idę na lenia, bo szczerze mówiac nie chce mi sie szukać, zatem pozolę sobie zapytać-czy jest możliwość zamówienia archiwalnych numerów Budokanu (w tym wypadku numeru 1,2) i jeśli tak to za jakim pośrednictwem (net, gazeta etc.) i przy jakiej odpłatności?
Jako że jest to już topic o muay thai, a ciekawość swoje miejsce w hierarchi potrzeb ma, ponownie pozwolę sie zaprowadzić do piekła :) Czy w muai thai występuje jakaś struktura stopni i czy ktoś (Bortua...? ;) ) może zna chociażby podstawowe zasady panujące tam na turniejach. Pytam ponieważ zamierzam się przerzucić, a nie chcę wejść w środowisko zupełnie zielony, help ludzie... :)

Eron
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tel (052) 364 97 87,
8,50 ,-
O ile wiem to stopni nie ma. A na turniejach jest roznie, zalezy gdzie. Inaczej jest w zawodowych walkach, inaczej w amatorskich.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SMUTNE!!

Następny temat

Tradycjionaliści w UFC

WHEY premium