SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Termogeneza

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1715

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć,

mam szerokie biodra i ogólnie miednicę, ramiona jeśli są od niej szersze to niewiele. Czy długotrwałe siedzenie (5-10 lat) może powodować że ona się rozrasta na szerokość? Mam tutaj na myśli wyłącznie kości, a nie tłuszcz. Niestety ostatnie lata przez nieudaną operację nogi głównie przesiedziałem. Mój ojciec też ma szeroką z tym że on jest kierowcą, więc nie wiadomo czy tpo geny czy ta sama przyczyna (dłuuugie siedzenie).

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
Cześć!

Szczerze powiem, że nigdy nie słyszałem o tym aby po dorośnięciu zmieniała się wielkość kości. Jedyne zmiany jakie mogą się dokonać w obrębie kości, to zwiększenie lub zmniejszenie ich gęstości oraz, co ciekawe, można rozbudować kości czaszki (przy odpowiedniej modulacji szczęki). Jednak z tego co piszesz, szerokość miednicy mogłeś odziedziczyć genetycznie i niestety nic z tym nie zrobisz. Zmiany jakie natomiast mogły zajść w Twoim organizmie idą w stronę osteoporozy ze względu na brak obciążania stawów i kości poprzez stały ruch, co powoduje organizm zmniejsza gęstość kości gdyż nie potrzebuje aby były gęste i twarde. Nie dopatrywałbym się rozrostu miednicy przez brak ruchu.
Polecamy również: Trening na siłowni, a osteoporoza. Czy trening siłowy może poprawić gęstość kości?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 995
Gdzieś natknąłem się na badania, że po wiek dorastania kościec może jeszcze urosnąć w szerz, natomiast wzrost pozostaje taki sam, ewentualnie zmniejsza się ku starości.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa czy redukcja

Następny temat

Fortebol

WHEY premium