SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Systematyka treningu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1475

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1241
Od kilku miesięcy trenuję bjj. wcześniej też trochę kominowałem z innymi stylami i przede wszystkim z siłką. bjj okazało się strzałem w 10 i raczej pozostanę przy tym stylu conajmniej na najbliższe kilka lat. Zastanawia mnie tylko jedno: trenuję w Poznaniu w strefie walki i w grupie początkowej mamy 3 treningi w tygodniu po 1h. Jak sprawdzałem w sieci, to w innych klubach w Polsce treningi są przynajmniej po 1,5 albo nawet 2h. Czy jedna godzina to trochę nie za mało? Co sądzicie na ten temat? Jeżeli to rzeczywiście trochę mało, to jak wytłumaczyć dość dobre wyniki trenujących tu zawodników, z których kilku należy do krajowej czołówki? Wszyscy w sumie trenują tak samo. Nie wiem, czy oni biegają jeszcze po innych klubach, czy system szkolenia w strefie walki jest tak dopracowany. Przeciętny trening wygląda tak: 15 minut rozgrzewki ogólnej (biegi, rozciąganie, przewroty itp.) 5 minut "walki o pozycję" później 25 minut części technicznej - średnio 3 nowe techniki i na koniec 3 sparingi po 5 minut. Tak więc na treningach przede wszystkim dużo walczymy. Czasami w zależności od prezentowanych technik są jeszcze "zadaniówki" Niby godzina to trochę mało, ale można naprawdę nieźle dostać w kość. Jestem ciekawy jak to wygląda w innych klubach i jakie są wasze opinie o przedstawionym przeze mnie schemacie. Czy da się trenując 3h w tygodniu według opisanego przeze mnie systemu osiągać systematyczne postępy? Jeżeli nie to jak inaczej wytłumaczyć niezłe osiągnięcia niektórych zawodnikówz naszego klubu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
pogadaj z nimi jak wygalda ich trening przed zawodami

moim zdaniem robia cos na wlasna reke ew grupa zawodnicza przed zawodami inaczej trenuje

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
dokładnie. u mnie na judo sama rozgrzewka to 30-40 minut, nie wyobrażam sobie zawodniczego przygotowania w 15.
a trening powinien trwać 1,5 - 2 godziny, w zalezności od programu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trenuję karate jak trenować na siłce ??

Następny temat

Puchar Świata Shidokan - Francja 2005

WHEY premium