SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stopnie w taekwondo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5717

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1565
Siemanko, mam pytanko. Chciałbym zacząć tenować taekwondo, wcześniej trenowałem taja przez rok, i chodzi mi o to jak to jest z tymi stopniami, jak wyglądają egzaminy i po jakim czasie mógłbym je zdawać ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
Najłatwiej na stronie Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego:

http://www.taekwondo.home.pl/pztkd/zwiazek/egzaminy/oficjalne_wymagania_egzaminacyjne_PZT.xls

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3447
Egzaminy są 2 razy w roku. Najpierw zaczynasz zdając na 10kup i jest to biały pas potem 9 (żółta belka) a następnie 8kup - żółty pas. Wszystko masz na stronie PZTKD. Na egzaminie wykonujesz podstawowe układy (filmiki z układami - www.sonkal.taekwondo.cz) kopniecia i techniki + ew. testy siły, gibkości i rozbić.


Pozdrawiam!

Edit: Dotyczy to TKD ITF

Zmieniony przez - TACTIQUE w dniu 2007-02-07 16:43:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
Stopnie i kolory paskow roznia sie pewnie w roznych odmianach federacjach TKD a co do egzaminow to tka jak wszedzie jka trener widzi ze kumasz o co chodzi to cie puszcza na egzamin ktory odbywa sie przewaznie 2x w roku+egzaminy na obozach. wiem ze istnieje opcja zdawania na 2 stopnie na raz ale czy jest tak wszedzie to sobie nie dam glowy uciac

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
"Wszystko masz na stronie PZTKD."

Dokładnie to wszystko masz tak jak to widzi PZTKD. A Taekwon-do w Polsce nie kończy się na PZTKD.

Zmieniony przez - wwwaldek w dniu 2007-02-07 19:42:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1565
Dzięki za pomoc We wtorek ide na pierwszy trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3447
wwwaldek dlatego pod spodem jest edit "dotyczy TKD ITF"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
No tak, nie zauważyłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 524
No a jak ma sie to w WTF ??
Chce zacząć we wrześniu
czy na start będę miał biały pas czy na to tez trzeba zdawać
Bo jeśli tak to znaczy że trzeba trenować 2 lata aby mieć żółty pas z zieloną belka :/

Żyje tak aby bedac orginalem nie umrzeć kopią

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
Na start będziesz miał w WTF biały pas.

Co do szybkości zdobywania kolorków - u mnie paru ludzi wiąże się żółtym z belkami lub bez nawet po 3 latach, żyją, nie płaczą z tego powodu i do zieleni im się straszliwie nie spieszy.

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 524
No ja bym chciał mieć żółty po 6 miesiącach a po 1,5 roku zielony i na zawody , wiem że wtedy na zawodach marne szanse ale chodzi mi o sam fakt :) No i pytanie czy był by z tym problem

Aha no i od jakiego pasa ludzie kupują sobie kimona i pasy ?? Bo pewnie taki nowy który lata w full stroju mając ledwo biały pas może być uznany za jakiegoś szpanera ;p

Żyje tak aby bedac orginalem nie umrzeć kopią

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Nikt cię nie będzie uznawał za szpanera. Tylko to chyba musisz ustalić z trenerem, bo tak u mnie w klubie było, jak byli bez stopnia, ale problemów żadnych nie robił.

Z zawodami też spokojnie, trener sam cię zwerbuje do zawodów, nie wiem jak to jest w WTFie, ale z tego co wiem, to z żółtym pasem można startowac w zawodach, ale tylko i wyłącznie w walkach przerywanych.

A teraz dużo trenuj, to może zdasz na żółty pas na pierwszym egzaminie.

P.S.
Ten kubraczek to dobok, nie kimono.

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KICK-BOXING

Następny temat

Kopnięcia, wasze "patenty"

WHEY premium