SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Starting Strength - kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2793

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

facet

Wiek

20

Waga

85 - aktualnie na redukcji

Wzrost

182

Cel treningowy

SIŁA

Staż treningowy na siłowni

1 rok

Uprawiane inne sporty

dodatkowo trenuje kettlami

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia domowa

Dieta

tak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

trening z kettlami na siłę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1157
Workout A
2x5, 1x5, 1x3, 1x2, 3x5 Przysiad
2x5, 1x5, 1x3, 1x2, 3x5 Wyciskanie leżąc
2x5, 1x5, 1x3, 1x2, 1x5 Martwy ciąg

Workout B
2x5, 1x5, 1x3, 1x2, 3x5 Przysiad
2x5, 1x5, 1x3, 1x2, 3x5Wyciskanie stojąc
2x5, 1x5, 1x3, 1x2, 5x3 Power Clean


Tak przedstawia się ten plan, mam kilka pytań.

1)bardzo zależy mi na podciąganiu nachwytem, Robię już 11 powtórzeń bez bujania, w pierwszej serii. Niestety w następnych, seriach wymiękają mi nie plecy lecz bicki i przedramiona, plecy nadszarpnięte tak troszeczkę. Co robić ? Zawsze robiłem tylko nachwyt, więc może dodać podchwyt wąsko, lub jakieś inne ?? co polecacie ?
2) Czy podciąganie robić dodatkowo przed treningiem czy zamienić np za Power Clean ?? Jeśli tak, to jak robić ?? 5 serii z 3 minutami przerwy ?
3) ile ma trwać przerwa między seriami w rozgrzewce, a ile w serii roboczej(pogrubiona) ??
4) w weekend zasuwam fizycznie, robota bardzo ciężka, przez 8h jestem w stanie przerzucić ok 10t, więc czy to nie będzie kolidowało z takim treningiem ?? Oczywiście dietka będzie.
5) Chce trochę urosnąć więc czy na tym planie się uda ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
wyniki w seriach roboczych na 5 , 10 powt:

przysiad
martwy
wyc lezac

drążek ile razy?

chcesz na redukcji robić siłę???

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1157
aktulanie jestem na redukcji ale szykuje się na silę, wiadomo podwyższone kcal itp ;) ale zastanawiam sie nad tym planem. Chciałbym rozwijać siłę funkcyjną, taka która po prostu mi się przyda, a nie siłę w danym ćwiczeniu. Tych planów jest tyle że nie ogarniam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3775
Jak wyzej. Ciezko silowac na redukcji. A jeszcze piszesz , ze chesz troche urosnac ?

Co do podciagania to wyczytalem w ksiazce Tsatsoulina jak nauczyc sie angazowac plecy w drazku i pisal ze jak wisisz to zeby partner lekko uderzal Cie w najszersze grzbietu, wtedy bedziesz musial je spiac i robisz ruch w gore. Mysle, ze mozna sprbowac.

Co do przerw to niema regol. Sam musisz ustawic pod siebie.

Zmieniony przez - fizyczny w dniu 2012-12-04 21:41:19

"Fight And Never Surrender!"

Do zobaczenia na Mr Olympia, Crossfit games, 2 i 3 boju ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 pkt 3

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1157
nie mam problemu z plecami bo jak podciągam się z kettlami 16kg ;) to ładnie czuje plecy, nie wytrzymuj mi bicek i przedramię ale już robie wąsko podchwytem więc będzie oki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1157
czyli czytam że najlepszy fbw + ćwiczenia eksplozywne, których się boję ze względu na technikę ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3775
Techniki sie nie boi, technike sie uczy ^^ Nieno wszystko jest do ogarniecia przeciez. Wykorzystuj wiecej kettle, do takiej sily funkcjonalnej idealnie sie nadaja. tylko dobrze miec ze 2 rozne wagi.

"Fight And Never Surrender!"

Do zobaczenia na Mr Olympia, Crossfit games, 2 i 3 boju ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1157
mam 16 i 24 kg ;) ale 16 używam do rozgrzewki. Jestem zdania że bez kompletu kettli po 2 16,24,32 nie da się zrobić dobrego treningu z kettlami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3775
To masz ladny zestawik tych "kulek" ;] Ale nie uwazam zeby to bylo konieczne do dobrego treningu. W kazdym razie majac tyle kettli tymbardziej je wykorzystaj w treningu.

"Fight And Never Surrender!"

Do zobaczenia na Mr Olympia, Crossfit games, 2 i 3 boju ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1157
mam tylko 2 sztuki ;) nie wiem czy dobrze doczytałeś
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Muscle-up - jaki trening?

Następny temat

FBW po spilicie? Do oceny

WHEY premium