SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spowolniony metabolizn na CKD, jak reagowac

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3424

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 199
Panowie, czy wiecie jak określać metabolizm bo widzać że nie tak mówicie o metabolizmie. Są pewne objawy warunkujące pewne zachowania które predystynują do metabolizmu wolnego lub szybkiego lub też mieszanego. Metabolizmu nie zmieni się w ciągu kilku czy kilkunastu tygodni. Ale są pewne obiawy które można zauważyć jeśli się zna zagadnienie metabolizmu. Oszczędzanie kaloryczne również nie istnieje w odbiciu o metabolizm czy nawet pochodne temu. Proponuje biochemie rok 2 i 3 dziennych studiów. Tam jest pięknie opisane czym się charakteryzuje. Proponuje również badanie włosa gdzie mozna i jest to ujęte.
Jestem specjalistą w tym zagadnieniu i jak coś to zapraszam na GG 8411316 lub Skype: PAWLILIMICIMITED
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Mówimy tutaj o: adaptacji metabolicznej, a pojęcie szybkiego i wolnego metabolizmu jest moim zdaniem mało trafne... RMR zależy od masy ciała. Dotyczy to osób zarówno otyłych jak i szczupłych, różnica pojawia się, gdy damy nadwyżkę/deficyt kaloryczny, wtedy indywidualna adaptacja metaboliczna związana z set pointem, setling pointem decyduje o wszystkim, czy kalorie będą bardziej szanowane(to lepsze słowo), czy też mniej.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-06-16 08:38:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 256 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8447
a co ze mna?;-p

pozdro & pocwicz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2453 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37671
elekroman - cwicz, szalej i nie pytaj co dalej

frutex - co ty wszedzie z tym badaniem wlosa spamujesz?

a great flame follows a little spark

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
dzinomen?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
spokojnie na poczatek zrob pomiar temp sredni z calego tyg ,dobrym termometrem i sprawdz srednia i dopiero sie obawiaj ladowanie i tak po jego zakonczeniu prowadzi do spadkow temp. przez 48h nie przewrocisz organizmu do pelnej normalnosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 199
Ellis, taka drobna propozycja - zajrzyj do typowania metabolicznego to może stwierdzisz coś na temat czy metabolim jest tu trafne bądź nie... ale fakt że to czy jesteśmy grubi przez całe życie czy szczupli decydują nikotyniany ufosforyzowane... <--- ciekawa sprawa, naprawdę polecam.

Elektroman - wybacz że tak piszę ale może sprawdź czym jest analiza włosa. Zobaczysz, poczytasz i będziesz wiedział :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
O tym czy jesteśmy grubi przez całe życie decyduje wiele czynników... ze spożyciem kalorii i aktywnością na czele, sprawnością receptora OB-Rl, również. 40 lat badań potwierdza jednoznacznie, jest silna relacja między RMR i masą ciała.

Szybki/wolny metabolizm - nadal uważam, że jest to mało trafne... jeśli chcesz mi udowodnić, że coś przeoczyłem to proszę bardzo, pokaż mi badania związane z szybkim/wolnym metabolizmem i otyłością przez całe życie, które muszą być opublikowane w National Library of Medicine, jeśli są coś warte.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?CMD=Pager&DB=pubmed

poszukajmy razem, ja już zaczynam... wpisałem: metabolic type slow fast, naprawdę chętnie poszerzę swoją wiedzę tylko nie pisz, że masz 1000 badań na ten temat, ale udostępniasz je tylko na priv.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-06-17 09:04:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 199
Ellis, wybacz że twoje przemyślenia nie są takie jak badania jakie przeprowadzone zostały już 20 lat temu a o których się nie napisało szczególnie dla kulturystyki. Natomiast zostały ujęte dla medycyny a czasopismem nr.1 dla Światowej Organizacji Zdrowia jest miesięcznik pt. LANCET.
Jeśli chodzi o typowanie metaboliczne i nikotyniany ufosforyzowane o których nie słyszałeś to nie mów że nie ma takich zachowań jak otyłość i szczuplenie bo tutaj już masz częśćiową wiedze. Chętnie możemy się spotkać i pokażę ci co warunkuje bycie szczupłym lub otyłym, mnie to bardzo będzie cieszyć, identycznie mam z lekarzami kiedy przedstawiam im fakty. Poza tym Jeśli mówisz że takie masz zdanie i tak myślisz no nie masz prawa się niezgodzić bo to tylko zdanie w którym wyrażasz fakt niezgody. Ująłeś to jako fakt "że ty tak myślisz" ale masz prawo się pomylić a to co już w polsce istnieje, to co już zostało dawno temu udowodnione ty sam Ellis nie zmienisz. Endokrynologią molekularną i pojęciami holistyczymi zajmuje się pojęciami jak metabolizm a lekarze nawet jak nie mają jak dojść do informacji to też są niezgodni. Jedynym dowodem jaki może w obecnym czasie tobie przedstawić na fakt że masz doświadczenie jest podanie ci strony www.biomol.pl - tam są elementy jakimi nauka holistyczna się zajumuje a o których nie każdy wie, tym bardziej świat kulturystyki czy też ogólnie świat siłowni.
Poprostu zasugerowałem abyś poczytał bo ja z kosmosu tego nie wziąłem. A co ty z tym zrobisz i jeśli po przeczytaniu stwierdzisz że nadal tego nie ma, hmm... cóż ja na to poradze. Wiem że całkiem inaczej zawodnik boksu, ciężarów czy sportów wyczynowych karate korzystają na to. Jedyne co można zrobić to przeczytać i przyjąć to jako kolejny temat do nauki a nie do poddawania czy jest to prawda czy nie... Skoro to ma ponad 30 lat badanie metaboliczne i wszystkie elementy z tym związane to trudno przeoczyć czy zaprzeczyć. Kryminalistyka się tym zajmuje a to poważna gałąź wiedzy i działania.
Z szacunkiem Ellis dla ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Widzę, że schodzimy z tematu...

Panowie, czy wiecie jak określać metabolizm bo widzać że nie tak mówicie o metabolizmie. Są pewne objawy warunkujące pewne zachowania które predystynują do metabolizmu wolnego lub szybkiego lub też mieszanego. Metabolizmu nie zmieni się w ciągu kilku czy kilkunastu tygodni. Ale są pewne obiawy które można zauważyć jeśli się zna zagadnienie metabolizmu. Oszczędzanie kaloryczne również nie istnieje w odbiciu o metabolizm czy nawet pochodne temu.

To co tu napisałeś jest błędne... ja tak uważam, ale przecież możesz się obronić:

National Library of Medicine
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?DB=pubmed

Czekam na potwierdzenie...

I jeszcze zajrzyj tutaj:
https://www.sfd.pl/1/regulamin_forum.asp

przeczytaj punkt 6 z większą uwagą.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jem na potęge!

Następny temat

zadużo nabiału

WHEY premium