SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sophie ostatni dzwonek

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4950

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1459 Wiek 53 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27140
Witam
od pewnego czasu podczytuje to forum i odwazylam sie dolaczyc. Dorobilam sie duuuzej nadwagi, bo dobilam prawie do 92 kg przy 170 cm wzrostu. Dlugie lata nie mialam problemu z waga, bujalam sie w okolicach 65 kg, az do 2007 roku, kiedy przy innych badaniach wyskoczyla mi nadczynnosc tarczycy. Zaczelam brac tabletki i efekt +10kg w pol roku. Na te badania poszlam, bo jakos swiezo upieczona mezatka chcialam staac sie o dziecie. Tak pewnie jeszcze dlugo nie wiedzialabym, ze z moja tarczyca jest cos nie tak. przez nadczynnosc produkowalam za malo cialka zoltego i dostalam moje pierwsze tabletki hormonalne od ginki. Bralam je przez trzy miesiace i nic. Tak sie bujalam w tym temacie az 2,5 roku temu okazalo sie, ze jest tylko jedna droga do posiadania dziecka - in vitro. I podeszlam do w sumie 5 zabiegow, bez rezulatow. 3 i 4 zostal przerwany z powodu braku odpowiedzi ze strony jajnikow, Trzykrotnie udalo uzyskac mi sie zarodeczki, ale zadne z podejsc nie zakonczylo sie sukcesem, natomiast kg rosly, raz po konskich dawkach hormonow w trakcie stymulacji, dwa zajadalam stres po nieudanych probach. Ostatnie podjescie zaliczylam w lutym tego roku. Chcialabym jeszcze ostatni raz sprobowac za kilka miesiecy, ale najpierw musze sie ogarnac ze soba, bo jest masakra. Chce zyc zdrowiej i naczyc sie ruszac, tyle, ze ja bladego pojecia o jakimkoliwek sporcie nie mam, az mi wstyd, ze taka pokraka ruchowa ze mnie. Na razie jestem na etapie odszyfrowywania tego co polecane jest dla poczatkujacych na tym forum. Cale zycie bylam uzalezniona od czekolady, bialego chleba i ziemniakow, teraz chce z tym zawalczyc, nie bedzie zarcie mna rzadzilo

Wiek : 41
Waga : 91,7
Wzrost : 170
Obwód w biuście(1) : 115
Obwód pod biustem : 90
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 95
Obwód na wysokości pępka :108
Obwód bioder (3): 111
Obwód uda w najszerszym miejscu: 68
Obwód łydki : 44
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : chyba tez brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) spacery, len ze mnie kanapowy, ale chce to zmienic
Co lubisz jeść na śniadanie: czesto omijam sniadanie niestety, kanapki z wedlina, jajko
Co lubisz jeść na obiad : miesko, rybki, surowki, ziemniaki
Co jako przekąskę : slodycze, owoce
Co jako deser : slodycze, orzechy
Ograniczenia żywieniowe : produkty z jodem ze wzgledu na tarczyce, mam Basedowa
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : mam Basedowa, ale od dwoch lat nie biore tabletek, poniewaz tsh, ft3 i ft4 mam w normie (kontroluje co 3-4 miesiace), jedynie przeciwciala mam bardzo wysokie aTPO, miesiaczka w miare regularna, raz, dwa razu w roku zdarzaja mi sie zaburzone cykle, w tym momencie nie biore zadnych tabletek. Mam pewne problemy z kregoslupem, odczuwam bole w okolicy ledzwiowej przy pochylaniu sie i prawy staw biodrowy. Probowalam biegac w zeszlym roku, ale biodra i kolana odmowily mi posluszenstwa, wiec odpuscilam
Preferowane formy aktywności fizycznej: spacery, maszerowanie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : obecnie nic, wczesniej Femibion bez jodu i olej lniany w kapsulkach
Stosowane wcześniej diety : niegdy nie bylam na diecie, nie liczac parodniowego odstawiania slodyczy

Cel: schudniecie i przestawienie sie na aktywniejszy tryb zycia. Nie chce byc chuda i sflaczala. Nie zalezy mi tez, zeby schudnac w tempie ekspresowym, ale w takim, zeby sobie kuku nie narobic
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1459 Wiek 53 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27140
przepraszam, ze sie tak dlugo nie odzywalam, ale z przyczyn nie do konca ode mnie zaleznych. Po wizycie zimowej u ortopedy dostalam calkowity zakaz cwiczen, podejrzewal mnie o wypadniecie dysku. I sobie pomyslalam, co bym miala robic na Forum sportowym, jak nic nie moge cwiczyc i sie zdolowalam na maksa. Na szczescie na tomografii nie potwierdzilo sie to, mam tylko lekko przesuniety pierwszy krag, ktory uciska mi nerw, dlatego mnie boli i mam zaczac powoli cwiczyc pod katem fizjoterapuety. Do tego ortopeda wzobaczyl u mnie na zdjeciach RTG osteoporoze, szczesliwe nie potwierdzilo tego badanie kosci. A wszystko trwalo i trwalo cala wiecznosc, kolejka do tomografii 3 miesiace, na nastena wizyte o orto kolejny miesiac i tak jest juz czerwiec. Plus do wczoraj moja tarczyca nie reagowala na leczenie, dopiero wczoraj ruszylo sie. Nieziemsko nerwowy czas za mna

W zwiazku z moimi problemami z kregoslupem prosilabym jakies namiary na dobrego fizjo miedzy Czestochowa a Opolem, za 10 dni wyjezdzam do Polski na wakacje i chcialybm skonsultowac sie z dobrym fizjo. Ktos ma moze namiary na takiegoz? Pliss o info

Zmieniony przez - sophie w dniu 2013-06-05 16:19:58

Zmieniony przez - sophie w dniu 2013-06-05 16:20:44

Zmieniony przez - sophie w dniu 2013-06-05 16:21:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1459 Wiek 53 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27140
przeczytalam "co jedza Lejdis" i pierwszy raz ulozylam swoja miske na jutro





Zmieniony przez - sophie w dniu 2012-06-17 22:31:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1459 Wiek 53 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27140
i moje zdjecia















nie wiem jak zmniejszyc te zdjecia, osiol ze mnei netowy, eh

Zmieniony przez - sophie w dniu 2012-06-17 22:49:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4817 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 87118
Hej, pierwsza z pomoca jestem tu ktorko, wiec nie bede udzielac fachowych porad. Miska wartosciami nienajgorsza, ale:
- na redukcjji nie jemy ziemniekow ani kukurydzy
- w kazdym posilku bialko, tluszcz i wegle
- w ostatnim bialko i tluszcz, czyli zjedz chleb z kolacji wczesniej
- staramuy sie nie jesc rzeczy sloikowych, bo z reguly maja rozne dodatki typu cukier, wzmacniacze smaku itp. Sprawdz czy te buraczki nie maja dodatkow
- olej slonecznikowy nie jest polecany, lepiej oliwa, a jesli smazenie to olej kokosowy albo smalec
- zjadamy coi najmniej 750 g warzyw, ktorych nie wliczamy do bilansu (ale to pewnie wiesz, bo dziewczyny o tym non stop przypominaja)

Zycze powodzenia i bede kibicowac

Zmieniony przez - Bunia77 w dniu 2012-06-17 22:56:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1459 Wiek 53 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27140
Hej Bunia :)
Wiem, ze ta miska jest kiepska jeszcze, ale staralam sie, bialka troche malo, pewnie kcal ciut za duzo, ziemniaki trzeba wyautowac. Ale jak na pierwszy raz moze nie jest tak zle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4817 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 87118
Staraj sie jesc od razu czysto. U mnie po zastosowaniu sie do rozpisek Ladies przeszly chcice jedzeniowe, naprawde to dziala
Zamiast ziemniakow zrob sobie ryz albo kasze. Ja gotuje kasze czy ryz na 2 dni od razu, bom leniwa i reszte ttrzymam w lodowce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1459 Wiek 53 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27140
ja tez leniwa kuchennie, masz racje ziemniaki wywale na rzecz kaszy. Buraczki domowej roboty,ale nie wiedzialam jak je tam ulokowac, niestety tez maja cukier, wiec chyba bedzie kalafior zamiast nich. Warzywek nie wpisywalam, ale jutro mam w planach pekinke, pomidory, ogorek, rzodkiewki, celbulke. Musze popracowac nad micha, bo tez mam chcice czesto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Witaj w Ladies

Czekaj cierpliwie na wizytę Martuccy lub Obliques

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1459 Wiek 53 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27140
Witaj Ruda :)
poprawilam miske na jutro, moze byc?


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzień dobry

Na początek taki szczery komentarz Pomimo faktu, że masz na sobie sporo tłuszczu, ciało masz, że tak powiem, w dobrym stanie, powiedziałabym, że w lepszym niż wiele przychodzących tutaj dwudziestolatek A to dzięki temu, że obce są Ci wariackie wieloletnie diety. Więc osobiście widzę to wszystko pozytywnie, tym bardziej, że z tego, co piszesz, wynika, że masz dobre nastawienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1459 Wiek 53 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27140
Witaj Martucca :)
Dziekuje za dobre slowo, nie spodziewalam sie, ze cos we mnie moze byc nienajgorsze. Dlatego nie stosowalam zadnych diet, bo balam sie spowolnienia metabolizmu, glodowek, Ducanow, jojo, sflaczenia i innych swinstw. Dlugo szukalam miejsca, ktore bedzie dla mnie dobre, az odkrylam to forum, dzieki Tobie zreszta
Jak mam rozlozyc sobie B/T/W? I ile kalorii bedzie ok?
Na razie nie mam dostepu do silowni, wiec przegladalam to co moge w domu robic i napalilam sie na zakup pilki

Dzsiaj pierwszy dzien bez cukru, ciekawe jak bedzie. Jak rzucalam kawe dwa lata temu to tydzien mialam z zyciorysu wyjety
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wolowina, karkoweczka no i bedzie git dvpeczka %-) SPAMMM

Następny temat

Redukcja + dieta dla kobiety

WHEY premium