SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skrzywienie kregoslupa (garb)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13643

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
poczekaj jeszcze spokojnie aż zmniejszysz skolioze bo narazie to nie ma sensu. i nie tylko bary pogłębiaja skoliozę:]

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12
nie wiem czy to odpowiednie miejsce na moje pytanie, ale spróbuję. Mam 25 lat i dośc mocne skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Ostatnio dość często łapią mnie bóle, jakby skurcze mięśni przy kręgosłupie. Nie wiem czy mogę coś z tym zrobić? Ćwiczę aerobik, ale nie wiem czy to wystraczy...W ogóle nie wiem czy nie jestem za stara, żeby sobie pomóc...?

humor amortyzuje wszelkie zyciowe wstrzasy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
czasami udaję się nawet i w wieku 25 lat skorygowac skoliozę w pewnym stopniu.

Zmieniony przez - McNolly w dniu 2008-10-06 11:50:39

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12
ale czy operacja czy tylko cwiczenia wystarcza? i jakie? ...kurcze boje sie, ze na starosc wszystko mnie bedzie bolec, zreszta nie wiem czy na straosc, juz miewam bole...

humor amortyzuje wszelkie zyciowe wstrzasy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
a ile stopni?


generalnie ludzie starają sie wymigac od operacji i np. wolą sie przywyczaic do bólu

Zmieniony przez - McNolly w dniu 2008-10-06 23:07:54

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4739
zygfryd666

w żadnym wypadku nie ćwicz sam na siłowni a już napewno nie masówka :/ tak samo nie bierz żadnych metod internetowych bo tu jest mowa o Twoim zdrowiu i o dalszym życiu a sam takimi "programami" mozesz sobie go jeszcze bardziej zepsuć.

Najlepiej udaj sie jak najszybciej do fizjoterapeuty który Cię zbada, nasepnie zademonstruje ćwiczenia, i będziesz sobie mógł wtedy ćwiczyć sam w domu a raz w tygodniu chodzić do niego na wizyty w celu sprawdzenia i ewentualnej zmiany ćwiczeń.

Osobiście móglbym Ci rozpisać taki konspekt itd ale na sucho bez badania ciężko cokolwiek rozpisać w taki sposob zeby zagwarantować pełne bezpieczeństwo.

i dla swojego dobra zrób tak jak proponuję póki jesteś jeszcze młody bo w przyszłości bedziesz tego bardzo żałował. Mam wiele takich przypadków wiec wiem co mowie;)

Pozdrawiam serdecznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12
nie wiem ile stopni niestety, ale sporo...a to ma znaczenie?
Panie Tomaszu, a gdzie sie dokladnie udac w krakowie?

humor amortyzuje wszelkie zyciowe wstrzasy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3276
ilośc stopni ma znaczenie generelnie w okolizach 50 sie operuje

bez pracy nie ma kołaczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4739
wiesz co ja jestem z łodzkiego wiec w tamtych rejonach sie nie orientuje. Poszukaj w internecie badz popytaj kogoś starszego znajomego. Albo jesli macie oddział rehabilitacyjny bądź jakąs placówke tego typu to tam najlepiej sie udac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 314
Problem polega na tym ze nie mam czasu. Nie mam tez blisko takiej placowki. Mam sporo nauki i pracy, niemozliwoscia jest teraz jezdzenie do takiej placowki tym bardziej ze zostaja mi tylko autobusy jako srodek transportu :/
Ufam tym co sie znaja na tym forum, zdjec moge dac wiecej. I prosilbym o cwiczenia, ktore moge wykonywac w domu a wykonywac je bede systematycznie. Z tego co wiem to miesnie brzucha musze wzmocnic i w zwiazku z tym juz 4 dzien jade z "pilatesem" :)
Bardzo dziekuje za pomoc, a i mial sie tu ktos kumaty wypowiedziec ale nie widac go za bardzo... ^^
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmazy Nocne

Następny temat

Woń w nosie

WHEY premium