SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skrzywienie kręgosłupa i asymetria miednicy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18683

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39
Witam!
Z góry przepraszam jeżeli założyłem ten temat nie potrzebnie i powinienem tylko i wyłącznie skorzystać z informacji zawartych w wątkach o podobnej tematyce - to mój pierwszy post na tym forum Proszę o wyrozumiałość.
Mam 21 lat, 183 cm wzrostu, 65kg wagi. Od pewnego czasu zauważyłem że moja postawa staje się coraz bardziej nieodpowiednia tzn. krzywa. Mam skrzywiony kręgosłup - jest to skolioza - jest ona na szczęście niewielka i mam zamiar ją skorygować, jednak największym problemem na chwilę obecną jest niesymetryczna miednica - prawe biodro jest nieco bardziej wysunięte do przodu, podczas dłuższego chodzenia dokucza mi lekki ból w prawym biodrze, dodatkowo podczas leżenia na plecach jeżeli przyciągam prawą nogę do brzucha/klatki piersiowej podczas opuszczania jej słyszę pyknięcie, jest ono dość głośne, nie sprawia bólu jednak jest to bardzo denerwujące i niekomfortowe uczucie. Dodatkowo podczas wykonywania pompek kiedy zwrócę głowę w stronę pasa dokładnie widzę jak prawa strona miednicy jest nieco niżej opuszczona względem lewej strony.
Czy problem skrzywienia kręgosłupa i asymetria miednicy są możliwe do wyeliminowania, cofnięcia poprzez ćwiczenia korekcyjne ewentualnie poprzez ćwiczenia na siłowni? Liczę na pomoc, rady z góry dziękuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki, warto byłoby swoje objawy skonsultować z ortopedą. Lekarz na pewno zaleci badanie rezonansem magnetycznym (MR), aby dokładnie dokonać diagnozy. I sprawdzić co dzieje się z Twoim kręgosłupem oraz miednicą. Być może wystarczy tylko fizjoterapia, aby wrócić do pełnej sprawności. Dobrze byłoby również swoje objawy skonsultować z fizjoterapeutą, być może terapia manualna pozwoli pozbyć się bóli, które się u Ciebie pojawiają. Uważam, że diagnozowanie i trenowanie siebie samego może przynieść Ci więcej szkody, niżeli pożytku. Jeśli jest taki problem, jak u Ciebie do tego pojawia się ból, to fizjoterapia będzie zbawienna. Jeśli nie masz swojego fizjoterapeuty warto, abyś odwiedził dział Zdrowie i uroda: https://www.sfd.pl/Zdrowie_i_Uroda-f113.html, tam na pewno polecą Ci kogoś doświadczonego, kto na pewno pomoże Ci uporać się z problemem.

Warto rozważyć zakup tego suplementu: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html, pomoże Ci on wzmocnić stawy, ponadto do swojej suplementacji dodaj witaminę D: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Vit_D3_4000_Forte-opis36353.html, która wzmacnia nasze kości i mięśnie, a to będzie Ci potrzebne.

W przypadku rekonwalescencji ważna jest dieta. Pamiętaj, aby dostarczyć gęsto odżywczych produktów, aby zapewnić organizmowi szansę na lepszą regenerację. Gdybyś miał problem z doborem składników w swojej diecie, zajrzyj do działu Odchudzanie i odżywianie: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html, tam moderatorzy i doradcy na pewno Ci pomogą.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 139 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 248
Równiez miałem problemy z miednicą i jest to wynikiem np. podkładania nogi podczas siedzenia.
kiedyś galerii stali z siedziskami i miałem polewke że chcą 200zł za miske... a jednak ta miska jest warta swojej ceny ponieważ masz 100% ruch miednicy
zobacz może Cię zainteresuje


http://www.backjoy.pl/


Zmieniony przez - basket27 w dniu 2013-07-18 14:28:14

dobry stabilizator jest jak dobra żona nigdy Cię nie zawiedzie:)
Mogę załatwić taniej produkty www.zamst.pl:) 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39
Dzięki za pomoc basket27 :) Czy Ty skorzystałeś z takiego przedmiotu? Udało się Tobie uporać z tym problemem? Heh ja właśnie jak byłem małym chłopakiem często siadałem z lewą nogą pod d... Myślę że skrzywienie kręgosłupa jest bezpośrednio związane z asymetrią miednicy. Czy wykonywałeś jakieś ćwiczenia korekcyjne aby zniwelować wadę? Pozdr
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 855
Skontaktuj się z dobrym, najlepiej bardzo dobrym fizjoterapeutą, na własną rękę to prędzej sobie zaszkodzisz niż pomożesz. Na forum możesz ludzi o podobnych problemach pytać ale pamiętaj że każdy organizm jest inny, każdy inaczej reaguje i to samo skrzywienie (z nazwy) również może nieco inaczej przebiegać, oddziaływać i te sprawy...

Zmieniony przez - PRz0dowy w dniu 2013-07-22 22:10:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39
Podbijam sam :) Może ktoś jeszcze miał podobny problem? Próbuje się z nim uporać? Na obecną chwilę czekam na wizytę u ortopedy. Może ktoś napisze jakieś wskazówki na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wizyty PIERWSZEJ u ortopedy, jakie pytania zadawać?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 855
Z doświadczenia Ci powiem że ja nie mam do ortopedów zaufania lepiej umówić się z fizjoterapeutą ewentualnie jak ten będzie chciał to skonsultować to z jakimś dobrym ortopedą. Zwróć uwagę czy jest w ogóle zainteresowany tym co do niego mówisz, czy przegląda zdjęcia, opisy i wszelką dokumentację medyczną i na to co mówi. Jeśli postąpi jak większość "ortopedów" przynajmniej takich na jakich się natknąłem i przepisze środki przeciwbólowe plus jakieś mierne ćwiczenia z ulotki albo równie mierną rehabilitację na NFZ to wiedz że drugi raz nie masz po co już do niego iść i lepiej się rozglądnąć za kimś bardziej konkretnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 139 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 248
Chudy problem polega na tym że wielu fizjoterapeutów nie ma pojęcia o tym co robi... są to na ogół studenci wieczorowi którzy są z łapanki...
1

dobry stabilizator jest jak dobra żona nigdy Cię nie zawiedzie:)
Mogę załatwić taniej produkty www.zamst.pl:) 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 139 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 248
Co do tej miski bardzo fajne urządzenie, masz zapewniony ruch miednicy ( taka kołyska do bujania na boki) używam przez 4-5 miechów i jestem zadowolony. Co prawda trzeba przejść szkolenie jak na tym siadać ;D

dobry stabilizator jest jak dobra żona nigdy Cię nie zawiedzie:)
Mogę załatwić taniej produkty www.zamst.pl:) 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 158 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 855
basket27
Chudy problem polega na tym że wielu fizjoterapeutów nie ma pojęcia o tym co robi... są to na ogół studenci wieczorowi którzy są z łapanki...


Racje ale tak jest w większość zawodów, jeszcze gorzej ma się to w przypadku z ortopedami - znaleźć porządnego w moim regionie graniczy z cudem. Myślę jednak że nie problem poszukać, popytać, poczytać i dostać się na wizytę do dobrego fizjoterapeuty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46
Witam! Nie chce zakładać nowego tematu natomiast mam pytanie do forumowiczów, jest ono również na temat skrzywienia miednicy. Czy ciężko jest skorygować taką wadę? Domyślam się że zależy to od intensywności ćwiczeń itp., czy te kości pozwalają się korygować? Osobiście mam skrzywioną miednice, na pierwszy rzut oka wszystko jest ok, więc wada nie jest duża, lecz 3 miesiące ćwiczeń zbyt dużo nie zmieniły, ból przechodzi na kilka godzin po ćwiczeniu......
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 139 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 248
a jaki masz tryb życia? w sensie gdzie pracujesz? w jakiej pozycji spędzasz większość dnia? poczytaj pozostałe posty

dobry stabilizator jest jak dobra żona nigdy Cię nie zawiedzie:)
Mogę załatwić taniej produkty www.zamst.pl:) 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uraz kolana

Następny temat

Dziwny przypadek z dysproporcją mięśni.

WHEY premium