SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skręcone kolano/wyskoczylo

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1726

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 3 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 337
Witam
w połowie sierpnia na treningu złe wylądowałem i noga w lewym kolanie zgięła się do wewnątrz aż coś strzeliło a po upadku wróciła na miejsce.Na drugi dzień nie umiałem chodzić i pojechałem do lekarza potem na prześwietlenie które nic nie wykryło. myślałem ze same przejdzie, ale po dwóch tyg. dalej mnie bolała no ale była lekka poprawa.Po tych dwóch tyg pojechałem do ortopedy i powiedział mi ze mam wodę w kolanie i zawiadamia krzyżowe nienaciągnięte albo naderwane nie pamiętam już no i ze mi po 3 tyg przejdzie ale już minęły 2tyg a poprawa jest bardzo mala ;/ możne to przez to ze jeżdżę dziennie na rowerze do szkoły 10km. co wy myślicie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 3 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 337
Prosze o szybką odp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1001 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32410
Trochę nie jasno piszesz. Ale jeśli dobrze rozumiem dojeżdżasz z tym kolanem do tej szkoły, wiec nie dajesz odpocząć nodze, zatem ją przeciążasz co jest logiczne. Wiec czego Ty oczekujesz przemęczając kolano które miało odpocząć, zregenerować się?

"Jest światło i ciemna droga
Jest noc i blaknąca nadzieja
Był sen, który raz był mój"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 102 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 498
Ja mam teraz to samo, podobna kontuzja. Jeśli jeździsz na rowerze, i to dużo, to nie masz szans tego do końca wyleczyć. Lekarz powinien Ci zalecić chodzenie o kuli i smarowanie kolana różnymi maściami. Bo skręceniu towarzyszy naderwanie torebki stawowej. No i wielu lekarzy leczy to od razu gipsem. Jeśli jednak skręcenie nie było mocne, to gips nie jest absolutnie konieczny. Musisz po prostu nie ruszać dużo nogą, mało chodzić. I tak przez ok. 2 tygodnie. Później powoli musisz "rozgrzewać" staw, nie od razu mocno.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 3 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 337
a ile juz masz ta kontuzje ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 102 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 498
Ja już raz bardzo poważnie skręciłem kolano zimą. Miałem gips 5 tygodni, uszkodziłem mocno więzadło. Teraz było lżej, ale nie mam wyprostu całego nogi. Stało się to 2 dni temu, oszczędzam się na maksa i już widzę poprawy. Także za tydzień myślę, że będzie już dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 3 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 337
No mnie już tez tylko boli jak na maksa wyprostuje albo na maksa zegnę no ale nie chce się dalej goić od jutra już rezygnuje z rowera to może coś to da :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 234 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 968
dobry ortopeda by sie przydał jak nie przestanie boleć moze artro sie przyda narazie nie obciązaj kolana i leki przeciwzapalne (nie tylko lećża bół ale i stan zapalny który robi wiele złego)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stosunek LH do FSH

Następny temat

Ból pod kolanem

WHEY premium