SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sentaku Sa Reta - innymi słowy droga "wojownika"

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2851

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 317
Witam Wszystkich!
Jako iż forum na, którym prowadziłem Swój dziennik wymarło - a raczej ludzie, którzy je tworzyli postanowiłem przejść na sportowe forum dyskusyjne. Jako, że na początku lub w połowie sierpnia stanąłem przed lustrem i zobaczyłem coś co mnie niezbyt satysfakcjonuje, postanowiłem wrócić po paru latach na siłownie. 8 listopada dołączyła do treningów dieta oraz suplementacja, ale co prawda może nie tyle dieta co system odżywiania wzorowany na slow carb. Regularnie ćwiczę po kilku letniej przerwie od MMA oraz siłowni od połowy sierpnia.

Dane "osobowe":
Wiek: 20 wiosen
Wzrost: 177cm
Waga w połowie sierpnia: 107kg
Waga aktualna: 91kg
Aktualne wymiary(na dzień 15 grudnia):
Ramię: 38cm
Talia: 101cm
Udo: 60cm
Biodra: 103cm
Klatka piersiowa: 102cm
Łydka: 42cm
Szyja: 41cm

System żywienia:
Jako, że osobiście nie jestem w stanie liczyć kalorii, a tym bardziej BTW - postanowiłem spróbować kierować się zasadami płynącymi z diety Slow Carb:

Niedozwolone:
Mleko
Produkty mleczne, w tym sery (z wyjątkiem serka wiejskiego)
Rafinowane produkty sojowe (mleko sojowe, tofu, tempeh, białkowy koktajl sojowy)
Owoce (z wyjątkiem pomidorów i awokado)
Ziemniaki (słodkie ziemniaki, pochrzyn, jukka, warzywa zawierające skrobię)
Chleb, ryż, zboża, owsianka, tortille, komosa ryżowa
Keczup
Sosy na śmietanie i sosy z cukrem
Cukier, miód, syrop kukurydziany, syrop klonowy, fruktoza
Smażone panierowane dania
Kukurydza, popcorn
Kombucza

Dozwolone:
Jajka
Serek wiejski
Każdy rodzaj mięsa (wołowina, wieprzowina i drób wolne od hormonów i antybiotyków)
Boczek z indyka, boczek organiczny, organiczne parówki
Wszystkie ryby, owoce morza (mogą być w puszkach)
Wszystkie fasole (ciecierzyca z umiarem)
Wszystkie warzywa (z wyjątkiem ziemniaków, słodkich ziemniaków, pochrzynu)
Grzyby
Sos chili
Salsa bez cukru
Każdy olej (preferowane oliwa z oliwek, olej z orzechów makadamii, olej z pestek winogron)
Masło
Przyprawy i zioła
Musztarda
Dressingi do sałatek z niską zawartością cukru (nie mogą być na śmietanie)
Izolat białka ryżu brązowego, konopi, grochu
Izolat białka serwatkowego (nie może być smakowy)
Niesłodzone kakao
Ekstrakt z wanilii

Dozwolone z umiarem:
Majonez
Groch
Pomidory
Awokado (maks 1 szklanka/dzień – około 150 gram)
Masło orzechowe/migdałowe i inne masła orzechowe (1 łyżka stołowa/dzień)
Orzechy (5–10 na posiłek)
Hummus, ciecierzyca
Kawa (z maksymalnie dwiema łyżkami stołowymi śmietany)
Aspartam i inne słodziki (napój gazowany słodzony aspartamem, np. Coca-Cola Light, maks 500 ml dziennie, galaretka bez cukru)
Niesłodzone mleko migdałowe

Odżywiam się w ten sposób od 8 listopada, nie czuję spadków energii oraz zmęczenia, samopoczucie dobre oraz nie głoduję. Wszystko jak najbardziej na +.

Suplementacja:
-OLIMP: Thermo Speed Extreme
-FitMax: Therm L-Carnityne
-Mikroelementy i witaminy

Trening:
Jako, że wpadła mi do ręki książka autorstwa J. Weidera postanowiłem spróbować jego treningu opisywanego w książce jako trening dzielony, a tak on się przedstawia:




P.S: Jeżeli coś pominąłem to proszę o przypomnienie, postaram się w szybkim tempie uzupełnić. Dziennik będę zapewne prowadził rzetelnie i na bieżąco. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

"Motywacja jest twoim punktem startowym. Ale to dobre nawyki poprowadzą Cię dalej."

Zmieniony przez - SentakuSaReta w dniu 2012-12-20 23:21:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 317
Tak jak wspominałem, tak postanowiłem zmienić dietę - myślę, że mnie nie zlinczujecie i chętnie poobserwujecie efekty nowych zmagań, bo chętnie tu pozostanę.

Wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne: 2592kcal
Zapotrzebowanie na makroskładniki:
Białko: 180g = 720kcal
Węglowodany: 270g = 1080kcal
Tłuszcze: 80g = 792kcal


Plan treningowy trzymam ten, który wyżej podawałem.
Suplementacja: 3 kaps thermo speed extreme w dni treningowe
Poza dniami treningowymi 30-45 minut rowerka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 317
Minął kolejny tydzień zmagań więc i pora wrzucić kolejne efekty, a dokładniej moją tabelkę:


Pozdrawiam

Zmieniony przez - SentakuSaReta w dniu 2012-12-22 11:35:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
No efekty zacne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 317
Z powodu, że siłownie mi zamykają na wtorek i środę, trening poniedziałkowy wykonałem dzisiaj, a wtorkowy odbędzie się jutro.
Założenia systemu żywieniowego pozostają na okres świąt, to co mogę jeść to zjem, to co nie - nie. Proste i jasne.
Pozdrawiam i Wesołych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 317
24 grudnia - a co za tym idzie, świąteczny trening, a po nim 2 dni regeneracji i odpoczynku wraz z rodziną.
Trening odbył się jak zawsze na 110% sił, humor pozytywny.

Aby odnoszenie sukcesów weszło wam w krew, a niepowodzenia motywowały do działania. Aby nie brakowało wam wiary w to, że możecie osiągnąć wszystko, oraz wytrwałości, pracowitości i determinacji, które pozwolą wam tego dokonać. Aby każdego dnia otaczali Was ludzie, dzięki którym pokonywanie przeszkód będzie łatwiejsze i którzy będą cieszyć się waszym szczęściem. Tego wszystkiego oraz miłości, radości i spełnienia marzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 317
Święta, święta i po świętach, a przez święta się nie przytyło .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Daj foto z teraz i z poczatku, jestem ciekaw jak to wyglada na zdjeciu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 317
Znalazłem w końcu chwile i zrobiłem zdjęcia, ciekaw jestem Waszej opinii czy coś się zmieniło.





Zmieniony przez - SentakuSaReta w dniu 2013-02-15 13:52:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Ciezko stwierdzic, bez urazy, ale szczerze mowiac to nadal jest chuyowo. A co pomiary mowia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 317
Według zeszłej soboty pomiary wyglądają tak:





Zmieniony przez - SentakuSaReta w dniu 2013-02-15 14:06:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Eeee no to Panie, caly czas do przodu! Nie wiem, moze ja slepy jestem albo te zdjecia takie Powodzenia dalej, trzymam kciuki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wielka 7 w jednej sesji FBW

Następny temat

Plan treningowy dla świerzaka

WHEY premium