SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sayoc Kali

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Cavior z działu Combat / Samoobrona.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy ktos mial okazje cwiczyc?
jakie wrazenia?
co myslicie o praktycznej przydatnosci tego systemu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Niestety nie miałem okazji ćwiczyć Kali jako takiego, jednak słabo z dostępnością tego typu systemów w Europie a zwłaszcza w Polsce. Ogólnie myślę, że może być przydatny tak jak każdy natomiast niestety skatowanie kogoś pałką, czy co gorsza nożem ma w Polsce nieciekawe konsekwencje prawne...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Filipińskie Sztuki Walki(z ang. skrót FMA) są sztukami walki-przekazami rodzinnymi i słowo Sayoc oznacza pewnie rodzinę z której się wywodzi.U Filipińczyków w bójkach nóż to rzecz powszednia i zgadzam się z Dolarem,że gdyby trenujacy FMA w Polsce za mocno się zapędził w praktyce,czyli jakimś realnym zagrożeniu z tym przyrządem,to mógłby swiat ogladać zza krat.Co do posługiwania się pałką,to w FMA mają ją za.yeb.iście opanowaną,zarówno techniki z jedną pałką,jak i z dwoma.Walka i techniki z jedną pałką mają przełożenie na posługiwanie się batonem-pałką teleskopową i różne systemy walki bazują głównie na patentach z FMA,tu można się nieźle podszkolić.Jest tylko jedne ale...Posiadać pałkę teleskopową można,ale używanie pałki teleskopowej o twardym zakończeniu zgodnie z obecnym stanem prawnym jest zabronione i można ponieść tego konsekwencje.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za odpowiedz ale jak akurat pytalem dokladnie o sayoc, a nie o fma, czy ewentualne konsekwencje uzycia, bo to odrebne i bardzo rozlegle tematy, ktore juz byly walkowane po pare razy. oczywiscie zgadzam sie z tym co napisaliscie. a sayoc to przewaznie walka nozem, przynajmniej jako podstawa, bo cwicza takze z inna biala, palka, biczem itd. zreszta palka w sayocu wywodzie sie w praktyce z PTK.
kiedys na forum bylo info o stazu z jednym z instruktorow tego systemu, ktos byl? jakie wrazenia ?
jak waszym zdaniem maja sie techniki noza z sayocu do innych fma?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Nie miałem do czynienia z Kali,więc nie mam porównania do innych FMA.Na stażach gdzie byłem,z FMA przerabiane były elementy walki i techniki z Estocady i Escrimy.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Przenoszę, może ktoś w Tradycyjnych wie coś więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Film z Discovery o dwóch szukających wrażeń panach,którzy zapoznają się z różnymi sztukami i systemami walk na świecie.Tu akurat mamy Kali,nie wiem jakiego przekazu,ale warto obejrzeć.



Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki, nie znalem, w chwili wolnej obejrze, dobry pomysl z przeniesieniem tematu, dzieki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZLOT w Warszawie 24 Październik

Następny temat

Sensei Andre Mannaarta w Nowym Sączu

WHEY premium