SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rzuty, slamy, sprowadzenia do parteru w BJJ pytanie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6253

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to głupie.zakazać czegoś bo dobrze wychodzi??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No właśnie, lepiej się uczyć jak się przed takim czymś obronić, a nie zakazywać. Z tego co wiem było to już omawiane (obrona przed tym).

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no nie wiem czy to takie skuteczne, w MMA jakoś jest to dozwolone i nie przypominam sobie by ktoś ostatnio takiej techniki do obalenia używał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 287 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16996
w judo nazywa sie to kami basami czy jakos tak bylo przez dlugi czas dozwolone, jednak wysoka kontuzjogennosc tej techniki doprowadzila do jej wykluczenia. po prostu zakladajac nieodpowiednio nozyce, mozna spowodowac powstanie dzwigni na staw kolanowy. w skrocie, technika ta wykonana(blednie) z pelna sila i szybkoscia w walce robila duzy bajzel z nogami przeciwnika

a cos w ten desen wykonal w pride fc na andersonie silvie jeden japoniec...spider odklepal zanim dobrze na ziemi wyladowal

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3266
Z mojej wiedzy wynika, że to sprowadzenie jest niezwykle kontuzjogenne.
Często noga podcinająca atakującego (z tyłu) zostaje pod kolanami atakowanego (zamiast podcinać na wysokości stóp). W efekcie atakowany pada na własne kolana a potem na plecy z dodatkowo umieszczoną nogą atakujacego pod własnymi kolanami (co równa się poważnej kontuzji stawów kolanowych).
Nie wiem czy mój opis obrazuje dobrze proces powstawania kontuzji, ale zakaz wykonywania tego sprowadzenia ma sens i nie radzę tego ćwiczyć z szacunku do kolegów i samych siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tyler faktycznie, chociaż samo obalenie nie było celem w samym sobie tylko zrobienie "latajacej skrętówki" choć moge sie mylić, w każdym razie oprócz tej walki takiej akcji nie kojarze






ale macie racje jak sie anatomicznie na to przyjrzeć to można sie przy tym kontuzji nabawić.

A tak wogóle to skoro ten scissor takedown to praktycznie jest sam w sobie 'latającą skrętówką' a jak heel hook jest zabroniony to te obalenie naturalna kolejnością rzeczy też
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Proszę mi to wytłumaczyć jako bokserowi Pytam o pierwszy filmik bodajże z human weapon. Chodzi o to że gdy ląduje to ciągnie noge przeciwnika do siebie?

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
dokladnie tak jak wczesniej bylo wspomniane-nozyce to bardzo kontuzjogenna technika-idzie tak dluga dzwignia na podudzie,ze wiezadlo krzyzowe przednie moze puscic w momencie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
no nie wiem czy to takie skuteczne, w MMA jakoś jest to dozwolone i nie przypominam sobie by ktoś ostatnio takiej techniki do obalenia używał

Miałem na myśli to co zrobił Rampage w walce, do której wrzuciłeś link.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Power bomb

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gyaku Zuki

Następny temat

TOP 6 Puncherów Heavyewight

WHEY premium